Jak poznáte, že jste těhotná: Vše co potřebujete vědět

Jak Poznáte, Že Jste Těhotná: Vše Co Potřebujete Vědět!

Těhotenství je pro ženy obdobím velkých změn a může přinést mnoho různých výzev. Můžete spolehnout jako na ty nejlepší specialisty na porodní péči, které máte k dispozici. Očekávejte oddanou podporu se zaměřením na to, co je pro vás důležité – vaše zdraví a zdraví vašeho dítěte.

Jak víš, že jsi těhotná?

Tato otázka je stará jako mateřství samo a za poslední tři desetiletí byla zodpovězena mnoha způsoby. Od absolvování těhotenského testu až po fyzickou prohlídku je gestační časová osa obvykle chápána prostřednictvím krevních testů. Věda však funguje tak, že se neustále vyvíjí a každý den přicházejí nové objevy. Pokud jde o to, co mohou ženy udělat, aby zmírnily jakékoli obavy, které by mohly mít ohledně svého těhotenství, odborníci doporučují nejprve se podívat na domácí těhotenské testy, než vytrhnou peněženku v očekávání toho, co by mohla být drahá chyba. Jak tedy poznáte, že jste těhotná? Odpověď vás možná překvapí!

krvaceni pri uhnizdeni vajicka

Příznaky těhotenství a rané příznaky těhotenství

Těhotenství je zázračné období v životě ženy. Bude to jedno z nejpamátnějších období ve vašem životě a je spousta věcí, které se mohou pokazit, když jste těhotná. Jedním z mnoha nebezpečí je potrat nebo ztráta dítěte dříve, než ho uvidíte. Můžete zaznamenat příznaky raného těhotenství, aniž byste to věděli, což může vést k potratům a dalším komplikacím.

Existuje mnoho mylných představ o tom, co se může s vaším tělem pokazit, když jste těhotná. Některé ženy si myslí, že mají vysoký krevní tlak, když například zjistí, že miminko je v pořádku. Jiní se mohou obávat krvácení poté, co si na spodním prádle nebo aplikátoru tamponu všimnou jasně červené krve, ale zjistí, že to bylo jen ze starého menstruačního cyklu nebo prosakujících krevních cév v pochvě.

Těhotenství má mnoho příznaků a bylo by nejlepší navštívit svého lékaře na schůzku.

1) Můžete mít ranní nevolnost: nevolnost, zvracení a někdy průjem.

2) Vaše prsa mohou být citlivá.

3) Můžete dostat mírnou bolest hlavy z tlaku vaší dělohy na váš mozkový kmen.

4) Můžete pociťovat závratě nebo pocit, že se vznášíte nebo že se místnost točí.

5) Vaše vidění může být rozmazané nebo můžete mít potíže vidět neustále přímo před sebe.

6) Můžete mít únavu a často si potřebujete zdřímnout nebo jít brzy spát (často později než obvykle).

Co je těhotenský test a jaké jsou některé příznaky?

Těhotenský test je domácí těhotenský test, který slouží ke zjištění, zda žena otěhotněla.

uhnizdeni vajicka priznaky

Během prvního trimestru těhotenství existuje mnoho příznaků, ale některé z nich jsou zjevnější než jiné. Patří mezi ně ranní nevolnost, rozmazané vidění, únava a citlivost prsou. Příznaky mohou také zahrnovat pálení žáhy nebo poruchy trávení a nevolnost po ránu.

Celkově jsou těhotenské testy velmi přesné a pokud jste těhotná, poznáte to hned. Vždy je však důležité být v bezpečí a provést test ve vhodném časovém rámci.

Časné těhotenské testy mohou poskytnout falešně pozitivní výsledek, protože nejsou 100% přesné. Vyplatí se je však užívat, když jste alespoň týden nebo dva týdny od očekávané menstruace.

Jak zdravotničtí pracovníci určují, kdy očekáváte?

Co je gestační věk?

Gestační věk je počet týdnů, po které bylo dítě v lůně své matky. Gestační věk určuje lékař, který pomocí různých faktorů odhaduje, kdy by se mohlo narodit dítě.

Gestační věk dětí v prvním trimestru se obvykle počítá od prvního dne poslední menstruace do 5-6 týdnů před porodem nebo 6-7 týdnů po porodu. U dětí ve druhém a třetím trimestru lze gestační věk vypočítat z 10-11 týdnů před porodem nebo 11-12 týdnů po porodu.

Co je krvácení na začátku těhotenství a proč k němu dochází?

Krvácení se týká ztráty krve z přirozeného otvoru v těle, jako je vagína nebo konečník. Může být těžký nebo lehký.

Ke krvácení v těhotenství dochází, když se váš děložní čípek začne otevírat a kontrakce pokračují, dokud nezačnete vytlačovat své dítě. Někdy se krvácení objeví také těsně po porodu kvůli natržení nebo poškození během porodu.

Nadměrné krvácení během těhotenství je obvykle způsobeno mimoděložním těhotenstvím, což je naléhavá situace, která vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Proč je krvácení normální součástí těhotenství

Krevní ztráta během těhotenství není důvodem k obavám a je vlastně normální součástí těhotenství. Mnoho žen se obává, jak moc krvácejí během těhotenství, ale měly by pochopit, že je to v tomto období důležitá součást zdraví.

Ztráta krve během těhotenství byla přirovnávána k procesu menstruace, což by snížilo stres, který mnoho žen pociťuje ohledně menstruace. Krevní ztráta je nezbytná pro růst dítěte a zdravé mateřství.

spineni po ovulaci

Mnoho žen zažívá krvácení v prvním trimestru, které bývá silnější než krvácení později v těhotenství. To je důvod, proč se mnoho žen cítí emocionálně nebo podrážděně, když čekají své první dítě

Jaké jsou příznaky vysoce rizikového a nízkorizikového krvácení?

Nízkorizikové krvácení se obvykle vyskytuje v prvních třech týdnech těhotenství. Vysoce rizikové krvácení je, když je vaše krevní ztráta větší než dvě vložky maxi vložek za hodinu nebo déle. V obou případech byste měli okamžitě vyhledat odbornou pomoc.

Časné příznaky v časném těhotenství mohou být těžko rozpoznatelné a mohou být dokonce zaměněny za jiné běžné problémy, jako je ranní nevolnost. Známky, které jsou považovány za vysoce rizikové, jsou nepravidelné vaginální krvácení, procházející sraženiny nebo prosakující plodová voda.

Úvahy a příčiny silného krvácení

Silné krvácení může být důsledkem mnoha příčin. V časném středním těhotenství není vždy příčina identifikována. Existuje však několik faktorů, které mohou zvýšit pravděpodobnost, že ženy budou mít silnou menstruaci, a to nejen během těhotenství.

Silné krvácení během raného středního těhotenství je častější u žen, které mají v anamnéze silné krvácení, u těch, které měly diagnózu gestačního diabetu před prvním trimestrem, au žen s velkou dělohou nebo myomy. Obvykle jsou také častější u afroamerických žen nebo u žen s rodinnou anamnézou krevních sraženin a trombofilie.

Důležité je znát svůj rizikový profil pro silné a dlouhodobé krvácení

Silné krvácení je rizikovým faktorem pro matku i dítě v těhotenství. To může vést k indukci porodu s cílem dosáhnout případu nebo císařského řezu.

Nejdůležitější věcí, kterou byste měli vědět o svém rizikovém profilu, je to, že pokud jde o vysoce rizikový předčasný porod spojený s nadměrným nebo dlouhodobým vyvoláváním porodu spojeným se silným krvácením, měli byste své možnosti vždy probrat se svým lékařským týmem. Vaše rizika se budou také lišit, pokud jste těhotná a užíváte léčbu neplodnosti a pokud jste těhotná po potratu.

Co je to mimoděložní těhotenství?

Mimoděložní těhotenství je těhotenství, ke kterému dochází mimo dělohu – když se oplodněné vajíčko uhnízdí někde jinde v těle. Je to život ohrožující stav, který může vést k vážnému krvácení, poškození orgánů a dokonce i smrti.

Níže jsou uvedeny některé běžné známky a příznaky spojené s mimoděložním těhotenstvím:

– bolest břicha nebo pánve

– vaginální krvácení nebo špinění

– bolest v rameni nebo dolní části zad

Proč potřebujeme předcházet/snižovat mimoděložní těhotenství?

Mimoděložní těhotenství je výsledkem přichycení oplodněného vajíčka k děloze. Jsou vzácné, ale mohou způsobit vnitřní krvácení, poškození orgánů a smrt. Je důležité, aby ženy tomuto těhotenství předcházely pravidelnou kontrolou menstruačního cyklu.

uhnizdovani vajicka

K mimoděložnímu těhotenství dochází, když se oplodněné vajíčko přichytí na vejcovod místo na stěnu dělohy. V některých případech to může vést k poškození orgánů a smrti, protože z plodu/vajíčka neprotéká hadičkou krev.

Prevence je klíčová v prevenci mimoděložního těhotenství; mělo by se to provést pomocí domácího těhotenského testu nebo pomocí volně prodejného těhotenského testu alespoň čtyři týdny po začátku menstruace každý měsíc.

Jaké jsou příznaky

Mimoděložní těhotenství je těhotenství mimo dělohu, obvykle ve vejcovodu.

Příznaky zahrnují bolest a tlak v pánvi, krvácení, které může být delší než normální menstruace, bolest břicha a nevylučování moči, i když máte pocit, že potřebujete jít.

Jak se diagnostikuje

Mimoděložní těhotenství je zdravotní stav způsobený oplodněním vajíčka mimo dělohu, obvykle v jednom z vejcovodů. Jde o vážný stav a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Mimoděložní těhotenství lze diagnostikovat různými zobrazovacími metodami. Některé časné příznaky zahrnují abnormální vaginální krvácení, pánevní bolest a potíže s močením.

Ve většině případů lze diagnózu stanovit na základě příznaků a dalších klinických nálezů, které jsou obvykle zjištěny při interním vyšetření nebo ultrazvukovém vyšetření. Zobrazovací testy, jako je pánevní ultrazvuk nebo biopsie endometria, se používají k poskytnutí dalších podrobností o stavu a jeho závažnosti.

Časté mylné představy o mimoděložním těhotenství

Mimoděložní těhotenství jsou nejběžnější formou těhotenství a objevují se, když se oplodněné vajíčko uhnízdí mimo dělohu.

Většina mimoděložních těhotenství je asymptomatická, takže je užitečné vědět, co můžete udělat, abyste tomu zabránili.

Mimoděložní těhotenství se řadí k nejnebezpečnějším typům těhotenských komplikací se značnými riziky pro vaše zdraví, zvláště pokud se neléčí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.

Send this to a friend