Víme Co Dělat Po Vytržení Zubu Pro Rychlé Zahojení!

Víme Co Dělat Po Vytržení Zubu Pro Rychlé Zahojení!

Ať už si necháváte odstranit zuby moudrosti, nebo si necháváte vytrhnout zub kvůli zubnímu kazu, musíte se o své zuby po extrakci starat. Zde je několik tipů, jak o zuby pečovat, abyste si zajistili rychlé zotavení.

Po vytržení zubu je důležité o zuby pečovat. To zahrnuje čištění zubů, používání zubní nitě a ústní vody. Měli byste se také vyvarovat kouření a pití alkoholu. Kromě toho byste měli jíst měkká jídla a vyhýbat se horkým nápojům. Zde je několik tipů, jak pečovat o zuby po extrakci.

Jak pečovat o zuby po extrakci? 10 Věcí, které musíte udělat:

1. Zuby si čistěte pečlivě, ale šetrně

Zuby si můžete vyčistit hned druhý den po extrakci. Používejte zubní kartáček s měkkými štětinami a zubní pastu s fluoridy. Dávejte pozor, abyste si zuby nečistili příliš tvrdě, nebo abyste nerozrušili krevní sraženinu. 

Návod: Jak si správně čistit zuby po vytržení zubu!

2. Zubní nit používejte opatrně, ale šetrně

Zubní nit můžete používat den po extrakci. Používejte voskovanou zubní nit a dávejte pozor, abyste ji nepoužili příliš tvrdě nebo abyste krevní sraženinu nevytlačili. 

3. Používejte ústní vodu

Den po extrakci můžete použít ústní vodu. Použijte ústní vodu bez alkoholu a 30 vteřin ji promíchávejte v ústech, než ji vyplivnete.

4. Vyhněte se kouření a pití alkoholu

Kouření a pití alkoholu může místo extrakce podráždit a zpomalit dobu hojení. Pokud musíte kouřit, počkejte s kouřením alespoň 24 hodin po extrakci. 

5. Jezte měkká jídla a vyhýbejte se horkým nápojům

Alespoň 24 hodin po extrakci byste měli jíst měkká jídla a vyhýbat se horkým nápojům. Konzumace měkkých potravin vám pomůže zabránit uvolnění krevní sraženiny . Horké nápoje mohou místo extrakce podráždit.

6. V případě potřeby si vezměte volně prodejné léky proti bolesti

Pokud máte bolesti , můžete si vzít paracetamol (Tylenol) nebo ibuprofen (Advil , Motrin) . Postupujte podle pokynů na lahvičce . Neužívejte aspirin, protože může zvýšit krvácení.

7. Oplachujte slanou vodou.

Slanou vodou můžete oplachovat od 24 hodin po extrakci . Smíchejte jednu čajovou lžičku soli v osmi uncích teplé vody a několikrát denně oplachujte po dobu 30 sekund . To pomůže snížit otok a bolest.

8. Přikládejte si na tvář ledové obklady

Ledové obklady si můžete přikládat na tvář vždy na 20 minut počínaje 24 hodinami po extrakci . To pomůže snížit otok.

9. V případě jakýchkoli problémů navštivte svého zubního lékaře

Do dvou dnů po extrakci byste měli navštívit svého zubního lékaře, pokud máte jakékoli problémy, jako je nadměrné krvácení , silná bolest , odtok hnisu , horečka nebo zvracení . Mohlo by se jednat o příznaky infekce.

10. Následná kontrola u vašeho zubního lékaře podle pokynů

Váš zubní lékař vám sdělí, kdy se máte dostavit na následnou kontrolu, která je obvykle týden po extrakci . Na této schůzce odstraní všechny stehy, které byly umístěny během operace.

Jak Má Vypadat Rána Po Extrakci Zubu?

Po extrakci je důležité o zuby pečovat, abyste si zajistili rychlé zotavení. Nezapomeňte si pravidelně čistit zuby, používat zubní nit a ústní vodu. Dále se vyhněte kouření a pití alkoholu a jezte měkká jídla a vyhýbejte se horkým nápojům. A nakonec navštivte svého zubního lékaře, pokud máte jakékoli problémy, jako je nadměrné krvácení, silná bolest, odtok hnisu, horečka nebo zvracení do dvou dnů po extrakci, protože to mohou být příznaky infekce. Dodržováním těchto tipů budete na cestě k uzdravení během chvilky!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via