Jak často byste měli chodit k zubaři?

Jak často byste měli chodit k zubaři?

Americká stomatologická asociace (ADA) doporučuje, aby každý člověk navštívil zubaře alespoň jednou ročně na pravidelné prohlídce. Někteří lidé však mohou potřebovat chodit častěji v závislosti na svých individuálních potřebách. Mezi faktory, které mohou ovlivnit, jak často budete muset navštěvovat zubaře, patří zdraví ústní dutiny, anamnéza a životní návyky 

Jak často byste měli chodit k zubaři?

Během pravidelné prohlídky vám zubař vyčistí zuby, vyhledá známky zubního kazu nebo onemocnění dásní a pořídí rentgenové snímky, aby zkontroloval případné problémy, které nejsou vidět pouhým okem. Tyto rentgenové snímky jsou důležité, protože pomáhají zachytit problémy v jejich počátečním stádiu, kdy je lze snáze léčit 

Pokud máte jakékoli pochybnosti o tom, jak často byste měli navštěvovat zubního lékaře, neváhejte se zeptat při příští návštěvě. Váš zubní lékař vám bude schopen poskytnout individuální rady na základě vašich individuálních potřeb.

Stomatologická preventivní prohlídka

Zubní preventivní prohlídky jsou důležité pro udržení zdravých zubů a dásní. Prevence je vždy lepší než léčba, proto se vyplatí chodit na preventivní prohlídky každých 6 až 12 měsíců, v závislosti na vašich potřebách. Během preventivní prohlídky váš zubní lékař prohlédne vaše zuby a dásně a vyhledá případné anomálie nebo známky onemocnění. Odstraní také případné nánosy zubního kamene a poradí vám, jak udržovat správnou ústní hygienu.

Pokud jste těhotná, máte nárok na dvě bezplatné preventivní prohlídky – jednu v každé fázi těhotenství. Zubní lékaři doporučují, aby těhotné ženy podnikly kroky k prevenci zubních onemocnění během těhotenství, například dodržovaly správnou ústní hygienu a používaly fluoridovou zubní pastu. Důležité je také dezinfikovat si zuby před porodem a zajistit, aby vaše dítě od útlého věku pravidelně chodilo na zubní prohlídky.

Nezapomínejte, že je důležité chodit i pravidelně na dentální hygienu!

Závěr 

Ačkoli ADA doporučuje, aby každý navštívil zubaře alespoň jednou ročně, někteří lidé mohou potřebovat chodit častěji v závislosti na svých individuálních okolnostech. Nezapomeňte se poradit se svým zubním lékařem, jak často byste se měli objednávat, abyste si udrželi zdravý a zářivý úsměv po dlouhá léta!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend