Jak uklidnit nerv v zubu: První pomoc při bolesti

Jak uklidnit nerv v zubu: První pomoc při bolesti

Zubní bolest je často velmi intenzivní a nepříjemná. Mnoho lidí neví, že existují domácí prostředky, které mohou pomoci úlevu. Zubní lékaři také doporučují následující postupy pro zmírnění zubní bolesti, dokud nebude možné navštívit lékaře. 

Zubní nerv je umístěn v těle zubu a obstrukce či poškození zubu může tento nerv podráždit. Následující postupy by měly pomoci s bolestivými symptomy, které se objevují kvůli poškozenému nervu. Zubní lékař nebo specialisté se musí vždy účastnit řešení onemocnění, proto doporučujeme konzultovat s odborníkem. 

Zubní lékaři doporučujeme následující postupy pro zmírnění bolesti nervu

Bolest zubního nervu můžete rozpoznat podle intenzity. Nervové buňky jsou schopny pociťovat extrémně silnou bolest, která následuje po čase po poškození nebo obstrukci. Zuby mohou být poškozené během procesu obnovování chrupu, ale i během rutinního ošetření. Abyste snášeli bolest a čekali na možnost navštivit stomatologa, doporučujeme následující řešení: 

1. Antibiotika

Omezte bolest tak, abyste mohli spát a jednat normálně každodenním životem. Konzultujte svého lékaře nebo farmaceuta, protože existujú rizika spojené s užitim antibiotik (napr. alergické reakce). Nabizi vam take par technik jako je prani rukou a noseni dlouhych rukavic; 

2. Zmrazte

Pokud nemáte allergie na studenou, zabalte si led do ručniku a naneste na postižený zub alespoñ 10 minut; 

3. Masírujte gumu

Pomocne mohou byt i cviky na procviceni proudeni krve v tlamice. Zamasirujte dlanemi tvrdé body pod nosnymi dirkami; 

4. Dejte na zub pasticku bez fluoridu

Pouzijete-li fluoridovanou pasticku na poškozeny nerv, muze dojit ke zvyseni bolesti; 

5. Vyzkoušejte analgetika

Nepridavejte mast na trhliny v dasni ani hlenyoutok cerekliku pod nos, aby se snizila otok sliznice;  

Čeho se vyvyrovat

Kofeinove napoje jako kava nebo caj maji negativni dopad na sliznici v dasniach a privedou vas ke krmeni infekce trhlinami v dasnicich.

Závěr

Vzhledem k tomu, že prvnost je lidsky instinktem, je logické, že existujeme ve stavu nepokoje, protože existujeme ve stavu nepokoje. Bohužel to ale není tak lehké jako řeknete „ Uklidni se!“ Prvnost pomoci při bolestech způsobených zubními nerfy spočívá v tom ,abyste bylé schopny/schopna rozeznati rozdil mezi intenzitou bolest “ ! Nevymyslete prosim nic novoho bez konzultace s vasim lakarem nebo dentistou! „

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via