14 Způsobů Jak Umrtvit Nerv V Zubu Doma Ryhcle a Bez Léků!

14 Způsobů Jak Umrtvit Nerv V Zubu Doma Ryhcle a Bez Léků!

Možná si to neuvědomujete, ale vaše zuby jsou ve skutečnosti živé. Každý zub má svůj vlastní nerv, který přenáší vjemy zpět do mozku. Když vás bolí zub, je to proto, že nerv v daném zubu je zanícený. Zánět je často způsoben infekcí, kterou lze léčit antibiotiky. Někdy však může být bolest tak silná, že je třeba nerv znecitlivět, aby se vám ulevilo. Zde se dozvíte, jak to můžete udělat doma i bez braní ibalginu, nebo jiných léků(nimesil a další.).

Jak doma bez léků ztlumit bolest nervu v zubu? 

Existuje 14 hlavních způsobů, jak znecitlivit zubní nerv bez léků:

1. Led

Přiložení ledu na vnější stranu tváře může pomoci znecitlivit nerv uvnitř zubu. Za tímto účelem zabalte kostku ledu do tenké látky a držte ji u postiženého místa asi 15 minut. Podle potřeby postup opakujte.

2. Tlak

Tlak na vnější stranu tváře může rovněž pomoci znecitlivit nerv uvnitř zubu. K tomu použijte palec a ukazováček a masírujte oblast kolem postiženého zubu po dobu asi 5 minut. Podle potřeby opakujte.

3. hřebíček

Hřebíček se při bolestech zubů používají již po generace, protože velmi pomáhají. Přírodní anestetikum, které se v nich nachází, jemně znecitlivuje ústa. Pokud vás bolí zuby, je lepší použít hřebíčkový olej lokálně. Můžete tak učinit pomocí vatové tyčinky. Pokud nemáte k dispozici hřebíčkový olej, můžete dva nebo tři hřebíčky rozdrtit nebo rozdrtit v hmoždíři a smíchat je s několika kapkami oleje. Poté jej můžete aplikovat na oblast kolem zubu. Pokud máte v zubu kaz, můžete látku aplikovat i tam. Znecitlivující účinek může trvat poměrně dlouho, takže možná budete muset hřebíček aplikovat vícekrát.

4. Kombinace solu a pepře

Sůl a pepř mají některé úžasné vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit bolest zubů. Působí antibakteriálně, protizánětlivě a anesteticky. Smíchejte je dohromady a přidejte několik kapek vody, abyste vytvořili kaši. Potřete jí bolavý zub – po několika minutách byste měli pocítit úlevu. Můžete opakovat podle potřeby několikrát denně po dobu několika dnů. Bolest a otok sníží také kloktání vlažnou vodou, ve které rozpustíte lžičku soli. Působí proti infekci.

5. Protizánětlivý česnek

Česnek je skvělým prostředkem proti bolesti zubů. Nejenže má v sobě antibiotické a léčivé látky, ale lze ho také potírat na zub se solí nebo přímo žvýkat. Je však důležité upozornit, že lidé se žlučníkovými nebo žaludečními problémy by měli být s česnekem opatrní, protože ve velkém množství může způsobit problémy.

6. černý čaj

Černý čaj je velmi účinným prostředkem proti bolesti zubů. Obsahuje třísloviny, které mají stahující a antiseptické účinky. Mají také schopnost snižovat zánět. Uvařte si silný šálek černého čaje a nechte ho mírně vychladnout. Pomocí čistého hadříku jej přikládejte na postižené místo po dobu asi 10 minut. Tento postup můžete opakovat každých několik hodin, dokud nedojde k úlevě od bolesti nebo nepříjemných pocitů.

7. Cibule

Cibule je dalším skvělým domácím prostředkem proti bolesti zubů. Obsahují sloučeniny síry, které mají antibakteriální, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Jednoduše rozkrojte cibuli napůl a přiložte ji na bolavý zub asi na 10 minut. To můžete dělat několikrát denně dokud nedojde k úlevě od bolesti.

8. Ocet

Ocet má mnoho využití, jedním z nich je zmírnění bolesti zubů. Je to vynikající domácí prostředek, protože obsahuje kyselinu octovou, látku, která má antibakteriální, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Stačí namočit vatový tampon do octa a přiložit jej na postižené místo asi na 15 minut. Tento postup můžete opakovat každých několik hodin, dokud se vám od bolesti nebo nepříjemných pocitů neuleví.

9. Jin Shin Jyutsu Metoda

Existuje japonské léčitelské umění, které může pomoci zmírnit bolest zubů. Toto umění se nazývá Jin Shin Jyutsu a spočívá ve stimulaci určitých bodů na těle, které mohou pomoci zmírnit bolest. Říká se, že při bolestech zubů pomáhají body, které jsou spojeny s játry a ledvinami – ty lze ovlivnit ukazováčkem levé ruky. Říká se, že když si nejprve zahřejete ruce a poté budete 3 až 5 minut masírovat ukazováček levé ruky, můžete se poměrně rychle dočkat výsledků. Vyzkoušejte to sami a uvidíte!

9. Pšeničná tráva

Pšeničná tráva je dalším skvělým domácím prostředkem proti bolesti zubů. Je bohatá na chlorofyl, látku, která má antibakteriální, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Jednoduše smíchejte prášek z pšeničné trávy s vodou, abyste vytvořili pastu, a aplikujte ji na na postižené místo po dobu asi 15 minut. Tento postup můžete opakovat každých několik hodin, dokud nedojde k úlevě od bolesti nebo nepříjemných pocitů.

10. Homeopatie

Homeopatie je systém medicíny, který věří v použití látek, které mohou vyvolat příznaky u zdravých lidí, k léčbě nemocných. Existuje mnoho homeopatických léků, které lze použít při bolesti zubů, ale nejčastěji se používá Arnica montana. Tento lék údajně pomáhá při bolestech, které se zhoršují při tlaku, a často se používá po zubařských výkonech. Mezi další homeopatické léky, které mohou pomoci při bolesti zubů, patří Belladonna, Calcarea carbonica a Chamomilla.

11. Tee tree olej

Pokud vás bolí zuby, může vám australský čajovníkový olej, známý také jako tea tree oil, poskytnout intenzivní úlevu od bolesti. Nechutná však příliš dobře a jeho intenzivní vůně může být nepříjemná. Pokud jej nesnesete neředěný, zkuste jej zředit vodou. Na jednu polévkovou lžíci vody budete potřebovat 5 kapek oleje. Tímto roztokem pak potřete bolavé místo nebo jej převalujte v ústech, podobně jako například ústní vodu. Obojí by mělo velmi rychle pomoci. Ale pozor – nikdy tento roztok nepolykejte, podráždil by vám žaludek.

12. Vanilkový extrakt

Vanilkový extrakt je jedním z oblíbených domácích prostředků proti bolesti zubů. Znecitlivuje bolest a má uklidňující účinek. Vezměte vatový tampon a namočte jej do vanilkového extraktu. Tampon přiložte na postižený zub. Postup opakujte několikrát denně, dokud se bolest nezmírní.

13. Alkohol

Pokud hledáte rychlý a snadný způsob, jak uklidnit bolest v krku, sáhněte po alkoholu. I když nepijete, můžete použít vatový tampon namočený ve vodce, slivovici nebo jiném druhu alkoholu. Nezkoušejte to však před tím, než nasednete do auta – nevypadalo by to dobře, kdyby vás zastavili kvůli „dýchání“

14. Máta peprná

Mátový olej působí proti bolesti a je nejúčinnější při použití s mátou. Olej je velmi silný, takže stačí jen několik kapek. Chcete-li jej použít, smíchejte mátový olej s olivovým olejem a poté jej naneste na bolavý zub a jeho okolí.

Závěr 

Přestože můžete nerv zubu znecitlivit doma bez léků, je důležité, abyste v případě silné bolesti co nejdříve navštívili zubního lékaře. Pokud se infekce neléčí, může se rozšířit a vést k dalším závažným zdravotním problémům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via