Anidepresivum Sertralin [Účinky, Vedlejší Účinky & Interakce]

Anidepresivum Sertralin [Účinky, Vedlejší Účinky & Interakce] 2023

Sertralin actavis je antidepresivum, které se používá k léčbě velké depresivní poruchy, obsedantně-kompulzivní poruchy (OCD), panické poruchy a sociální úzkostné poruchy. Může být také použit k pomoci při posttraumatické stresové poruše (PTSD) a premenstruační dysforické poruše (PMDD). Tento lék působí tak, že pomáhá obnovit rovnováhu určité přirozené látky (serotoninu) v mozku.Sertralin actavis je antidepresivum, které se používá k léčbě různých závažných depresivních poruch, obsedantně-kompulzivní poruchy, panické poruchy, sociální úzkostné poruchy a posttraumatické stresové poruchy. Lék působí tak, že obnovuje rovnováhu serotoninu, přirozené látky v mozku.

Účinky sertralinu

Přípravek Sertralin actavis patří do skupiny léků nazývaných selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Třída léků označuje léky, které působí podobně. Mají podobnou chemickou strukturu a často se používají k léčbě podobných stavů. přípravek Sertralin Actavis je antidepresivum, které ovlivňuje chemické látky v mozku, jež mohou být v nerovnováze a způsobovat depresi nebo úzkost. Sertralin actavis se používá k léčbě velkých depresivních poruch, obsedantně-kompulzivní poruchy, panické poruchy, sociální úzkostné poruchy a posttraumatické stresové poruchy .

Na depresi

Sertralin je typ antidepresiva známý jako selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Používá se k léčbě deprese, úzkostných poruch a obsedantně-kompulzivní poruchy (OCD).

Sertralin působí tak, že zvyšuje hladinu serotoninu v mozku. Serotonin je neurotransmiter, který pomáhá regulovat náladu.

Na OCD

Přehled studií ukázal, že sertralin je v léčbě OCD účinný.

Sertralin je obecně dobře snášen. Stejně jako všechna antidepresiva však může způsobovat některé nežádoucí účinky. Pokud se u Vás vyskytnou závažné nežádoucí účinky, obraťte se, prosím, ihned na svého lékaře.

OCD je typ úzkostné poruchy charakterizovaný obsesemi (opakujícími se nežádoucími myšlenkami) a kompulzemi (opakovaným chováním nebo duševními úkony, které má člověk nutkání dělat, aby se zbavil úzkosti).

Sertralin působí tak, že zvyšuje hladinu serotoninu v mozku. Serotonin je neurotransmiter, který pomáhá regulovat náladu a úzkost.

Na panickou poruchu

Bylo zjištěno, že sertralin je účinný při léčbě panické poruchy. Nejčastějšími nežádoucími účinky byly nevolnost, průjem, sucho v ústech a závratě.

Na posttraumatickou stresovou poruchu

Bylo zjištěno, že sertralin je účinný při léčbě posttraumatické stresové poruchy (PTSD), ale může mít některé nežádoucí účinky.

Pokud se u Vás vyskytnou závažné nežádoucí účinky, kontaktujte, prosím, ihned svého lékaře.

PTSD je typ úzkostné poruchy, která se může rozvinout poté, co někdo prožije traumatickou událost. Příznaky mohou zahrnovat vzpomínky, noční můry a úzkost. Sertralin působí tak, že zvyšuje hladinu serotoninu v mozku. Serotonin je neurotransmiter, který pomáhá regulovat náladu a úzkost.

Jak se toto antidepresivum užívá

Sertralin Actavis se obvykle užívá jednou denně, s jídlem nebo bez jídla.

Nežádoucí účinky

Mezi časté nežádoucí účinky patří nevolnost, zvracení, bolest hlavy a nespavost. Přípravek by se neměl užívat, pokud jste těhotná nebo kojíte.

Pokud pocítíte vedlejší účinky, nenechte si to pro sebe!

Pokud se u Vás vyskytnou závažné nežádoucí účinky nebo máte jakékoli otázky týkající se užívání sertralinu, poraďte se se svým lékařem.

Interakce

Přípravek Sertralin actavis se může vzájemně ovlivňovat s jinými léky, proto je důležité informovat lékaře o všech lécích, které užíváte.

Sertralin by se neměl užívat s inhibitory monoaminooxidázy (MAOI) nebo během 14 dnů po užití MAOI. Užívání sertralinu s MAOI může způsobit potenciálně fatální lékovou interakci.

Na co si dát pozor

Sertralin může interagovat s jinými léky, proto je důležité informovat lékaře o všech lécích, které užíváte, včetně volně prodejných léků, vitaminů a bylin.

Pokyny pro uchovávání

Uchovávejte při pokojové teplotě mimo dosah světla a vlhkosti. Neskladujte v koupelně. Všechny léky uchovávejte mimo dosah dětí a domácích zvířat.

Sertralin Actavis je antidepresivum, které se používá k léčbě různých závažných depresivních poruch, obsedantně-kompulzivní poruchy, panické poruchy, sociální úzkostné poruchy a posttraumatické stresové poruchy. Lék působí tak, že obnovuje rovnováhu serotoninu, přirozené látky v mozku.

Často Kladené Otázky

Může se tento lék užívat v těhotenství?

Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete sertralin užívat. Tento lék může být škodlivý pro vyvíjející sedítěte, pokud je užíván během těhotenství nebo kojení.

Dá se koupit bez předpisu?

Sertralin je lék na předpis a měl by být užíván pouze podle pokynů lékaře. Neužívejte více nebo méně tohoto léku, než je předepsáno. Pokud vynecháte dávku, užijte ji co nejdříve a pokračujte v pravidelném režimu. Pokud je již téměř čas na další dávku, vynechanou dávku vynechejte a pokračujte v pravidelném dávkovacím schématu. Neužívejte dvě dávky současně.

Závěrem

Sertralin je lék, který se používá k léčbě deprese, obsedantně kompulzivní poruchy, panické poruchy, posttraumatické stresové poruchy, sociální úzkostné poruchy a premenstruační dysforické poruchy. Patří do skupiny léků nazývaných selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Sertralin působí tak, že zvyšuje množství dostupného serotoninu v mozku.Mezi časté nežádoucí účinky sertralinu patří nevolnost, průjem, sucho v ústech, bolest hlavy, ospalost, nespavost a sexuální nežádoucí účinky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend