Chinin: Účinky, Zdravotní Benefity & Rizika!

Chinin: Účinky, Zdravotní benefity & Rizika!

Tento článek uvádí historii chininu, což je lék proti malárii. Pojednává také o tom, jak jej správně používat.

Chinin je jedním z nejběžnějších léků proti malárii. Používá se již od starověku, ale až v posledních několika desetiletích se jeho použití rozšířilo.

Chinin, také známý jako cinchonin nebo chinidin, je hořký alkaloid, který se přirozeně vyskytuje u druhů z rodu Cinchona v Jižní Americe a Asii. Jméno pochází z Quina, kečuánského slova pro „cinchona“.

Jaké jsou výhody chininu?

Chinin je přírodní antimalarikum. Je široce používán při léčbě malárie, ačkoli amébová úplavice, giardiáza a ehrlichióza jsou přinejmenším stejně účinné.

chinin v toniku

Chinin se již dlouhou dobu používá v komunitách k prevenci infekcí a léčbě nemocí. Chinin chrání před malárií a dalšími nemocemi přenášenými krví, jako je žlutá zimnice. Quenin může také inhibovat proliferaci rakovinných buněk v těle.

Chinin je účinný farmaceutický lék, který mohou lékaři předepisovat k léčbě malárie a některých dalších život ohrožujících onemocnění.

Jak chinin v těle působí?

Molekula chininu je alkaloid, který zabraňuje malárii. Jedná se o přírodní látku, která se nachází v kůře mochyně a listech brčálových rostlin.

Chinin působí tak, že zabraňuje parazitovi v množení a šíření. Droga se od starověku používá k léčbě malárie, vážného onemocnění, které může způsobit smrt, pokud se neléčí.

S tímto lékem je spojeno mnoho různých vlastností a účinků, jako jsou protizánětlivé účinky, inhibice invaze erytrocytů, inhibice degranulace eozinofilů, prevence vazodilatace u potkanů s cerebrální malárií a ochrana před poškozením jater způsobeným antimalariky.

Jak správně užívat chinin poprvé

Malárie je infekční onemocnění způsobené parazitem. Přenášejí ji komáři a postihuje mnoho lidí na světě. Léčba malárie obvykle zahrnuje užívání chininových tablet k prevenci nebo léčbě onemocnění.

Nejoblíbenější způsob užívání chininových tablet je následující:

– Užívejte jednu tabletu každých osm hodin po dobu tří dnů nebo pět tablet denně po dobu sedmi dnů (v závislosti na vaší závažnosti)

– Pokud máte průjem, je nejlepší vzít si s každou dávkou chininu nějaké léky proti průjmu

– Až se začnete cítit lépe, pokračujte v léčbě antibiotiky

Jak používat chinin pro lékařské účely?

Chinin je přírodní látka nacházející se v kůře mochyně a používá se jako hořčino v mnoha léčivech.

Chinin se k léčebným účelům používá již více než 500 let. Používá se k léčbě malárie a horečky černé vody.

Použití chininu: Chinin se většinou předepisuje k léčbě malárie, ale lze jej použít i při jiných onemocněních, jako je horečka černé vody a revmatoidní artritida.

Chinin vyvolává močení prostřednictvím zvýšeného průtoku krve do sliznic s potenciálem způsobit nevolnost, zvracení a dehydrataci, pokud není užíván správně.

Jaký je rozdíl mezi chininem a jinými léky proti malárii?

co je chinin

Chinin je jedním z nejstarších a nejrozšířenějších antimalarických léků na světě. Primárně se používá jako léčba malárie, ale může být předepsán i pro jiné stavy, jako jsou ledvinové kameny a dna.

Poprvé ji objevil francouzský chemik Charles Frederic Gerhardt v roce 1820.

Jak je účinný proti malárii

Chinin je účinná léčba malárie. Je to lék, který se používá po staletí a stále je to jediný lék, který dokáže s nemocí účinně bojovat.

Chinin se používá již před 15. stoletím a zůstává jedním z mála léků, které mohou léčit malárii u lidí. Od jeho objevení však došlo k mnoha pokrokům v léčbě malárie. Chinin se často kombinuje s jinými léky, aby se vytvořil koktejl léků, který pomáhá kontrolovat a předcházet propuknutí malárie.

Protože funguje tak, že blokuje parazita, který způsobuje vaše příznaky.

Chinin se od starověku používal k léčbě malárie. Poprvé ho použil král Šalamoun a od té doby se používá v lékařství. Chinin zabraňuje množení parazitů v červených krvinkách, což snižuje pravděpodobnost, že znovu onemocníte. Pokud jste alergičtí na chinin, lékaři vám mohou předepsat i syntetickou verzi zvanou chlorochin nebo chinidin.

Nejlepší způsob, jak předejít malárii, je neprocházet se v oblastech, kde se v období dešťů vyskytují komáři, a při cestování ve vysoce rizikových oblastech, jako je Afrika nebo Jižní Amerika, přijmout preventivní opatření.

Zdavotní účinky

Chinin je alkaloid získaný z kůry mochyně, který se tradičně používá k léčbě malárie. Jako lék má dlouhou historii.

Chinin je nejlepší pro léčbu malárie, protože je bezpečný, levný a účinný a lze jej užívat kdykoli je potřeba. Může být také užíván v kombinaci s jinými léky nebo dokonce jako profylaktikum, pokud je to nutné.

Odhaduje se, že malárie postihne každý rok 200 milionů lidí na celém světě a každý rok zabije asi 400 000 lidí. Malárii přenášejí komáři, kteří se nakazí po požití krve nakažené osoby. Malárie jsou akutní nebo chronické infekce, které se liší v závažnosti v závislosti na tom, kde se nakazily, na věku hostitele a zdravotním stavu atd.

Vedlejší účinky

Vedlejšími účinky chininu mohou být závratě, nevolnost, zvracení nebo bolesti hlavy. Někdy mohou tyto nežádoucí účinky trvat několik dní po vysazení léku.

chinin

Chinin je lék, který se používá k léčbě malárie, ale má také toxické vedlejší účinky. Někteří lidé obhajovali odstranění chininu z trhu a jeho nahrazení bezpečnějším lékem.

Nejčastějšími argumenty proti chininu jsou:

1) Chinin může způsobit vážné vedlejší účinky, jako jsou záchvaty nebo selhání ledvin, pokud se používá v kombinaci s jinými léky.

2) Chinin není tak bezpečný, jak se předpokládalo, protože nový výzkum naznačuje, že existují další léky, které by mohly být účinnější při léčbě malárie bez stejných vedlejších účinků.

Nejlepší způsoby, jak používat chinin v každodenním životě

Chinin se používá mnoha způsoby. Může být požit nebo lokálně aplikován. Požívání chininu se provádí k prevenci a léčbě malárie v oblastech, kde je endemický. Na druhou stranu, místní aplikace chininu může být provedena po záchvatu malárie, aby se urychlila doba zotavení.

Chinin se také používal jako hořké činidlo, barvivo a při vydělávání kůží. Kromě těchto použití našel také použití jako lidový lék na různé druhy nemocí, jako je hadí uštknutí, horečka a bolesti žaludku.

Co je tonická voda a jak se liší od chininu?

Tonic water je směs vody a chininu, což je extrakt z kůry mochyně. Často se používá jako ochucovadlo v koktejlech, protože má sladkou chuť, která nápoj nepřebije.

Tonická voda se od chininu liší tím, že má méně hořkosti a méně kofeinu, díky čemuž je vhodnější k pití během jídla.

Postupem času se definice tonické vody změnila. Bylo to přesunuto z léku na vše pouze na zhášeč nebo na uklidňující prostředek. Termín chinin je nyní spojován s tonickou vodou, protože oba termíny se ve Spojených státech používají zaměnitelně.

Rozdíl mezi tonickou vodou a chininem je v tom, že první je obecný termín, který lze použít pro jakýkoli druh sodovky nebo lahvového nápoje, zatímco druhý je přísadou při výrobě toniků a bitterů a lze jej nalézt pouze ve specifických nápojích, jako je např. gin a vermut.

Tyto dva termíny se postupem času vyvíjely, aby se staly synonymem, zejména ve Spojených státech, kde jsou všechny druhy nápojů označovány jednoduše jako „tonikum“.

Závěr

Chinin je přírodní lék proti malárii, který se používá po staletí. Získává se z kůry mochyňových stromů a je kombinován s různými dalšími složkami, které zahrnují alkaloidy, chinidinsulfát a chininsulfát.

Závěrem: Chinin jako účinná možnost léčby různých onemocnění a tišení bolesti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.

Send this to a friend