Co Je Rázová Vlna: Cena, Účinky A Co Očekávat Od Této Terapie!

Terapie rázovou vlnou je jednou z nejčastějších léčebných metod. Jedná se o neinvazivní léčbu, která může pomoci pacientům s bolestmi třísel, páteře a patních ostruh

Terapie rázovou vlnou pomáhá snížit napětí tkání, zvýšit průtok krve a zvýšit metabolismus v postižené oblasti. U jizevnatých procesů dochází k aktivaci fibroblastů, zvýšení produkce kolagenu a u kalcifikovaných procesů k rozpouštění vápníku ve šlachách.

Jaké jsou výhody terapie rázovou vlnou?

Hlavní výhodou je, že se jedná o neinvazivní léčbu bez vedlejších účinků. Jedná se také o relativně krátkou léčbu, většina sezení trvá 5 až 10 minut. Není potřeba anestezie ani sedativa a ihned po ošetření se můžete vrátit k běžným činnostem.

Bolí terapie rázovou vlnou?

Většina pacientů uvádí, že během ošetření pociťuje pouze mírný diskomfort. Pokud přece jen pocítíte nějakou bolest, náš tým s vámi bude spolupracovat, abyste se cítili co nejpohodlněji.

Jak probíhá rázová vlna?

Přístroj vytváří zvukové vlny, které se šíří kůží do bolestivého místa. Zvukové vlny pak vytvářejí malý tlak, který může pomoci snížit bolest a podpořit hojení

Na co se používá rázová vlna?

Bylo prokázáno, že terapie rázovou vlnou je účinná při léčbě různých onemocnění, včetně:

 1. Achillovy šlachy
 2. Plantární fasciitida
 3. Patelární tendinopatie
 4. Bolestivého syndromu většího trochanteru
 5. Tendinopatie rotátorové manžety
 6. De Quervainova tenosynovitida
 7. Laterální epikondylitida (tenisový loket)
 8. Mediální tibiální stresový syndrom (bércové vředy)
 9. Kalcifická tendonitida ramene
 10. Myofasciální spoušťové body

Pomáhá i na celulitidu?

Ano, terapie rázovou vlnou se ukázala být účinná i při léčbě celulitidy. Zvukové vlny pomáhají rozbíjet tukové buňky a zlepšují krevní oběh v dané oblasti. Více informací najdete zde!

Kdy bych neměl/a tuto terapii používat?

Pokud jste těhotná, máte aktivní nádorové onemocnění, máte implantabilní kardioverter defibrilátor (ICD) nebo kardiostimulátor nebo máte poruchu srážlivosti krve, neměli byste používat terapii rázovou vlnou. Pokud si nejste jisti, zda je pro vás tato léčba vhodná, poraďte se se svým lékařem

Cena terapie rázovou vlnou

Cena terapie rázovou vlnou závisí na počtu potřebných sezení a léčeném stavu, cena z pravidla začíná na 200,- Kč za jednu terapii. Standardní sezení trvá 5 až 10 minut.

Pokud hledáte neinvazivní způsob léčby bez vedlejších účinků, může být pro vás terapie rázovou vlnou vhodnou volbou. Tato terapie se ukázala jako účinná při léčbě různých onemocnění, včetně zánětu Achillovy šlachy, plantární fasciitidy, patelární tendinopatie a tendinopatie rotátorové manžety. Poraďte se se svým lékařem, zda je pro vás terapie rázovou vlnou vhodná.

Co mohu očekávat po léčbě?

Jeden nebo dva dny po ošetření můžete pociťovat bolestivost a citlivost v ošetřované oblasti. Doporučujeme, abyste po dobu 24 hodin po ošetření pili hodně vody a vyhýbali se alkoholu. Po dobu 48 hodin po ošetření byste se také měli vyvarovat namáhavé činnosti.

Kolik sezení budu potřebovat?

Počet sezení terapie rázovou vlnou, která budete potřebovat, závisí na léčeném onemocnění a jeho závažnost. Většina pacientů bude potřebovat 3 až 5 sezení s odstupem 1 až 2 týdnů

Jaké jsou vedlejší účinky terapie rázovou vlnou?

Terapie rázovou vlnou je bezpečná a účinná léčba s malým počtem vedlejších účinků. Nejčastějším vedlejším účinkem je dočasná bolest nebo nepříjemné pocity během léčby nebo po ní. Mezi další možné vedlejší účinky patří zarudnutí kůže, modřiny a otoky. Tyto nežádoucí účinky jsou obvykle mírné a rychle odeznívají.

Další informace o terapii rázovou vlnou získáte u svého lékaře nebo fyzioterapeuta.

Často Kladené Otázky

Proč není hrazena aplikace rázové vlny zdravotními pojišťovnami?

Rázová vlna je považována za relativně novou léčebnou metodu a ve většině zemí zatím není hrazena ze zdravotního pojištění. To se však může v budoucnu změnit, protože se provádí další výzkum účinnosti terapie rázovou vlnou.

Kdy po rázové vlně zmizí bolest paty?

Bolesti pat obvykle zmizí během několika týdnů po zahájení terapie rázovou vlnou. Je však důležité pokračovat v doporučeném počtu sezení, aby se bolest nevrátila.

Co se deje v tele po rázove vlně?

Rázové vlny způsobují mechanické namáhání buněk, což vede ke zvýšení krevního oběhu a uvolňování látek zmírňujících bolest. To pomáhá snižovat bolest a podporovat hojení.

Závěrem

Rázová vlna je bezpečná a účinná léčba různých onemocnění s malým počtem vedlejších účinků. Pokud hledáte neinvazivní způsob léčby, poraďte se se svým lékařem o terapii rázovou vlnou.

Většina pacientů uvádí, že během ošetření pociťuje pouze mírné nepohodlí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

 • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
 • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

 • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
 • 10% na krabičkovou dietu
 • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
 • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.