Jak Napsat Plus "+" Na Klávesnici Notebooku & Macbooku!

Jak Napsat Plus „+“ Na Klávesnici Notebooku & Macbooku!

Jak na to? Měli jste někdy problém napsat na klávesnici znaménko plus (+)? Obzvlášť složité to může být, pokud používáte notebook se systémem Windows nebo Macbook s českou klávesnicí. Ale nebojte se, jak psát znaménko plus se snadno naučíte, jakmile znáte správnou kombinaci kláves, jen si ji nepleťte s kombinací pro napsání hvězdičky.

Návod pro uživatele Notebooků a počítačů se systémem Windows

Pokud používáte notebook nebo PC se systémem Windows s anglickou klávesnicí, stačí podržet klávesu Shift a stisknout klávesu rovnítka (=). Tím se okamžitě vytvoří znaménko plus (+). Pokud máte na klávesnici samostatný numerický blok, můžete použít i ten. Stačí stisknout „Shift + =“ na numerickém bloku a vytvoří se znaménko plus. Chcete-li například v aplikaci Microsoft Office Word napsat „3+5=8“, stiskněte 3 (číselný blok), Shift++, 5 (číselný blok), = (číselný blok) a 8 (číselný blok).

Jak napsat plus České klávesnice?

Psaní znaménka plus na českých klávesnicích vyžaduje současné podržení dvou různých kláves – Alt Gr + 1 (jedna). Klávesa Alt Gr se nachází po obou stranách mezerníku; na jedné straně je napsáno Alt Gr, zatímco na druhé straně není napsáno nic, ale obě fungují stejně. V některých případech se s ní můžete setkat také jako s pravým Alt nebo jako s Alt Graph. Při použití české klávesnice tedy stačí stisknout Alt Gr + 0 dohromady, abyste získali znaménko plus (+).

Jak ho napsat pomocí ascii kódu

Zadání znaménka plus lze provést pomocí kódu ASCII, který je definován číselným kódem 43. Získáte jej stisknutím a podržením levé klávesy Alt na klávesnici systému Windows a následným stisknutím čísla 43. Po dokončení této kombinace uvolněte levou klávesu Alt a měli byste mít vypsáno znaménko +. Tímto jednoduchým kódem, kdy stisknete levý Alt a klávesu 43, se pokaždé vygeneruje znaménko +.

Návod pro napsání znaménka „+“ pro Macbook uživatele

Stejná technika funguje i pro počítače Macbook. Podržte stisknutou klávesu Shift a stiskněte klávesu rovnítka (=). Tím by se mělo okamžitě zobrazit znaménko plus (+). Znaménko plus je možné napsat také pomocí rozšířených znaků. To provedete tak, že podržíte současně klávesy Alt/Option + Shift a poté stisknete klávesu rovnítka (=). Tím získáte verzi znaménka plus (+) s rozšířenými znaky.

Mohlo by vás zajímat: Jak Napsat Značku Průměru Ø

Často Kladené Otázky

Závěr

Nyní, když už víte, jak snadno napsat znaménko plus (+) na noteboocích nebo PC s Windows, Macboocích a českých klávesnicích, by mělo být psaní rovnic nebo výpočtů jednodušší než kdykoli předtím! Ať už řešíte matematické úlohy ve škole, nebo píšete počítačový kód v zaměstnání, rychlý přístup ke všem těmto symbolům vám výrazně usnadní život! Nezapomeňte tedy na tento praktický tip, až budete muset psát znaky rovnic, jako jsou plusy a minusy! Klávesová zkratka pro rychlé zadání znaménka plus vám ušetří čas a zefektivní práci. Nezapomeňte proto tento trik použít, až budete příště potřebovat napsat znaménko plus v některém z dokumentů nebo počítačových programů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via