Babské Rady Na Zbaveníi Se Mušek V Květináčích! Opravdu Účinné

Babské Rady Na Zbaveníi Se Mušek V Květináčích! Opravdu Účinné 2023

Pokud vám doma kolem květináče poletují octomilky, ale mají černou barvu, nebojte se, nejde o stonožky! Jde o napadení černými muškami smutnicemi. Latinský název pro mouchu smutnici je Sciaridae.

Tyto mouchy jsou pro člověka neškodné a nepřenášejí žádné infekce. Mohou však škodit vašim pokojovým rostlinám, protože jsou přenašeči chorob, které mohou nakazit květiny. Jejich larvy také napadají kořeny rostlin, což může způsobit vážné škody a nakonec rostlinu zahubit

Internet je plný článků o tom, jak se zbavit černých mušek, ale zdá se, že ne všechny metody fungují na každého. Jak se tedy nejlépe zbavit mušek? Co funguje a co ne? Proč některá metoda u některých lidí funguje, ale u jiných ne?

Jak rozeznat smutnice od octomilek?

Od octomilek se holubi smutní odlišují podle zbarvení. Holubi truchlící jsou obvykle světle zbarvení, zatímco brouci octomilky jsou obvykle tmavší. Kromě toho mají holubi truchlící malý zobák a dlouhý ocas, zatímco octomilky mají velký zobák a krátký ocas.

Životní cyklus smutnic

Holubi truchlící se obvykle páří na celý život a staví si hnízdo z klacíků na stromě nebo na budově. Samice snáší dvě bílá vejce a samec je inkubuje 14 dní. Po vylíhnutí zůstávají mláďata v hnízdě dalších 14 dní, během nichž je rodiče krmí odříhlou potravou. Po útěku

Jak smutnice škodí rostlinám

Prevence před smutnicemi

Holuby truchlivé přitahuje mnoho různých druhů semen a často se živí semeny nově vysazených květin a zeleniny. Chcete-li jim zabránit v pojídání rostlin, můžete vyzkoušet některou z těchto metod:- Sazenice vysazujte v uzavřeném prostoru, například v chladicím boxu nebo skleníku.

 • Nově zasazené semínka přikryjte síťovinou nebo plátnem na sýr.
 • V blízkosti rostlin umístěte strašáka nebo jiný typ vizuálního odstrašujícího prostředku.
 • Použijte postřikovač aktivovaný pohybem, abyste vyplašili holuby hřivnáče, když se přiblíží k vašim rostlinám.

Jak poznat, že mám rostliny napadené smutnicemi ?

Pokud zjistíte, že vaše rostliny jsou sežrané nebo poškozené, a máte podezření, že by to mohlo být způsobeno holuby hřivnáči, můžete zkontrolovat několik věcí, abyste zjistili, zda tomu tak je. Jedním ze způsobů, jak to zjistit, je hledat trus holubů, který je bílý a připomíná pelety. Můžete také zkontrolovat, zda nejsou poškozeny listy vašich rostlin, protože hrdličky často požírají listy sazenic a jiných rostlin. Pokud se na vašem pozemku objeví stopy po holubech truchlících, můžete udělat několik věcí, které je odradí od návratu. Jednou z možností je nainstalovat v blízkosti krmítko nebo ptačí lázeň, které odvedou jejich pozornost od vašich rostlin. Můžete také zkusit použít vizuální odstrašující prostředky, jako jsou strašáci nebo reflexní pásky. Pokud máte s holuby hřivnáči vážný problém, možná budete muset kontaktovat firmu na hubení škůdců, aby vám pomohla se jich zbavit.

Jak se zbavit malých Černých mušek v květináči

Malé černé mušky mohou být v květináčích nepříjemné a často je obtížné se jich zbavit. Existuje několik věcí, kterými se jich můžete pokusit zbavit:

 • Zkuste rostlinu postříkat silným proudem vody, abyste mušky vyhnali.
 • Aplikujte na rostlinu insekticidní mýdlo nebo zahradnický olej.
 • Umístěte do blízkosti rostliny lepové pasti, které budou mouchy chytat.- Pokud problém přetrvává, bude možná nutné se obrátit na firmu zabývající se hubením škůdců.

Babské rady na mušky v květináči

Nevíte, jak si poradit s mouchami na květináčích ve vašem domě. Zkoušeli jste je postříkat pesticidem, ale zdá se, že je to jen rozzlobilo.

Je normální, že se ve vašem domě vyskytují mouchy hrnčířky, a existují snadné způsoby, jak se jich zbavit, aniž byste museli používat postřikovačenebo pesticidy. Vyzkoušejte některou z těchto metod a zbavte se problému s mouchami na květináčích nadobro!

 • Na dno květináče dejte několik kapek mýdla na nádobí. Mušky budou mýdlem přitahovány a utopí se.
 • Naplňte malou misku jablečným octem a postavte ji poblíž květináče. Mouchy budoupřitahuje ocet a utopí se.
 • Do hrnce vložte kousek zralého ovoce. Mouchy budou přitahovány ovocem a utopí se.
 • Naplňte malou misku vodou a přidejte několik kapek esenciálního oleje. Misku umístěte do blízkosti hrnce. Mouchy budou přitahovány olejem a utopí se.- Hrnec zabalte do plastové fólie. Mušky budou přitahovány teplem a udusí se.
 • Přes horní část květináče umístěte pásku. Mouchy budou přitahovány lepkavým povrchem a uhynou.

Máte-li problém s mouchami v květináči, vyzkoušejte jednu z těchto metod a zbavte se jich nadobro!

Často Kladené Otázky

Co dát do květináče proti Muškám?

Pokud jde o mušky, existuje několik různých věcí, které můžete dát do květináče, abyste je odradili. Jednou z možností je použití česneku. Česnek je již dlouho známý jako přírodní odpuzovač hmyzu, takže může být skvělou volbou pro odhánění mušek. Další možností je použití citronelového oleje. Citronelový olej je také přírodním odpuzovačem hmyzu a má silnou vůni, která může pomoci odhánět mušky. V neposlední řadě můžete použít také sójový olej. Bylo prokázáno, že sójový olej je účinný při odpuzování mušek, a navíc příjemně voní.

Co odpuzuje Smutnice?

Mušky a smutnice jsou dvě různé skupiny hmyzu, proto je těžké říci, co odpuzuje jednu a neodpuzuje druhou. Nicméně česnek a citronelový olej jsou dobrými nástroji proti všem druhům hmyzu. Takže pokud chcete odpuzovat smutnice, doporučujeme použít česnek nebo citronelový olej.

Co je dobré proti vinným Muškám?

Hroznové mušky mohou být velkou nepříjemností, zejména v létě. Naštěstí existuje několik věcí, kterými je můžete odradit. Jednou z možností je použití česneku. Česnek je již dlouho známý jako přírodní odpuzovač hmyzu a může být účinný při odpuzování hroznových mušek. Další možností je použít citsvíčka ronella. Citronelové svíčky mají silnou vůni, která pomáhá odhánět mouchy. V neposlední řadě můžete také zkusit použít past na mouchy. Mucholapky fungují tak, že přilákají mouchy sladce vonící návnadou a pak je uvězní v nádobě

Co dát do nádoby proti muškám?

Existuje několikvěci, které můžete dát do pasti na mouchy, abyste je přilákali a zabili. Jednou z možností je použití hnijícího ovoce. Mouchy přitahuje sladkost ovoce, ale když na něm přistanou, uvíznou a nakonec uhynou. Další možností je použití octa. Ocet má silnou vůni, která mouchy přitahuje, a když v něm přistanou.

PS: Víte jak zasadit šišku?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend