Jak Zasadit Šišku A Vypěstovat Strom!

Jak zasadit šišku a vypěstovat strom!

Šišky lze použít jako semena pro ovocné stromy nebo se někdy samy vysazují. Šišky byly používány lidmi od počátku věků k poskytování potravy a úkrytu.

Semena šišek jsou oblíbená mezi zahradníky i farmáři, protože rostou rychle, vyžadují jen malé úsilí a nabízejí dlouhotrvající ovoce. Přicházejí také v různých barvách, které jsou ideální pro všechny druhy terénních úprav.

Jak zasadit šišky

1. Umístěte kuželovitý pytel zeminy nebo květináčové směsi na zem, kam chcete rostliny zasadit.

2. Rozprostřete tenkou vrstvu mulče kolem základny rostliny a kolem samotného kužele o tloušťce asi palce.

3. Naplňte kužel nečistotami a vodou, dokud nebude zcela ponořen v půdě, přičemž v horní části kužele nebude vidět více než 1/4 palce.

4. Umístěte rostliny do středu osázené plochy, mírně od sebe

5. Zakrytí všech rostlin kromě jedné jednou vrstvou novin nebo lepenky (aby se zabránilo ztrátě vlhkosti)

6. Udržujte 1/2 palce mezi každou rostlinou, abyste zajistili dostatečnou cirkulaci vzduchu kolem nich

7. Po výsadbě zalévejte střídmě, aby kořeny mohly

Jak vypěstovat strom z šišky

Celý proces trvá 5 až 8 týdnů. narozdíl od pěstování avokáda, které je velmi zdlouhavé.

1) Připravte kužel tak, že jej opláchnete vodou a před umístěním do vany se zeminou z něj odstraníte veškeré nečistoty a zbytky.

2) Odřezek zasaďte na základnu kužele špičkou nahoru.

3) Pravidelně zalévejte, dokud váš strom nevyroste od kořene ke špičce.

Naučte se, jak si snadno vypěstovat vlastní šišky

Šišky jsou symbolem plodnosti a borovice symbolem života. Na ozdobu i jako ozdobu lze použít šišku. Lze jej také sbírat, abychom se dozvěděli o vzorcích růstu rostlin.

Šišky se vyskytují v hojnosti po celém světě a přicházejí v mnoha barvách, tvarech, velikostech a strukturách. Existuje mnoho způsobů, jak pečovat o šišky, jako jsou ty, které jsou uvedeny níže:

– Před položením na hadřík nebo papírový ručník je umyjte v teplé mýdlové vodě, aby oschly

– Umístěte je do nádoby s trochou písku nebo kamínků, abyste udrželi vlhkost

– Chraňte je před přímým slunečním zářením – Uchovávejte je mimo zdroje tepla, jako jsou krby

Tipy, jak udržet borovice naživu v zimě

Abychom vám pomohli udržet borovice v zimě, zde je několik tipů, které můžete dodržovat:

-Mulčujte kolem paty stromu. To udrží teplo a zabrání erozi půdy.

-Přidejte mulč na váš strom venku, než napadne sníh. To také pomůže chránit před erozí půdy a udrží vaše stromy v teple.

-Pokud je to možné, zalévejte strom denně, ale mezi zavlažováním počkejte alespoň jeden den.

Nejlepší způsoby, jak vypěstovat smrk a zabránit jeho smrti

Smrk je všestranný stálezelený keř. Jeho jehlicovité listy jsou tmavě zelené a vytváří šišky, které se často používají ve vánočních ozdobách. Je také oblíbenou volbou pro terénní úpravy kvůli svému krásnému a nápadnému vzhledu.

Když smrky nemají dostatek světla, odumírají, protože jehličí zežloutne a ztratí schopnost fotosyntézy. Mohou je také zabít krtci, kteří tunelují pod půdou a požírají kořeny. Aby váš smrk zůstal naživu, můžete udělat několik věcí. To zahrnuje pravidelné prořezávání stromu, aby zůstal krátký, stejně jako jeho držení v blízkosti budovy nebo jiné konstrukce, kde je dostatek světla s okny nebo světlíky.

Smrk se na vánoční výzdobu používal již od středověku.

Proč byste nikdy neměli vytrhávat kořeny smrku

Jedním z nejneobvyklejších stromů na světě je smrk. Může dorůst až do výšky 300 stop a dožít se více než 1000 let. Když ale dojde na vytrhávání těchto stromů, někteří lidé si dávají velký pozor, aby jim nenarušili kořeny.

Smrt kořenů smrku obvykle nastává kvůli nesprávné manipulaci a drsným povětrnostním podmínkám, jako je zima nebo nadměrné teplo v létě. Zatímco někteří lidé mají tendenci si myslet, že tato smrt je nevratná a nikdy se nevzpamatuje, existuje několik způsobů, jak zajistit, aby váš smrk přežil i po vykořenění.

Důležitým krokem v prevenci této ztráty je dbát na to, abyste neodstranili její kořeny bez řádné přípravy, jako je udusání zeminy nebo její zabalení do igelitové fólie, než ji vytrhnete. Pokud bylo o strom správně pečováno, měli byste být schopni zachránit jeho život.

Mohlo by vás zajímat: Jak vypěstovat mandarinku

Jak pečovat nebo stříhat smrky/borovice

Smrk, stejně jako většina stromů, je živý tvor, který mění tvar v závislosti na tom, co potřebuje k přežití.

Prvním krokem při péči o smrk nebo borovici nebo ořezávání je nikdy neposekat více než jednu třetinu stromu najednou. To způsobí, že strom změní tvar a bude schopen zvládnout jakékoli budoucí stresy způsobené silnou bouří. Dalším krokem je ujistit se, že větve prořezáváte tak, aby byly rovnoměrně rozprostřeny kolem kmene a mohly dále absorbovat sluneční světlo, i když nerostou přímo ke slunci.

Jak pěstovat smrky v interiéru

Pěstování smrků v interiéru není snadné. Potřebují hodně slunečního světla a špatně snášejí špatné půdní podmínky. Chcete-li je pěstovat uvnitř, musíte je zasadit do květináče nebo nádoby naplněné kvalitní zeminou a uchovávané v oblasti s nepřímým slunečním zářením.

Chcete-li pěstovat smrky v interiéru, musíte se ujistit, že půda je bohatá na živiny a má dostatečnou vlhkost. Stromky můžete také přesadit do jejich trvalých domovů, jakmile vyrostou asi 3 stopy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via