5 Nejčastějších Brouků v Bytě & Jak Se Jich Zbavit!

5 Nejčastějších Brouků v Bytě & Jak Se Jich Zbavit!

Život v bytě s sebou může přinášet jedinečné problémy, zejména pokud jde o škůdce. Zatímco někteří škůdci, jako jsou myši a švábi, jsou s bydlením v bytě obzvláště spojeni, existují i další běžní brouci, kteří se v bytech vyskytují. Znalost toho, jak tito škůdci vypadají a jak je rozpoznat, je klíčem k tomu, abyste svůj domov udrželi bez škůdců. 

1. Mravenci tesaříci 

Mravenci tesaříci jsou jedním z nejběžnějších brouků, které v bytě najdete. Jsou to velcí černí mravenci, kteří hnízdí ve dřevě a mohou způsobit škody na konstrukční celistvosti vaší budovy. Abyste zabránili vniknutí mravenců tesaříků do vašeho domova, ujistěte se, že všechna okna a dveře jsou řádně opatřeny ochrannými páskami proti povětrnostním vlivům. Kromě toho zkontrolujte veškeré dřevo v okolí vašeho domu, zda nejeví známky poškození nebo hnízda. Máte-li podezření na napadení mravenci tesaříky, okamžitě kontaktujte profesionálního deratizátora.  Dejte si pozor,aby Vás mravenci nekousli! Může to vyvolat nepříjemnou alergickou reakci.

2. Pavouci 

Dalším broukem, kterého můžete najít ve svém domě, jsou pavouci. Většina pavouků sice nepředstavuje pro člověka žádnou hrozbu (pokud nejsou vyprovokováni), ale přesto může být jejich přítomnost pro některé lidi znepokojující. Abyste zabránili vniknutí pavouků do domu, udržujte okolí oken a dveří bez pavučin a nečistot. Můžete také zkusit použít přírodní repelenty, jako jsou esenciální oleje nebo ocet, které je odradí od vstupu do domu. Pokud navíc pavouka spatříte uvnitř domu, zkuste ho raději odchytit skleněnou nádobou a vypustit zpět ven, než ho rovnou zabít. 

3. Štěnice 

Štěnice jsou drobný hmyz, který se živí lidskou krví, zatímco spíme, což z nich dělá jeden z nejnepříjemnějších běžných domácích hmyzů! Chcete-li zabránit tomu, aby se štěnice usídlily ve vašich lůžkovinách, pravidelně vysávejte a alespoň jednou za dva týdny vyperte všechny lůžkoviny (v horké vodě). Kromě toho zkontrolujte použitý nábytek, než si ho přinesete do domácnosti, protože štěnice se tímto způsobem mohou snadno přenést na nábytkové předměty! Pokud máte podezření, že máte doma štěnice, okamžitě kontaktujte deratizátora – bude schopen identifikovat problém a poskytnout řešení, jak se těchto otravných potvůrek nejlépe zbavit natrvalo! 

4. Stříbrné rybičky 

Stříbronožky jsou malý hmyz, kterému se daří ve vlhkém prostředí, jako jsou koupelny nebo prádelny. Mají tendenci se přes den skrývat a v noci vylézat ven, takže je často obtížné je spatřit, pokud je aktivně nehledáte. Stříbrné rybky se živí organickými materiály, jako je papír nebo tkanina, takže mohou způsobit škody, pokud je necháte bez kontroly. Chcete-li zamezit napadení stříbřitými rybkami, ujistěte se, že jsou všechny prostory vašeho domova řádně větrané a bez nadměrné vlhkosti. Kromě toho omezte na minimum nepořádek v podobě papíru – snížíte tak množství zdrojů potravy pro stříbřitou rybku a celkově snížíte atraktivitu vašeho domova pro ni. 

5. Švábi

Švábi jsou jedním z nejobávanějších škůdců a běžným obyvatelem bytových domů. Tohoto hmyzu je obtížné se zbavit, proto je důležité podniknout kroky, které zabrání jeho vniknutí do vašeho domova. Za tímto účelem se ujistěte, že jsou všechna okna a dveře řádně utěsněny a aby byl veškerý potravinový odpad včas zlikvidován. Pokud si navíc všimnete jakýchkoli známek švábů – například trusu nebo vaječných obalů – kontaktujte co nejdříve deratizátora.

Pokud budete mít povědomí o běžných škůdcích vyskytujících se v bytech a podniknete kroky k prevenci napadení, můžete svůj domov před nevítanými vetřelci ochránit! Máte-li podezření, že máte problém se škůdci, obraťte se na profesionálního deratizátora, který bude schopen problém identifikovat a nabídne řešení, jak se ho nejlépe zbavit.

Jak se účinně zbavit škůdců v bytě? 

Jedním z nejčastějších problémů je boj se škůdci, jako jsou mravenci, švábi a další brouci, kteří se mohou usídlit ve vaší domácnosti. Ale nebojte se – existuje několik jednoduchých kroků, kterými se můžete účinně zbavit brouků ve svém bytě a udržet je nadobro pryč. 

Vyčistěte si svůj prostor 

Prvním krokem k odstranění štěnic z vašeho bytu je úklid vašeho prostoru. Tento krok má dvě části: odstranění všech zdrojů potravy a vody, které mohou štěnice přilákat, a zbavení se všeho, co by jim mohlo poskytnout úkryt. To znamená pravidelně vynášet odpadky, po jídle otírat pulty a povrchy, často vysávat a zhruba jednou za měsíc důkladně vyčistit skříně a šatní skříně. Cokoli, co leželo venku déle než pár týdnů, by se mělo vyhodit nebo uložit do vzduchotěsných nádob. 

Utěsněte vstupní místa 

Po vyčištění prostoru je dalším krokem utěsnění všech vstupních míst, kudy by se do vašeho domova mohl dostat hmyz. To zahrnuje utěsnění všech prasklin kolem oken nebo dveří, umístění ochranných sítí na větrací otvory, vyplnění otvorů ve stěnách nebo podlahách tmelem nebo ocelovou vlnou a výměnu roztržených okenních sítí. Pokud máte v blízkosti okenních parapetů nebo dveří venkovní rostliny, ujistěte se, že jsou zastřižené, aby broukům neumožňovaly snadný vstup. 

Používejte přírodní repelenty 

Pokud se po vyčištění prostoru a utěsnění vchodů do něj ještě nějaký hmyz zdržuje, můžete se ho nadobro zbavit pomocí přírodních repelentů, jako jsou esenciální oleje nebo diatomitová zemina. Esenciální oleje, jako je mátový olej nebo olej z čajovníku, dobře fungují jako přírodní odpuzovače hmyzu; stačí smíchat několik kapek s vodou a nastříkat je kolem míst, kde jste předtím viděli hmyz. Další skvělou možností je diatomitová zemina; stačí ji posypat po obvodu domu a ona zabije veškerý hmyz, který s ní přijde do styku. 

Závěr

Nikdo si nepřeje, aby škůdci napadli jeho domov; jen ztěžují život. Znalost toho, jaký hmyz se v domácnostech běžně vyskytuje, nám pomůže lépe se na nevítané hosty připravit. Mravenci, pavouci a štěnice jsou jen několika příklady běžných domácích škůdců, kteří se mohou potenciálně dostat do našich domovů, aniž bychom o tom věděli – proto nezapomeňte tyto potvůrky pravidelně kontrolovat! Doufejme, že s těmito tipy se už nikdy nebudete muset potýkat s nepříjemným zamořením hmyzem!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via