Eurotunel: Průvodce Nejrychlejším Způsobem Přejetí Mezi Anglií A Francií

Eurotunel: Průvodce Nejrychlejším Spojením Mezi Anglií A Francií

Eurotunel (Eurotunnel Le Shuttle) je podmořské spojení mezi kontinentální Evropou a ostrovní Anglií. Jedná se o nejrychlejší způsob přepravy přes kanál La Manche, který spojuje francouzské město Calais a anglické město Folkestone. Zde vám poskytneme veškeré informace, které potřebujete pro pohodlnou a bezproblémovou cestu touto trasou.

Plánování cesty Eurotunelem: Kompletní průvodce jízdním řádem

Pokud se chystáte na cestu Eurotunelem, měli byste se seznámit s jeho jízdním řádem, abyste přesně věděli, kdy můžete očekávat odjezd a příjezd vlaků. Podívejme se, co byste měli vědět o jízdním řádu Eurotunelu.

Nabízené služby

Tunelem projíždějí pouze vozidla určená k přepravě motocyklů, osobních automobilů, dodávek a autobusů. Bohužel jím není možné projíždět osobními automobily ani motocykly. V době dopravní špičky je v tunelu hustý provoz, z jedné strany na druhou jezdí až tři vlaky za hodinu. Průměrně se zde denně uskuteční více než 60 jízd!

Rezervace jízdenky

Jízdenku na cestu vlakem je nutné zakoupit předem na konkrétní čas a datum. To lze snadno provést online pomocí jejich vyhledávacího formuláře, kde zadáte, zda cestujete z Calais nebo Folkestone, a také datum a čas odjezdu (jednosměrné nebo zpáteční jízdenky). Jízdenky si můžete zakoupit také ve vybraných prodejnách jízdenek nebo přímo v terminálu Eurotunnel Le Shuttle po příjezdu, pokud to dovolí volné místo. Jízdenky zakoupené na terminálech je nutné platit pouze v hotovosti (bez platebních karet).

Cestování se zvířaty

Pokud cestujete s domácími mazlíčky, mohou potřebovat zvláštní doklady v závislosti na tom, odkud pocházejí – týká se to koček, psů a fretek. Před odjezdem se ujistěte, že jsou všechny požadované dokumenty v pořádku! Domácí zvířata by měla zůstat po celou dobu jízdy ve svém vlastním vozidle; do žádné jiné části vlaku kromě vyhrazených prostor mimo osobní vozy jim nebude povolen vstup.

Ceník jízdenek a možnosti rezervace

Jízdenky na cestu tunelem Eurotunnel lze zakoupit online prostřednictvím jejich webových stránek nebo na jejich fyzických terminálech. Ceny jejich jízdenek se liší v závislosti na několika faktorech, včetně toho, kdy si je zakoupíte a s jakým předstihem si cestu rezervujete. Nabízejí slevy pro cestující, kteří si rezervují jízdenky více než 30 dní předem, a také pro ty, kteří mají platné železniční karty nebo jiné slevy. Kromě toho nabízejí několik různých typů jízdenek v závislosti na vašich potřebách – ať už cestujete s domácími mazlíčky nebo s sebou berete motorku, mají pro vás vhodnou variantu.

Vydejte se na cestu na kontinent na palubě Eurotunelu pod Lamanšským průlivem a užijte si výhodné ceny od 142 €.

Finální cena se bude odvíjet od typu vašeho vozu!

Co můžete během cesty očekávat

Při zahájení cesty Eurotunelem se musíte nejprve odbavit alespoň 30 minut před odjezdem. Po odbavení nastoupíte do vlakového vozu, který vás převeze samotným tunelem, jehož cesta z jednoho konce na druhý trvá přibližně 35 minut. Během této doby nesmějí cestující vystupovat ze svých vozů, nicméně na obou terminálech jsou k dispozici stánky s občerstvením, kde si cestující mohou před nástupem do vlaku zakoupit občerstvení a nápoje. Kromě toho jsou na obou stranách tunelu k dispozici toalety pro ty, kteří je potřebují před nástupem do vlaku nebo po vystoupení z vagonu v obou terminálech.

Často Kladené Otázky

Závěr

Eurotunel poskytuje cestujícím rychlý a pohodlný způsob přejezdu mezi Francií a Anglií, aniž by se museli obávat dlouhého řízení nebo drahé přepravy trajektem přes otevřené vody za špatných povětrnostních podmínek. Díky snadným možnostem rezervace online nebo na jeho fyzických terminálech a konkurenceschopným cenám i při rezervaci na poslední chvíli není divu, proč tolik lidí volí tuto trasu namísto tradičních způsobů přeplutí Lamanšského průlivu. Ať už cestujete sami, nebo s přáteli/členem rodiny/zvířaty, nezapomeňte si včas rezervovat jízdenky a seznámit se s tím, co můžete během cesty očekávat, aby proběhla co nejhladčeji!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend