11 Nejlepších Tipů Na Dovolenou Vlakem Po Evropě Za Rozumné Peníze!

11 Nejlepších Tipů Na Dovolenou Vlakem Po Evropě Za Rozumné Peníze!

Chtěli jste někdy prozkoumat krásy Evropy, aniž byste přitom přišli o peníze? Dovolená vlakem je skvělou volbou pro turisty, kteří hledají cenově dostupný způsob cestování. S tolika zeměmi a městy, které můžete prozkoumat, může být dovolená vlakem v Evropě jedním z nejpřínosnějších zážitků vašeho života. Cestování vlakem do přímořské destinace nebo dokonce do zajímavého evropského města nemusí být drahé ani nepohodlné. S trochou plánování a průzkumu si totiž můžete letní dovolenou zpříjemnit cestou vlakem z České republiky.

Podívejme se na některé z nejlepších destinací pro dovolenou vlakem v Evropě a na to, co můžete od každého místa očekávat:

1.Chorvatsko

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací českých turistů a je snadno dostupné vlakem. Přímou linkou se tam dostanete za 11 hodin, takže si tam můžete udělat i krátkou přestávku. Pokud nechcete cestovat příliš dlouho, jsou k dispozici i kratší trasy. Kromě toho, že je jízda vlakem cenově výhodná, je méně stresující než cesta autem a umožňuje vám vychutnat si krajinu po cestě.

A nevyjde vás to ani tak draho jak si myslíte. Jízdenky na vlak začínají na 700,-Kč a s dostupnými slevami mohou být ještě levnější!

2.Benátky

Cesta do Benátek vlakem je pohodlná a cenově dostupná, což z ní činí skvělou volbu pro turisty. Prostřednictvím ÖBB si můžete rezervovat jízdenky s dostatečným předstihem z Prahy nebo Brna s jedním přestupem ve Vídni. Zde máte dostatek času na to, abyste si dopřáli ikonický vídeňský řízek nebo se prošli městem a ocenili jeho krásy, než budete pokračovat do Benátek. Celá cesta zabere přibližně 11 hodin a jízdenky lze pořídit již za 900 Kč. Jakmile dorazíte, proč se nevydat na nezapomenutelnou cestu gondolou po městských kanálech? Skutečně nezapomenutelný zážitek.

3.K moři v Polsku

Pokud hledáte snadno dostupnou přímořskou destinaci, Polsko vás jistě zaujme svými písečnými dunami, barevnými oblázky a mnoha majáky. Rychle a levně se tam dostanete nočním vlakem na trase Bohumín – Hel, jízdenky se prodávají od 629 Kč. Cesta trvá 11,5 hodiny a jezdí každý den od 19. června do 1. září – v případě potřeby si tedy můžete cestu naplánovat tak, aby se kryla s obdobím letních prázdnin. Navíc pláže podél Helského zálivu jsou díky teplejší vodě vítaným místem pro rodiny s dětmi. Nezapomeňte se podívat do oblíbených měst Gdaňsk, Sopoty a Gdyně, která jsou skvělými zastávkami na trase!

Dále Vám doporučujeme navštívit:

4.Miláno

Oblíbenou trasou pro ty, kteří hledají poutavý výlet, je trasa Praha-Milán. Díky zastávkám ve Vídni, Benátkách, Veroně a na Lago di Garda budete mít po cestě spoustu příležitostí prozkoumat některá z nejkrásnějších evropských měst, než dorazíte do cílové destinace v Miláně.

Tuto velkolepou 16hodinovou cestu si můžete pořídit již za 1 050 Kč, což je neuvěřitelná hodnota vzhledem k tomu, co všechno můžete na tomto klasickém evropském železničním dobrodružství zažít. Při odjezdu z Prahy a cestě na jih přes Rakousko a Itálii se ocitnete na cestě nejkrásnější evropskou krajinou. Určitě si nenecháte ujít úchvatné výhledy na zasněžené Alpy nebo zvlněné kopce Toskánska!

Po příjezdu do Milána máte k dispozici mnoho dalších možností, jak pokračovat v poznávání severní Itálie vlakem. Ať už se jedná o přímou cestu z Benátek do Florencie nebo o poznávání dalších měst, jako je Siena nebo Pisa, prostřednictvím regionálních vlaků – které při zakoupení jízdenek s předstihem nabízejí výhodné ceny – můžete se snadno ponořit do kultury a historie, kterou severní Itálie nabízí.

5. Španělsko

Španělsko je plné úžasných měst, která lze prozkoumat vlakem. Od Barcelony přes Madrid a Sevillu až po Granadu je zde spousta míst, která můžete navštívit. Meziměstské vlaky ve Španělsku jsou efektivní a poskytují pohodlnou přepravu mezi velkými městy. Navíc nabízejí skvělé výhledy, protože po cestě projíždějí malými městy a vesnicemi. Španělsko je navíc známé svými nádhernými plážemi, na které se lze snadno dostat vlakem z kteréhokoli většího města v zemi.

6.Lublaně

Cestování do slovinského hlavního města Lublaně nemusí být drahé. České dráhy nabízejí přímé vlakové jízdenky z Brna do Lublaně za výhodné ceny, které se v průměru pohybují kolem 760 Kč. Chcete-li ještě levnější variantu, zvažte nákup jízdenky z ČB do Villachu. Odtud si pak můžete zakoupit jízdenky ÖBB na zbývající část cesty, přičemž s dostatečným předstihem se dostanete na ceny nižší než 600 Kč. Navštivte toto malebné historické město ještě dnes a poznejte velkolepé prostředí za přijatelnou cenu!

7.Francie

Francie má některé z nejznámějších památek v celé Evropě, což z ní dělá ideální destinaci pro ty, kteří chtějí vyrazit za poznáním vlakem. Vlaky spojují Paříž s dalšími velkými městy, jako je Bordeaux, Lyon a Marseille, během několika hodin. Kromě toho Francie nabízí úžasná pobřežní města, do kterých se můžete dostat také vlakem z Paříže nebo jiných velkých měst, jako je Nice nebo La Rochelle.

8.Jeli jste už vlakem do Itálie? Je to rozhodně příjemnější než autem.

Itálie je proslulá svou kulturou, uměním, jídlem a historií, což je ideální pro cestovatele, kteří chtějí během své dovolené vlakem v Evropě zažít něco jedinečného. Mezi Římem, Milánem nebo Neapolí můžete cestovat snadno díky italským vysokorychlostním vlakům, které umožňují krátké cesty mezi těmito oblíbenými destinacemi během několika hodin. A pokud chcete prozkoumat některá menší města mimo vyšlapané cesty, pak je k dispozici spousta regionálních vlaků, které vás dopraví kamkoli v rámci Itálie za příznivou cenu!

9.Brusel

Jízda vlakem do Bruselu je atraktivní volbou pro ty, kteří chtějí poznat vše, co toto historické město nabízí. Můžete se pokochat množstvím památek, navštívit světoznámá muzea a ochutnat výbornou čokoládu a pivo, které jsou v regionu vyhlášené. Cestování vlakem se také ukazuje jako poměrně výhodné, protože jízdenek je sice omezené množství, ale stále jsou relativně cenově dostupné – při troše šikovného manévrování lze totiž prostřednictvím vyhledávače Českých drah najít jízdenky již za 500 Kč, přičemž jako přestupní bod se použije Ústí nad Labem nebo Cheb. Cesta je pohodlná a trvá přibližně 11 hodin.

10.Německo

Německo je další skvělou destinací pro ty, kteří hledají příjemný výlet vlakem z České republiky. Německo můžete procestovat přímými vlaky z Prahy do Berlína nebo Hamburku, ale je zde i mnoho dalších měst, která můžete navštívit. V Německu je tolik měst, která můžete prozkoumat – Mnichov, Kolín nad Rýnem, Drážďany – že si budete moci vybírat ze zajímavých míst, která můžete během svého pobytu v Evropě navštívit! Využijete-li přímou noční dopravu, budete mít během cesty dostatek času, takže dorazíte odpočatí a připravení na poznávání, aniž byste promarnili čas na cestě.

11.Cestování po Rakousku

Pokud je poznávání Rakouska na vašem seznamu, zvažte cestu vlakem z Prahy nebo Brna přes Vídeň a poté pokračujte do Salcburku nebo Štýrského Hradce – to jsou jen některá z okouzlujících rakouských měst! Tato trasa vám poskytne nádherné výhledy po celou dobu cesty a umožní spoustu příležitostí k prohlídce památek po cestě. Využití nočního spoje opět zajistí, že veškerý čas strávíte zábavou, a ne cestováním mezi jednotlivými destinacemi!

Dovolená vlakem v Evropě nabízí skvělý způsob, jak poznat tento rozmanitý kontinent, aniž by to stálo peníze. Ať už hledáte možnosti poznávání památek, nebo si prostě chcete odpočinout na pláži na nějakém krásném místě – pokud jde o dovolenou vlakem v Evropě, každý si zde najde něco pro sebe!

Závěr

Ať už se jedná o Chorvatsko, Německo nebo Rakousko – existuje mnoho úžasných destinací, kam se můžete dostat vlakem z České republiky za přijatelnou cenu! Využití přímých nočních spojů dává cestujícím během cesty spoustu času na odpočinek a zábavu při poznávání nejkrásnějších evropských měst a krajiny. Proč si tedy tuto letní sezónu nenaplánovat dopředu a nevyužít těchto cenově výhodných výletů? Nebudete toho litovat!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend