Co Je To Brunch? Co Se Na Něm Jí?7 Nejčastějších Pokrmů!

Co Je To Brunch? Co Se Na Něm Jí? 7 Nejčastějších Pokrmů!

Brunch se stal oblíbeným způsobem trávení času s rodinou a přáteli. Nejenže poskytuje lidem ideální příležitost k setkání, ale také nabízí chutné jídlo, které se skládá ze snídaně i oběda. Co přesně ale brunch je? A proč se stal tak oblíbeným fenoménem? Zde se podíváme na to, jak se toto oblíbené jídlo dělá. 

Co je to brunch? 

Brunch je kombinace snídaně a oběda, která se obvykle koná o víkendech kolem dopoledne nebo brzy odpoledne. Toto jídlo se obvykle skládá z vydatnějších pokrmů, než jaké se podávají při snídani, jako jsou omelety, francouzské toasty, palačinky, vejce Benedikt, saláty, sendviče a další. Často se k němu podávají nápoje jako mimóza, Bloody Mary, džus, káva a čaj. 

Proč je brunch tak oblíbený? 

K popularitě brunche přispívá několik faktorů. Za prvé, mnoho restaurací nabízí speciální brunch menu s jedinečnými pokrmy, které jinde nenajdete. Kromě této rozmanitosti jídel je na setkání s přáteli u dopoledního jídla, které může trvat i několik hodin, něco zvláštního. Mnoho restaurací navíc nabízí na brunche zvýhodněné ceny, aby přilákaly více zákazníků. Konečně, může být obtížné najít ideální čas o víkendu, kdy se mohou sejít všichni z vašeho okruhu – brunch však poskytuje ideální řešení! 

Kde si můžete dát brunch? 

Ve většině velkých měst je spousta restaurací, které nabízejí brunchová menu o víkendech – stačí se podívat na místní seznamy nebo se zeptat ve městě na doporučení přátel či členů rodiny! Pokud chcete zjistit, jaké druhy jídel budou nabízeny, můžete si také předem prohlédnout jídelní lístek na internetu, než vstoupíte do restaurace. Pokud pořádáte brunch doma sami, místo abyste si na něj zašli, spousta obchodů s potravinami prodává předem připravené položky, jako jsou quiche nebo francouzské toasty, které můžete hostům snadno naservírovat. 

7 Nejoblíbenějších jídel na brunchi

Je to skvělý způsob, jak se setkat s přáteli, rodinnými příslušníky a dalšími blízkými. Co přesně se ale při brunchu podává? Pojďme se podívat na některé z nejčastějších pokrmů podávaných k brunchi:

1. Vejce

Vejce jsou základním jídlem při brunchi, obvykle se podávají jako omeleta, míchaná vejce nebo pošírovaná vejce. Mohou být připravena na různé způsoby a často jsou doplněna slaninou nebo šunkou. 

2. Benedikt

Klasickým pokrmem na pozdní snídani jsou vejce Benedikt. Tento pokrm se skládá ze dvou pošírovaných vajec na dvou půlkách anglického muffinu, které jsou pokryty kanadskou slaninou a holandskou omáčkou. Obvykle se podává s domácími hranolky nebo hnědými bramborami. 

3. Palačinky

Při pozdním obědě jsou oblíbené také palačinky, nelekejte se pokud budou z kokosvé mouky. Mohou se podávat jako tradiční palačinky (se sirupem) nebo s jedinečnými náplněmi, jako je ovocný kompot nebo dokonce čokoládové lupínky! 

4. Vafle

Vafle jsou podobné palačinkám, ale místo na roštu se připravují ve vaflovači. Obvykle se podávají s máslem a sirupem, ale mohou být také doplněny čerstvým banánem a/nebo šlehačkou pro větší sladkost.  

5. Francouzské toasty

Francouzské toasty jsou dalším klasickým pokrmem, který najdete na mnoha brunchových menu. Připravuje se tak, že se plátky chleba namočí do vajec a mléka a poté se usmaží na másle dozlatova. Obvykle se podává s javorovým sirupem nebo moučkovým cukrem, který dodává chuti a sladkosti.  

6. Ovesná kaše

Ovesná kaše se často nabízí jako alternativa k tradičnějším snídaňovým pokrmům, jako jsou palačinky a vafle, protože je zdravější než tyto varianty (a přesto chutná!). Podle osobních preferencí ji lze uvařit obyčejnou nebo ochucenou skořicí, medem, rozinkami, ořechy atd.  

7. Smoothies

Smoothies jsou skvělým způsobem, jak správně začít den! Mnoho restaurací nabízí také smoothie mísy, které obsahují přísady, jako jsou chia semínka, granola, ovoce atd., takže jsou ještě výživnější a chutnější!  

Brunch je jedním z nejoblíbenějších jídel, která si vychutnávají lidé po celém světě, protože nabízí tolik možností pro každého! Na typickém brunchovém menu si každý najde něco pro sebe – od vydatných vaječných pokrmů až po sladké dobroty, jako jsou palačinky a vafle. Až tedy budete příště hledat něco výjimečného k snídani nebo obědu, proč nevyzkoušet některé z klasických brunchových jídel? Nebudete litovat!

Vše, co potřebujete vědět o brunchi v restauraci 

Myšlenka brunche se objevuje již od viktoriánské éry, a přestože je nejčastěji spojována se snídaňovými pokrmy, mnoho restaurací se rozhodlo rozšířit myšlenku brunche nejen na palačinky a vajíčka. Pojďme prozkoumat, jak brunch funguje v různých restauracích a proč byste ho měli vyzkoušet. 

Výhody snídaně v restauraci 

Jíst brunch v restauraci je skvělé pro ty, kteří nemají ve všední dny čas na přípravu snídaně nebo se jim o víkendu nechce vařit. Restaurace vám to usnadní tím, že nabízejí hotová menu, která jsou speciálně upravená pro tuto příležitost. Restaurace vytvářejí speciální menu, která obsahují klasické oblíbené pokrmy spolu s jedinečnými výtvory, které potěší vaše chuťové pohárky. Navíc díky tomu, že brunche obvykle trvají až do poledne nebo brzkého odpoledne, si můžete vychutnat pozdní začátek, aniž byste se museli obávat, že přijdete o své oblíbené snídaně! 

Kdy byste měli jít na brunch? 

Krása brunchů spočívá v tom, že na ně můžete vyrazit kdykoli během dne! Většina lidí dává přednost návštěvě mezi 10:00 a 13:00, ale pokud chcete začít dříve, některé restaurace otevírají své dveře již v 7:00 pro ty, kteří chtějí něco zakousnout extra brzy. A pokud máte chuť na něco pozdějšího, některé podniky mají otevřeno až do 16 hodin, takže máte spoustu času si jídlo vychutnat!  

Kam na brunch v praze?

Praha je skvělým městem pro pozdní snídaně a nabízí spoustu restaurací, kde si můžete o víkendu pochutnat na vynikajících pokrmech. Pokud chcete zažít luxusní gastronomický zážitek, můžete vyzkoušet restauraci Le Terroir na Andělu nebo La Finestra v Cucině nedaleko Karlova mostu. Pokud hledáte něco neformálnějšího, vždy je tu Cafe Savoy na Malé Straně nebo Kavárně Slavia u Staroměstského náměstí. Chcete-li zažít něco trochu výstřednějšího, zajděte do kavárny Café Louvre na Národní třídě, kde si vychutnáte kavárnu ve stylu 30. let minulého století. A konečně, pokud hledáte místo s veganskou a vegetariánskou nabídkou, zkuste Loving Hut v Žižkov.

Kam na brunch v brně?

Pokud se nacházíte v Brně, je zde spousta místních míst, kde si můžete dát brunch. Pokud chcete něco tradičního a vydatného, vyzkoušejte restauraci Hofburg nedaleko hradu Špilberk, kde podávají svá charakteristická vejce Benedikt, nebo zajděte do restaurace The Door Restaurant & Bar, kde si můžete vybrat z mezinárodního menu. Chcete-li si vybrat ze zdravějších možností, pak Restaurace a bar The Kitchen nabízí řadu veganských a vegetariánských jídel. Pokud si chcete dát něco obyčejnějšího, navštivte kavárnu Cafe Magistr nedaleko starého města, kde si můžete dát klasické snídaně, jako jsou palačinky, vafle a francouzské toasty.

Brunch je vynikající volbou pro každého, kdo hledá něco chutného a jiného, když se chce najíst v restauraci. K dispozici je spousta možností od tradičních vaječných jídel až po kreativní sendviče a hamburgery se snídaňovými přílohami – všechny jsou navrženy speciálně s ohledem na brunch! Ať už hledáte něco brzy ráno nebo pozdě po poledni – v místní restauraci na vás čeká něco perfektního! Odložte tedy pánve a využijte toho, co vaše místní restaurace nabízí – vyrazte tento víkend ven a vyzkoušejte vynikající brunche!

Často Kladené Otázky

Závěr

Brunch se v posledních letech stal jedním z nejoblíbenějších jídel – a teď už víte proč! Ať už se rozhodnete vychutnat si brunch doma nebo venku ve městě s přáteli či rodinnými příslušníky, určitě to bude příjemný zážitek plný chutného jídla a kvalitní konverzace. Díky kombinaci snídaní a obědů a bezkonkurenční atmosféře není divu, že tuto tradici stolování miluje tolik lidí!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via