Jak Si Doma Vyrobit Zvedák Na Auto Krok Za Krokem 

Jak Si Doma Vyrobit Zvedák Na Auto Krok Za Krokem 

Zvedák na auto je neuvěřitelně užitečný nástroj, který vám umožní zvednout auto ze země, abyste mohli provést opravu nebo vyměnit pneumatiku. Co ale dělat, když ho nemáte? Nebojte se – zvedák na auto si můžete vyrobit doma sami, stačí vám k tomu jen pár nástrojů a materiálů! Pojďme se podívat, jak se to dělá. 

1. Shromážděte materiál a nářadí 

Než začnete, nezapomeňte shromáždit všechny materiály a nástroje, které potřebujete k výrobě zvedáku na auto. Patří sem dřevo (2×4 na základnu a 2×2 na ramena), kovové trubky (na zvedací mechanismus), šrouby, matice, vruty, podložky a pilka na železo. 

2. Řezání dřevěných dílů 

Pomocí pilky na železo uřízněte z každého druhu dřeva čtyři kusy dlouhé 6 palců. Ty budou použity jako základna a ramena vašeho zvedáku na auto. 

Pomocí pilky na železo budete muset také nařezat dva kusy kovových trubek na délku 9 palců. Ty budou použity jako součást zvedacího mechanismu zvedáku na auto. 

3. Sestavení základny a ramen 

Pomocí šroubů, matic, šroubů a podložek sestavte dvě dvojice 2×4 do obdélníkového tvaru pro základnu a dvě dvojice 2×2 do tvaru L pro ramena (jak je znázorněno na obrázku). Ramena by měla těsně přiléhat k oběma stranám základny. 

Jakmile je vše pevně spojeno, odložte sestavu základny a ramen stranou, dokud nebude potřeba v dalším postupu.  

4. Sestavení zdvihacího mechanismu 

Pomocí šroubů a matic (a dalšího potřebného hardwaru) sestavte dva kusy kovových trubek do tvaru písmene „X“, jak je znázorněno na obrázku níže. Tím vytvoříte část „zvedacího mechanismu“ vašeho zvedáku, který vám umožní zvedat nebo spouštět jej podle potřeby v závislosti na tom, jaký druh práce je třeba na vašem vozidle provést.  

5. Připevněte zvedací mechanismus k sestavě základny a ramen

Jakmile jsou obě části sestaveny, připevněte je k sobě pomocí šroubů nebo vrutů, aby se při zvedání těžkých předmětů pomocí domácího zvedáku nerozpojily! A tady to máte – váš vlastní zvedák na auto, který si uděláte sami, je připraven k použití!  

Kroky pro výrobu hydraulického zvedáku pouze pro pokročilé!

Hydraulické zvedáky jsou mechanická zařízení, která využívají hydraulický tlak ke zvedání těžkých předmětů. Proces výroby hydraulického zvedáku je složitý a vyžaduje použití několika specializovaných strojů. Pokud vás tento proces zajímá, přečtěte si přehled kroků potřebných k výrobě hydraulického zvedáku. 

1.Konstrukce zvedáku 

Prvním krokem při výrobě hydraulického zvedáku je jeho návrh. Během této fáze konstruktér vymyslí podrobná schémata a diagramy, aby zajistil, že všechny součásti do sebe správně zapadnou. V této fázi se také musí rozhodnout, jaké materiály chce použít a zda jsou pro výrobu zvedáku nutné nějaké speciální postupy. 

Pro zahájení konstrukce podpěrné plošiny mechanismu je vhodný ocelový obdélníkový profil o rozměrech 50 × 50 mm. Tento materiál je třeba rozřezat na čtyři části, z nichž každá je dlouhá 300 milimetrů, a poté je zespodu a shora svařit, aby se dosáhlo maximální pevnosti.

Pro výrobu sloupků a zarážek potřebných pro tuto konstrukci je třeba vyříznout dva kusy ze stejné profilované trubky a změřit je s ohledem na maximální nosnost tyče, včetně případné výšky od zvedáku nebo podpěrné plošiny. Délka dorazů se bude rovnat šířce podpěrné plošiny, přičemž oba díly budou spojeny svařovanými spoji. Nakonec musí být svařena konstrukce ve tvaru písmene „U“, která tvoří základnu.

2. Obrábění dílů 

Jakmile je návrh dokončen, je čas začít s obráběním dílů. Ve většině případů to bude zahrnovat použití CNC strojů, jako jsou soustruhy a frézky, které budou tvarovat a dimenzovat jednotlivé součásti podle specifikací stanovených ve fázi návrhu. Tento krok zahrnuje také vrtání otvorů pro montáž a vytváření závitů pro šrouby nebo jiný spojovací materiál. Jakmile jsou všechny díly opracovány, lze je očistit a zkontrolovat, zda neobsahují nějaké nedokonalosti nebo vady, a poté je odeslat k montáži. 

Výroba vyjímatelné zarážky zahrnuje složitý proces, který musí být proveden přesně a precizně. K tomu je zapotřebí několik kusů ocelového pásu o tloušťce 1 cm, z nichž každý by měl být kratší než mezera, která vznikne mezi sloupky při jejich zasunutí do vodítek. Aby se díly zajistily na místě a vytvořily jeden soudržný doraz, odborní svářeči je spojí v různých bodech. Při správné konstrukci plní výsledný díl důležitý úkol, kterým je zabránit sklouznutí předmětů z povrchu staveniště.

3. Montáž 

Při montáži se všechny jednotlivé díly spojí do funkčního celku. To se provádí ručně nebo pomocí automatizovaných nástrojů, jako jsou robotická ramena, v závislosti na typu vyráběného zvedáku. V této fázi technici zkontrolují, zda nejsou uvolněné spoje nebo chybějící součásti, a teprve poté prohlásí jednotku za kompletní a připravenou k testování. 

Instalace bloku na rám lisu pomocí hydraulického zvedáku vyžaduje určitou přípravu. Aby byl blok bezpečně namontován, je nutné vyzvednout dva šrouby s podložkami a maticemi a poté je připevnit k oběma deskám, které obklopují stojanovou konstrukci. Kromě toho, pokud je to zapotřebí, meziprofil čtvercového průřezu zmenší vzdálenost mezi pohyblivým dorazem a horním nosníkem na sestavě. Tímto postupem zaručíte, že všechny součásti jsou bezpečně nainstalovány pro efektivní budoucí použití.

Výroba hydraulického zvedáku není žádná maličkost! Zahrnuje několik kroků včetně návrhu, obrábění dílů, jejich sestavení do funkční jednotky a nakonec jejího otestování před tím, než je připravena k prodeji. Každý z těchto kroků vyžaduje precizní pozornost věnovanou detailům, aby každý díl do sebe dokonale zapadl a zajistil, že váš hotový výrobek bude fungovat přesně tak, jak má – bezpečně a spolehlivě zvedat těžké předměty! Pro ty, kteří mají zájem dozvědět se více o tom, jak se hydraulické zvedáky vyrábějí, doufáme, že vám tento přehled poskytl trochu informací o tom, co se děje v zákulisí!

Závěr

S několika jednoduchými pomůckami a trochou píle si každý může doma postavit vlastní zvedák na auto! Ať už měníte pneumatiky nebo opravujete motor svého vozidla, s domácím zvedákem už nemusíte čekat, až vám někdo jiný pomůže – můžete vzít věci do vlastních rukou! Teď se pusťte do stavby!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.