jak nakreslit čerta v 6 krocích

Jak Nakreslit Čerta V 6 Jednoduchých Krocích!

Ať už jste umělec, který chce obohatit své portfolio, nebo začátečník, který se chce jen naučit kreslit něco zábavného, je snadné osvojit si základy kreslení čerta. Potřebujete jen tužku a papír a trochu trpělivosti! Zde je návod, jak začít:

1.Začněte kreslením hlavy a rohů čerta

Nakreslete oválný tvar hlavy a nad ním nakreslete dvě zakřivené čáry pro rohy. Dbejte na to, aby oba rohy byly na stejné straně hlavy, protože tak bude váš čert vypadat symetričtěji. Nad každý roh můžete také přidat dvě malá kolečka, abyste získali další detaily.

2. Přidejte rysy obličeje

Dále načrtněte dvě oči, nos a ústa pod rohy. Oči by měly být velké a mandlového tvaru; pro zvýraznění můžete přidat i stínování kolem nich. Pro nos a ústa nakreslete dvě zakřivené čáry vycházející ze středu oválného tvaru. Nakonec nakreslete dvě špičaté uši na obou stranách oválu – ty dodají vašemu čertovi charakter!

3. Nakreslete tělo a ruce

Nakreslete čáru dolů od oválného tvaru pro tělo vašeho čerta a poté nakreslete dvě ruce vycházející z obou stran. Ruce dokončete přidáním rukou, na jejichž koncích jsou vždy tři prsty (nezapomeňte na drápy!). Pokud chcete, můžete také nakreslit nějaké záhyby oblečení nebo jiné detaily.

4. Domalujte čertovi nohy a chodidla

Nakreslete dvě nohy táhnoucí se dolů z obou stran linie těla a dokončete je špičatými chodidly (stejně jako u rukou). Nebojte se zde přidat i další detaily, jako jsou záhyby oblečení nebo vzory!

5. Obkreslete svého čerta

Nyní, když jste načrtli všechny rysy svého čerta, je čas vše obkreslit do jednoho uceleného obrázku. Tučnými tahy obtáhněte všechny čáry tužkou, aby lépe vynikly na pozadí. Nezapomeňte na špičaté rohy!

6: Vybarvěte ho

Nakonec pomocí barevných tužek nebo fixů vyplňte místa, která chcete zvýraznit (například drápy nebo rohy) nebo vystínovat (například kolem očí). Pak ustupte a obdivujte svůj nový výtvor! 

Mohlo by vás zajímat: Jak Namalovat Anděla Ve 3 Krocích!

Nejčastější chyby při malování čerta, kterým se musíte vyhnout

Ať už jste začátečník nebo profesionál, malování čertů může být náročný úkol. Vždyť to není zrovna nejpřístupnější postava!

Ale nebojte se – s trochou návodu a praxe ho snadno zvládnete.

Probereme časté chyby, kterých se lidé při malování čerta dopouštějí, a jak se jim vyhnout, aby vaše obrazy vypadaly co nejlépe.

Neseznámení se s čertovskými rysy

Jednou z nejčastějších chyb, kterých se lidé při malování čerta dopouštějí, je neseznámení se s jeho rysy. Je důležité prozkoumat jeho fyzické rysy a to, jak se liší od ostatních postav. Čerti mají například obvykle rohy, špičaté uši, červenou kůži a ostré zuby – to vše jsou vlastnosti, které ho odlišují od ostatních postav. Než začnete malovat, ujistěte se, že těmto rysům rozumíte, aby váš obrázek vypadal přesně a profesionálně.

Přílišná komplikovanost obrazu

Další chybou, které se lidé při malování ďábla často dopouštějí, je přílišná komplikovanost obrazu. Při malování této postavy platí, že méně je více; nepřehánějte to s přidáváním příliš mnoha detailů nebo s přílišným zaneprázdněním. Místo toho se zaměřte na vytvoření estetického obrazu s vyváženými barvami a proporcemi. Pro dosažení nejlepších výsledků se držte jednoduchosti!

Použití nekvalitních materiálů

Při malování ďábla (nebo jakékoliv jiné postavy) je také nutné používat vysoce kvalitní materiály. Nekvalitní materiály povedou k horšímu výsledku a nezhodnotí vaši usilovnou práci. Pokud chcete, aby váš výsledný produkt vypadal profesionálně a uhlazeně, investujte do kvalitních barev, štětců a pláten.

Malování čertů může být náročné, ale také obohacující!

Závěr

Gratulujeme – právě jste nakreslili čerta! S těmito šesti jednoduchými kroky jako návodem může každý vytvořit svou vlastní jedinečnou verzi této klasické bytosti. Vezměte si tedy papír a tužky (nebo fixy!) a začněte ještě dnes – váš čert se sám nenakreslí!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend