Jan Zábský

Otevřeno do 16. 9.

Utajená stříbrná barva a nejrůznější asociace spojené s Becherovkou. Tak poznáš novou limitovanou edici Becherovky od Honzy Zábského. Teprve pětadvacetiletý designér dostal společně s dalšími kreativci za úkol navrhnout její etiketu – a právě Honzova se fanouškům i porotě líbila ze všech nejvíc. Celá akce vznikla v rámci projektu Mákni srdcem, prostřednictvím kterého Becherovka spojuje začínající talenty s úspěšnými a inspirativními tvůrci. Když se Honzovi naskytla příležitost vytvořit pro Becherovku novou etiketu, neváhal ani vteřinu. Návrh připravil po večerech místo hraní na kytaru a jeho píle se vyplatila. Becherovka se totiž nakonec dostane až na barové pulty.

Co tě napadne, když se řekne Becherovka?

Honza vycházel z tradice, která se mu na Becherovce líbila. Zvolil stříbrnou barvu, kterou sice najdeme i na současné etiketě, ale je na ní tak trochu ukrytá. „Toho si člověk běžně nevšimne, ale etiketa díky tomu získává metalický ráz, hází odlesky, a je tak atraktivní a prémiová“ vysvětluje. Modré prvky připomínají originální barvu a představují to, co Honzu napadne, když se řekne Becherovka. Tedy srdce, kalíšek, bylinky a různé květiny. Na zadní straně je pak karlovarská kolonáda.

Co tě napadne, když se řekne Becherovka?
Získej limitku

Chceš si Becherovku z limitované láhve od Honzy Zábského vychutnat také u sebe doma? Nasdílej ji na Facebooku. Láhví máme celkem 190 a každé 10. sdílení vyhraje jednu z nich. Za sdílení navíc dostaneš malý dárek a zároveň se zapojíš do soutěže o výlet do Karlových Varů. Tak hodně štěstí a... na zdraví!