Nápoj Čínských Mudrců: Podvod nebo zázračný lék čínské medicíny?

Nápoj Čínských Mudrců: Podvod nebo zázračný lék čínské medicíny?

Číňané již od pradávna vědí, že jejich OLDT jsou účinné v boji proti nemocem. Všichni víme, že hlavním nealkoholickým nápojem je čaj, ale jaký přesně čaj by se měl pít pro udržení zdraví?

Opravdu existuje nápoj čínských mudrců? Ano, skládá se Slzovky (čínsky „da huang“ – doslova velký žlutý) se od nepaměti používá jako léčivá rostlina, protože obsahuje různé vitaminy a minerály; její přínosy však sahají ještě dál! Slzovka snižuje hladinu fruktózy (hlavního sacharidu), čímž eliminuje hromadění tukových buněk. Kromě toho tento nápoj také stimuluje mozkovou činnost! Zdá se, že je to ideální kombinace pro hubnutí a zároveň udržení aktivity!

Nápoj čínských mudrců

Slzný nápoj – zázračný lék z čínské minulosti?

Ve své práci praktika tradiční čínské medicíny zná Zhang Quanfa všechna tajemství záhadné tekutiny zvané slzný nápoj neboli „jiangyou“. Jak řekl jednomu z reportérů, v mnoha různých zemích se už tisíce let používá jako záchrana života. A dodnes se vyrábí a prodává po celém světě. Ale teprve nedávno vědci objevili jehovzorec.

Ukázalo se, že tento nápoj je směsí dvou čínských léčivých rostlin, které jsou známé svými detoxikačními a protizánětlivými účinky. Hlavními účinnými látkami je slzovka obecná a kůra z mandarinky.

Předpokládá se, že tato směs bylin pomáhá odstraňovat vrásky, zlepšovat vzhled pokožky, posilovat vlasy, stimulovat metabolismus a potlačovat chuť k jídlu. Navíc podle slov Zhang Quanfa „posiluje tělo, aniž by spalovalo vlastní zásoby uložené v ledvinách“. Pomáhá také bojovat proti stresu, regulovat spánkový režim a posilovat paměť. A dokonce může přinést úlevu při kocovině!

Nápoj neobsahuje žádný alkohol, takže nemá žádné vedlejší účinky spojené s užíváním alkoholu. Obsahuje však cukr, takže diabetici by se měli před vyzkoušením tohoto tonika poradit se svým lékařem, protože by mohl zvýšit hladinu cukru v krvi.

Na základě vědeckých testů provedených laboratořemi v Číně, nejsou známy žádné vedlejší účinky spojené se samotným nápojem. Někteří lidé však mohou mít alergické reakce na vůni ylang-ylang.

Domácí Recepty

Rychlý Recept

Tonik lze snadno připravit doma podle jednoduchého receptu, který je uveden níže. Jeho hlavním účinkem je pročištění těla od toxinů a zpevnění svalů, aniž by došlo k úbytku hmotnosti nebo jakémukoli poškození zdraví. Stačí 100 g čerstvé slzovky, 200 g oloupané mandarinkové kůry, litr vody a cukr podle chuti. Kořeny je třeba důkladně omýt, aby na nich nezůstaly žádné nečistoty, a poté je nakrájet nožem na tenké plátky. V dalším kroku je vložíme do vroucí vody spolu s kůrou.

Jakmile se tato tekutina začne vařit, jejísílu lze zvýšit odstraněním kůry a přidáním několika kousků květu ylang-ylang.

Směs by se pak měla nechat vařit alespoň deset minut, přičemž půl litru se vypije ihned a další půllitr se vypije o tři hodiny později. Účinky by měl piják pocítit asi po 20 minutách.

Protože se však jedná o čerstvé suroviny, měly by se připravovat těsně před pitím, protože jejich úžasné vlastnosti se do 24 hodin po zpracování vytratí. Pokud je chcete skladovat delší dobu, lze tento tonik zmrazit, ale neměl by se uchovávat déle než tři měsíce.

Recept pro pokročilé

Ingredience

  • 20 g slzovky
  • 10 g mandarinkové kůry
  • 100 ml vody

Přísady vložte do litrové láhve a nechte je 2 hodiny odstát při pokojové teplotě. Jakmile je hotová, můžete začít nápoj pít. Pokud nejste spokojeni s chutí, přidejte trochu medu, abyste si ho osladili! Tento roztok byste měli pít v hojném množství po celý den. Možná si budete chtít připravit několik litrů najednou. Tímto způsobem si zajistíte, že budete pít dostatečné množství po celý den. Pijte, kdykoli pocítíte žízeň! Je velmi důležité, aby tento čaj nezůstával při pokojové teplotě, protože teplo by mohlo zničit jeho vlastnosti! Nezapomeňte vždy ošetřovat svoje tělo s péčí a respektem!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.