Hromadný Test Kloubní Výživy: 12 Nejlepších Doplňků Stravy!

Hromadný Test Kloubní Výživy: 12 Nejlepších Doplňků Stravy!

Nejlepší kloubní doplňky na trhu obsahují klíčové složky, které pomáhají zlepšit zdraví kloubů. Patří mezi ně glukosamin, chondroitin, kolagen typu I a II, MSM a boswellie. Pro dosažení nejlepších výsledků je důležité najít výrobek, který obsahuje všechny tyto složky.

V našem srovnávacím testu jsme se zaměřili na účinnost látek, dílčí kritéria – vliv na úlevu od bolesti kloubů, výživu chrupavek a kostí, trvalý účinek při vyšší sportovní zátěži, vstřebatelnost účinných látek, zda je určen pro člověka, délku užívání a vnímané zlepšení. Nejsilnější kloubní přípravky by měly obsahovat glukosamin, chondroitin, kolagen typu I, kolagen typu II, MSM a boswellii.

Při výběru kloubního doplňku je důležité se zaměřit na kvalitu použitých složek. Pro dosažení nejlepších výsledků si určitě vyberte výrobek, který obsahuje glukosamin, chondroitin, kolagen typu I a II, MSM a boswellii.

Porovnání kloubní výživy – žebříček 12 nejlepších pro tento rok

Pokud jde o zdraví kloubů, je nezbytné zajistit, abyste dostávali správné živiny. Jaké jsou tedy nejlepší kloubní doplňky pro letošní rok?

Abychom na tuto otázku odpověděli, podívali jsme se na 20 nejoblíbenějších kloubních doplňků na trhu a seřadili je podle složení živin.

Zde jsou naše zjištění:

1. Glukosamin sulfát

Glukosamin sulfát je přirozeně se vyskytující sloučenina, která se ukázala jako prospěšná pro zdraví kloubů. Pomáhá obnovovat chrupavku a chránit klouby před degradací.

2. Chondroitin sulfát

Chondroitin sulfát je další přirozeně se vyskytující sloučenina, která pomáhá obnovovat chrupavku a chránit klouby. Má také protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit bolest a zánět.

3. MSM (methylsulfonylmethan)

MSM je přírodní sloučenina síry, u které bylo prokázáno, že je prospěšná pro zdraví kloubů. Pomáhá snižovat zánět a bolest a může také přispět ke zlepšení pohyblivosti.

4. Kloubin

Kloubní formule je jedinečná směs vitamínů, minerálů a bylin, které prokazatelně prospívají zdraví kloubů.

Tento kloubní doplněk obsahuje celkem 11 účinných látek a všech 6 sledovaných. Pomáhá nejen při bolesti, výživě kostí a sportovní zátěži, ale také při únavě a pocitech vyčerpání. Je to náš top výběr nejlepšího doplňku na trhu, a to jak z hlediska účinnosti, tak poměru cena/kvalita.

5.GS CONDRO DIAMANT

Tento doplněk stravy je založen na přírodní receptuře, která se zaměřuje na všechny hlavní příčiny bolesti kloubů: zánět, svalové napětí a nedostatečné promazávání

Díky silnému protizánětlivému účinku kurkuminu, boswellie a zázvoru rychle snižuje bolest a otoky. Vysoká koncentrace chondroitin sulfátu (1200 mg denně) pomáhá regenerovat chrupavky a udržovat zdravé klouby.

6.Doppelherz® Aktiv Gelenke

Tento přípravek obsahuje jedinečnou kombinaci glukosaminu, chondroitinu, kyseliny hyaluronové, vápníku a vitaminu D3

Vitamin D3 přispívá k normálnímu vstřebávání/využití vápníku, a tím k udržení normálního stavu kostí. Kombinace těchto složek činí z Doppelherz® Aktiv Gelenke velmi účinný doplněk stravy pro úlevu od bolesti kloubů a jejich ochranu.

7.Vitafytea Arthrocur

Tento doplněk stravy je založen na přírodní receptuře, která se zaměřuje na všechny hlavní příčiny bolesti kloubů: zánět, svalové napětí a nedostatečné promazávání

Díky silnému protizánětlivému účinku kurkuminu, boswellie a zázvoru rychle snižuje bolest a otoky. Vysoká koncentrace chondroitin sulfátu (1200 mg denně) pomáhá regenerovat chrupavky a udržovat zdravé klouby.

8.ALAVIS Maxima Triple Blend

Tento doplněk stravy je založen na přírodní receptuře, která se zaměřuje na všechny hlavní příčiny bolesti kloubů: zánět, svalové napětí a nedostatečné promazávání

Díky silnému protizánětlivému účinku kurkuminu, boswellie a zázvoru rychle snižuje bolest a otoky. Vysoká koncentrace chondroitin sulfátu (1200 mg denně) pomáhá regenerovat chrupavky a udržovat zdravé klouby.

9.CEMIO KAMZÍK

Při pohledu na výsledky studie se zdá, že heřmánek je oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají úlevu. Ze všech účastníků bylo 58 % s výsledky spokojeno. Toto číslo se samozřejmě může lišit v závislosti na jednotlivci, ale i tak je uklidňující vědět, že tato možnost je obecně velmi oblíbená. Navíc heřmánek obsahuje celkem 3 účinné látky, což by z něj mohlo dělat skvělou volbu pro ty, kteří hledají mnohostranné řešení.

10.ENZYCOL

Enzycol je úspěšný. Celkem 46 % lidí bylo spokojeno s výsledky, kterých dosáhli při užívání přípravku Enzycol. Způsob užívání je velmi pohodlný – stačí vzít 2 tobolky a zapít je vodou. Dosažené výsledky oceníte.

11.HONDRO FLEX

Hondro Flex je jedním z nejoblíbenějších doplňků stravy pro úlevu od bolesti kloubů. To není překvapivé vzhledem k jeho vysoké účinnosti a pohodlnému užívání. Stačí užívat 2 kapsle denně (s jídlem) a na bolest kloubů rychle zapomenete.

12.Geloren Active

Geloren Active je jedinečná kloubní výživa ve formě lahodného ovocného želé. Vychází z produktu Geloren HA, který byl původně určen pro koně, ale stal se velmi oblíbeným i u lidí.

Výrobce, česká společnost Contipro, proto uvedl na trh Geloren Active určený pro lidi, který si zachovává stejnou sílu a vysokou účinnost. Jeho základem je především silná dávka špičkové kyseliny hyaluronové (stavební, organizující a regenerační látka ve tkáních, zejména v kloubech), která je doplněna vhodně vyváženou směsí doprovodných látek (kolagen, chondroitin sulfát, želatina a další).

Společnost Contipro má vlastní špičkové výzkumné centrum, které se věnuje tkáňovému inženýrství, biotechnologiím a nanotechnologiím pro medicínu.

Doporučená doba spotřeby pro zlepšení zdraví kloubů je 3 měsíce (3 balení). Někteří uživatelé zaznamenávají pozitivní výsledky již po dvou týdnech. Přípravek má také rychlý pozitivní účinek na stav nehtů, vlasů a někdy i pokožky.

Geloren Active je doplněk stravy, nemá tedy (jako konkurenční výrobky) schopnost léčit onemocnění pohybového aparátu.

Jaké složky by měla obsahovat kloubní výživa?

Aby byl kloubní přípravek účinný, měl by obsahovat některé nebo všechny následující složky:

  • Glukosamin
  • Chondroitin
  • MSM (methylsulfonylmethan)
  • Kyselinu hyaluronovou

Některé výrobky obsahují také kolagen, což je bílkovina, která hraje důležitou roli ve struktuře kloubů a chrupavek. Kolagen se obvykle získává z kuřecího masa nebo ryb.

Jaké jsou vedlejší účinky kloubní výživy?

Nejčastějším nežádoucím účinkem kloubní výživy jsou gastrointestinální potíže, včetně nevolnosti, průjmu a nadýmání. K tomu dochází spíše v případě, že doplněk stravy obsahuje složky pocházející z korýšů. Lidé s alergií na korýše by se měli těmto výrobkům vyhnout.

Méně často může kloubní výživa způsobit kožní vyrážky, kopřivku a svědění. Pokud se u vás některý z těchto nežádoucích účinků vyskytne, přestaňte doplněk užívat a navštivte svého lékaře.

Kloubní výživa je obecně považována za bezpečnou, ale může se vzájemně ovlivňovat s některými léky. Glukosamin může například zvýšit účinky léků na ředění krve, jako je warfarin (Coumadin). Lidé užívající tyto léky by proto měli být pečlivě sledováni svým lékařem.

Fungují kloubní přípravky?

Existují určité důkazy, že kloubní výživa může pomoci zmírnit bolest a zlepšit funkci kloubů u lidí s osteoartrózou. K potvrzení těchto přínosů je však zapotřebí dalšího výzkumu.

Pokud zvažujete užívání kloubního doplňku, je důležité se nejprve poradit se svým lékařem. Ten vám může poradit, zda je pro vás přípravek vhodný, a sledovat případné vedlejší účinky.

Často Kladené Otázky

Pomáhá želatina při bolesti kloubů?

Želatina je bílkovina získávaná z kolagenu zvířecí kůže a kostí. Bylo prokázáno, že snižuje zánět a bolest u lidí s osteoartrózou.

Mohu užívat kloubní výživu, pokud mám alergii na korýše?

Některé doplňky kloubní výživy obsahují složky pocházející z korýšů. Lidé s alergií na korýše by se měli těmto výrobkům vyhnout.

Je nutné kloubní výživu vysazovat?

Většina kloubních doplňků je bezpečná při dlouhodobém užívání. Pokud se však vyskytnou jakékoli nežádoucí účinky, je vhodné užívání doplňku přerušit a navštívit lékaře.

Jak často bych měl kloubní výživu užívat?

Doporučené dávkování se liší v závislosti na výrobku. Obvykle se doporučuje užívat jednu nebo dvě kapsle denně, s jídlem.

V jakou denní dobu si mám dát kloubní výživu?

Obecně se doporučuje užívat doplňky kloubní výživy s jídlem. To pomáhá snížit riziko gastrointestinálních potíží.

Závěrem

Kloubní výživa je druh doplňku stravy, který se užívá ke zlepšení zdraví kloubů. Obvykle obsahuje složky, jako je glukosamin, chondroitin, MSM a kyselina hyaluronová. Kloubní výživa je obecně považována za bezpečnou, ale u některých lidí může vyvolat nežádoucí účinky. Pokud zvažujete užívání kloubního doplňku, je důležité se nejprve poradit s lékařem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.