Jak Nejrychleji Doplnit Železo! Levně, Zdravě, Jde To I Bez Přášků!

Jak nejrychleji doplnit železo! Levně, zdravě, jde to i bez přášků!

Nedostatek železa může vést ke zdravotním komplikacím, proto je velmi důležité rychle doplnit železo a my vám ukážeme jak!

Nedostatek železa je celosvětově nejčastějším nutričním nedostatkem a důsledky nedostatku železa mohou být velmi škodlivé. Železo ve vaší krvi pomáhá přenášet kyslík do červených krvinek a odvádět oxid uhličitý pryč z vašeho těla.

Nedostatek železa je závažným problémem veřejného zdraví. Odhaduje se, že více než dvě miliardy lidí, neboli asi 40 % populace na celém světě, jsou ohroženy rozvojem nedostatku železa v důsledku nízkého příjmu potravy a/nebo nedostatečné absorpce ze stravy.

Jaké jsou první příznaky nedostatku železa?

Nedostatek železa je anémie, nedostatek červených krvinek. Obvykle je způsobena stravou, která postrádá železo. Jedním z nejčastějších příznaků nedostatku železa je únava.

Nedostatek železa může také způsobit změny nálady, kognitivních funkcí a chování. Tyto příznaky jsou často příliš mírné na to, aby je osoba s nedostatkem železa zaznamenala, ale přesto mohou ovlivnit kvalitu života.

Příznaky nedostatku železa:

 • Únava
 • Nedostatek energie
 • Ztráta motivace
 • Špatné výsledky ve škole nebo v práci
 • Problémy s koncentrací

Nedostatek železa může mít významný dopad na vaše zdraví. Pokud pociťujete některý z těchto příznaků, je čas nechat se otestovat na nedostatek železa.

Prvními příznaky nedostatku železa mohou být neustálá únava nebo abnormality srdečního rytmu. Vaše tělo se bude snažit kompenzovat nízké hladiny železa zadržováním vápníku a dalších minerálů v těle a povede to k osteoporóze.

Jak nedostatek železa ovlivňuje váš mozek a co můžete udělat, abyste mu pomohli

Nedostatek železa je běžný stav, který postihuje miliony lidí po celém světě. Může to být způsobeno čímkoli, od nízké spotřeby potravin bohatých na železo až po základní zdravotní stavy.

Aby váš mozek dobře fungoval, potřebujete v těle dostatečný přísun železa. Jak ale získat více železa? Existuje několik způsobů, jak zvýšit příjem železa, a možná by stálo za to je vyzkoušet!

Jak rychle doplnit hladinu železa

Nejlepší způsob, jak doplnit hladinu železa, je jíst více potravin bohatých na železo, jako je červené maso, mořské plody a zelená zelenina.

Mnoho lidí možná neví, že musí jíst více potravin bohatých na železo, jako je červené maso, mořské plody a zelená zelenina. Ale toto jsou nejlepší způsoby, jak rychle doplnit hladinu železa.

Recept na smoothie na doplnění železa

Klíčem k dosažení denní potřeby železa je jíst potraviny bohaté na železo. Železo lze nalézt v některé zelenině a ovoci, jako je špenát, červená paprika, dýňová semínka, černé fazole a rozinky. Měli byste mít také zdroj vitamínu C, který pomáhá tělu získat železo z potravy.

Recept na smoothie níže obsahuje hodně železa, protože obsahuje špenát, černé fazole a rozinky:

 • 1 šálek čerstvých nebo mražených borůvek
 • 1 lžíce ovesné mouky
 • 1/2 lžičky mletého lněného semínka
 • 2 šálky neslazeného mandlového mléka
 • 1 lžička sezamového semínka

Kolik železa byste měli mít ve své stravě?

Železo je důležitou živinou v těle. Pomáhá vytvářet červené krvinky, rozkládat bílkoviny a udržovat vás energizující.

Železo se nachází v několika různých potravinách, ale nejvýznamnější zdroj železa pochází ze zdrojů živočišného původu, jako je maso a drůbež. Doporučený denní příjem pro dospělé je 8 mg denně pro ženy a 18 mg pro muže.

Jak doplnit svůj jídelníček železem

Doplňky železa představují bezpečný a účinný způsob, jak zajistit, že splníte doporučený denní příjem, který je 8 mg denně.

Doplňky železa nejsou jediným zdrojem železa, ale jsou účinným způsobem, jak zvýšit svůj denní příjem. Nejlepší různé typy doplňků jsou dobrým zdrojem zdravého železa. Tyto zahrnují:

 • Tempeh
 • Nehemové zdroje železa, jako je kapusta, špenát a brokolice
 • Mořské plody bohaté na železo, jako jsou ústřice, mušle a krabi

Snadné způsoby, jak zvýšit příjem potravin bohatých na železo

Železo je základní minerál, který pomáhá udržovat normální tvorbu krvinek, imunitní systém a červené krvinky. Potraviny bohaté na dietní železo jsou potraviny s vysokým obsahem bílkovin, které jsou bohaté na dietní zinek, jako je kuřecí, hovězí a další maso.

Většina lidí nepřijímá dostatek železa ze stravy, což může vést k anémii. To může způsobit únavu, dušnost, bolesti hlavy a další. Nejlepší způsob, jak zvýšit příjem železa, je přidat do stravy rostlinný zdroj zinku, jako jsou dýňová semínka.

Závěr

Závěr je takový, že tento recept obsahuje mnohem více ingrediencí, než je uvedeno na krabici. Toto smoothie je snadný způsob, jak přidat nějaké živiny a získat lahodnou pochoutku.

Železo: tato složka může pomoci zajistit, aby vaše krev měla dostatek kyslíku, což vám zase umožňuje mít dostatek energie během dne i v noci.

Cukr: tato složka pomáhá zvýšit úroveň energie a koncentrace, což vede k lepšímu výkonu v práci nebo ve škole.

Tento recept vám dodá energii, nějaké bílkoviny a živiny, které potřebujete, aby vaše tělo správně fungovalo po celý den.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

 • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
 • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

 • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
 • 10% na krabičkovou dietu
 • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
 • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.