Kliky Na Biceps: 3 Variace Kliků Pro Silnější A Větší Bicepsy!

Kliky na Biceps: 3 Variace Kliků Pro Silnější a Větší Bicepsy!

Zjistěte jak vám kliky pomohou vytvořit větší a silnější bicepsy. Tento cvik je skvělým způsobem, jak se zaměřit na tuto svalovou skupinu, a pro začátek potřebujete pouze váhu vlastního těla. Zde se dozvíte, jak dělat kliky pro dosažení maximálních výsledků!

Jak trénovat kliky pro silnější a větší bicepsy

Kliky jsou skvělým způsobem, jak se zaměřit na bicepsy, a pro začátek potřebujete pouze váhu vlastního těla. Zde se dozvíte, jak je provádět, abyste dosáhli maximálních výsledků:

  1. Začněte tím, že si lehnete na břicho a dlaně položíte na podlahu přímo pod ramena.
  2. Zapojte břišní svaly, abyste udrželi rovná záda, a pomalu zvedejte trup a nohy ze země. Po celou dobu cvičení udržujte hlavu, krk a páteř ve vzájemné linii.
  3. Pomalu spouštějte tělo k zemi a udržujte rovná záda, dokud se hrudník téměř nedotkne podlahy.
  4. Zvedněte se zpět do výchozí polohy.

Opakujte 12-15 opakování.

Chcete-li si toto cvičení ztížit, zkuste ho provádět se zvednutýma nohama na lavičce nebo židli. Tím zvýšíte odpor a ještě více procvičíte bicepsy.

Před zahájením nové fitness rutiny se vždy nezapomeňte poradit se svým lékařem.

Různé variace kliku pro lepší zapojení bicepsů

Varianta č.1 [vhodná pro začátečníky]

Zaujměte standardní polohu pro provádění kliků. V podstatě se jedná o stejnou pozici, jako když chcete provádět plank. Jen dáte ruce mnohem blíže k sobě. Čím více dáte ruce k sobě, tím více budou vaše paže zabírat. Udělejte tolik kliků, kolik zvládnete, a nezapomeňte, že sérii cviků je vhodné opakovat alespoň třikrát. Dejte si tedy 10 až 15 kliků v závislosti na vaší fyzické zdatnosti. Začátečníci možná udělají jen 3 až 5 kliků.

Varianta č.2 [doporučujeme pouze zkušeným cvičencům]

Kliky s obrácenými dlaněmi jsou skvělým způsobem, jak se zaměřit na bicepsy a získat vytoužený vzhled. Tato varianta kliků s prsty směřujícími dovnitř, k nohám, je skvělým způsobem, jak procvičit svaly na pažích. Nejprve zaujměte pozici prkna, poté otočte dlaně a připravte se na kliky. Před začátkem se ujistěte, že jste si protáhli zápěstí, abyste předešli případným zraněním. Ženy a začátečníci si mohou toto cvičení usnadnit tím, že se opřou o kolena. Další možností je otočit ruce tak, aby prsty směřovaly ven (od vás). Pro dosažení maximálních výsledků proveďte tři až čtyři série těchto kliků.Určitě uvidíte rozdíl ve svých pažích a celkové síle těla. Jdeme na to!

Varianta č.3 [pouze pro pokročilé cvičence]

Jedná se o nejtěžší klik, protože jej budete provádět pouze na jedné paži. Opět nejprve zaujměte klasickou pozici prkna. Poté rozkročte nohy více od sebe, abyste dosáhli lepší stability. Zvedněte jednu ruku ze země a položte ji na zadek. Pokuste se udělat klik. Nebuďte zoufalí, pokud uděláte pouze 1 klik. Odpočiňte si a pokračujte. Postupem času se budete zlepšovat a vaše síla poroste.

Pokud se vám to zdá opravdu těžké, můžete si pomoci tím, že jednu ruku nedáte zpět, ale opřete ji v místě, kde by normálně byla na podložce, o vyšší předmět. Jogínská cihla nebo nízká židle. Tlak tak bude silnější na jednu rukupouze

Který z nich je těžší, klasický klik nebo tento? Klasický klik je běžnější, ale tento je rozhodně náročnější. Budete ho totiž provádět pouze na jedné paži. Opět nejprve zaujměte pozici prkna a poté rozkročte nohy více od sebe, abyste dosáhli lepší stability. Zvedněte jednu ruku ze země a položte ji na zadek. Pokuste se udělat klik. Nebuďte zoufalí, pokud uděláte pouze 1 klik. Odpočiňte si a pokračujte. Postupem času se budete zlepšovat a vaše síla poroste.

Rady pro větší a silnější biceps

Chcete-li si vybudovat větší a silnější bicepsy, můžete udělat několik věcí, abyste z tréninku vytěžili maximum.

Zde je několik tipů, které vám pomohou začít:

  • Ujistěte se, že při klikách zapojujete břišní svaly, abyste udrželi rovná záda. To pomůže efektivněji cílit na bicepsy.
  • Zkuste dělat kliky se zvednutýma nohama na lavičce nebo židli, abyste zvýšili odpor.
  • Zvyšte příjem bílkovin a pijte proteinové koktejly ve správný čas!
  • Před zahájením jakéhokoli nového fitness cvičení se nezapomeňte poradit se svým lékařem.

Budování větších a silnějších bicepsů nemusí být složité – stačí se řídit těmito jednoduchými tipy a výsledky se dostaví během chvilky!

Budování větších a silnějších bicepsů může být náročné, ale se správnými cviky a tipy můžete dosáhnout úžasných výsledků. Kliky jsou skvělým způsobem, jak se zaměřit na tuto svalovou skupinu, takže je nezapomeňte zařadit do své rutiny! Před zahájením jakéhokoli nového fitness programu se vždy nezapomeňte poradit se svým lékařem.

Děkujeme za přečtení!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Jak Jednoduše Urychlit
Spalovaní Tuku?
To vše se dozvíte v našem ebooku!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
E-book ► Nejlepší Rady Pro Nastartování Hubnutí Tento Týden ZDARMA!
Send this to a friend