Jak Na Akné: Babské Rady, Které Vám 100% Pomohou!

Jak Na Akné: Babské Rady, Které Vám 100% Pomohou!

Akné může být nepříjemné a frustrující, ale existují způsoby jeho léčby, které nezahrnují drsné chemické látky ani drahé procedury. Zde je několik tipů na léčbu akné pomocí přírodních metod – včetně stravy, bylinek a lokální léčby.Akné je velmi časté onemocnění kůže, které může postihnout lidi všech věkových kategorií. Vyznačuje se výskytem pupínků, černých nebo bílých teček na kůži. Ačkoli se nejčastěji vyskytuje u dospívajících, může postihnout i dospělé.

Ke vzniku akné může přispívat mnoho různých faktorů, včetně hormonů, stravy, stresu a některých léků. Přesná příčina akné však stále není zcela objasněna.

Babské Rady: Jak na akné

Existuje několik různých možností léčby akné, včetně volně prodejných léků i léků na předpis. Tato léčba však může být často drsná a přináší řadu vedlejších účinků, jako je suchost, zarudnutí a podráždění.

Naštěstí existuje také řadapřírodní metody, které lze použít k léčbě akné. Tyto metody jsou často šetrné a účinné a mají méně vedlejších účinků než konvenční léčba.

Strava

Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete pro svou pleť udělat, je zdravá strava. Vyhýbejte se zpracovaným potravinám, sladkým nápojům a rafinovaným sacharidům, protože všechny tyto látky mohou vyvolat vznik akné. Místo toho se zaměřte na konzumaci velkého množství čerstvého ovoce, zeleniny, libových bílkovin a zdravých tuků.

Bylinky

Existuje řada různých bylin, které lze použít k léčbě akné. Mezi nejúčinnější patří kurkuma, bazalka, kořen lopuchu, kořen pampelišky a ostropestřec mariánský. Tyto byliny lze užívat ve formě kapslí nebo z nich uvařit čaj. Vymůžete také na postižené místo aplikovat lokální krém nebo mast obsahující tyto byliny.

Lokální léčba

Existuje řada různých přírodních látek, které lze použít lokálně k léčbě akné. Patří mezi ně aloe vera, jablečný ocet, zelený čaj, med a vilín. Tyto látky jednoduše naneste na postižené místo pomocí vatového tamponu nebo špičky.

Akné může být nepříjemné a frustrující, ale existují způsoby jeho léčby, které nezahrnují drsné chemické látky ani drahé procedury. Podle výše uvedených tipů můžete akné léčit přírodními metodami, které jsou šetrné a účinné.Tento článek má pouze informativní charakter a nepředstavuje lékařské doporučení. Pokud se u vás vyskytne lékařská pohotovost, volejte prosím 911 nebo okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Jak na jizvy po akné [ Babské rady & Odborné metody odstranění]

Všichni víme, že jizvy po akné mohou být skutečným zabijákem sebevědomí, ale existují způsoby, jak se s nimi vypořádat a učinit je méně nápadnými. Můžete vyzkoušet různá lokální ošetření, laserovou terapii nebo dokonce chirurgický zákrok, abyste se jizviček nadobro zbavili.

Existuje také několik tipů, které můžete dodržovat, abyste je pomohli zamaskovat, dokud se jich nezbavíte úplně.Jizvy po akné se u žen obvykle léčí obtížněji vzhledem ke složitosti ženské pleti. Přesto však existuje mnoho možností pro ty, kteří se chtějí svých jizev zbavit. Lokální ošetření, laserová terapie a chirurgický zákrok jsou vhodné metody, ale to, která z nich je pro vás vhodná, závisí na závažnosti vašich jizev. Měli byste také mít na paměti, že může trvat několik ošetření, než se dostaví výsledky.

Pokud chcete nejprve vyzkoušet lokální léčbu, hledejte produkty, které obsahují vitamin C, retinoidy nebo alfa hydroxykyseliny. Tyto složky mohou pomoci zlepšit vzhled jizev tím, že zvyšují tvorbu kolagenu a zvyšují buněčnou výměnu. Tyto složky najdete v sérech, krémech a gelech. Jen se ujistěte, žepoužíváte je podle pokynů výrobce.

Laserovou terapii lze použít také k léčbě jizev po akné. Tento typ léčby využívá intenzivní pulzní světlo k rozbití tkáně jizvy a stimulaci tvorby kolagenu. Obvykle trvá několik sezení, než se dostaví výsledky, ale je to dobrá volba pro ty, kteří se chtějí vyhnout chirurgickému zákroku.

Pokud máte hluboké nebo závažné jizvy, může být k jejich odstranění nutný chirurgický zákrok. Tento typ zákroku se nazývá subcize a zahrnuje vyříznutí jizev zpod kůže za účelem jejich uvolnění. Obvykle se kombinuje s dalším ošetřením, například laserovou terapií, aby se zlepšily výsledky. Už je jen na vás, zda vyzkoušíte jednu z rad našich babiček, nebo radši vyzkoušíte laserovou terapii.

Babské rady na podkožní akné

Podkožní akné je stav, kdy se vlasové folikuly ucpou olejem a odumřelými kožními buňkami. Tento typ akné je častější u žen než u mužů. Existuje mnoho různých možností léčby podkožního akné, ale nejlepší postup se může lišit v závislosti na závažnosti stavu. Dermatolog vám pomůže určit nejlepší léčebný plán pro váš individuální případ.

Do té doby vám přinášíme několik obecných tipů, jak si poradit s podkožním akné:

1. Udržujte pokožku čistou

To znamená, že si dvakrát denně umyjte obličej jemným čisticím prostředkem a teplou vodou. Vyhněte se drsnému drhnutí pleti, protože to může podráždit vlasové folikuly a akné zhoršit.

2. Používejte hydratační krém bez obsahu oleje

Hydratace je důležitá pro všechny typy pleti, ale pro lidi s podkožním akné je obzvlášť důležitá. Pomůže to udržet pokožku hydratovanou a zabrání ucpávání vlasových folikulů.

3. Používejte lokální retinoidní krém nebo gel

Retinoidy jsou deriváty vitaminu A, které mohou pomoci uvolnit ucpanévlasové folikuly a zabraňují tvorbě nových. Retinoidní krémy a gely jsou k dostání volně prodejné nebo na předpis u dermatologa.

4. Vyzkoušejte perorální léky

Dermatolog vám může předepsat perorální léky, jako jsou antibiotika a antikoncepční pilulky, které pomáhají léčit podkožní akné.

5. Dopřejte si pravidelné odborné ošetření pleti

Obličejové masky, mikrodermabraze a chemický peeling mohou pomoci zlepšit vzhled podkožního akné. Tato ošetření by měl provádět odborník každé čtyři až šest týdnů.

6. Buďte trpěliví

Úplné vyčištění podkožního akné může trvat několik týdnů nebo dokonce měsíců. Je důležité být trpělivý a dodržovat plán léčbypředepsané dermatologem.Pokud máte podkožní akné, je důležité udržovat pokožku čistou a hydratovanou. Měli byste také používat lokální retinoidní krém nebo gel, který vám pomůže uvolnit póry.

Pokud je vaše akné závažné, může vám dermatolog předepsat perorální léky. Měli byste také pravidelně docházet na profesionální ošetření pleti, které vám pomůže zlepšit její vzhled. Buďte trpěliví a dodržujte léčebný plán dermatologa, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

Nejlepší Prevence Akné

Seznam nejlepších praktik, díáky kterým se vám akné nebude tvořit! Již naše babičky, tyto praktiky dělali!

5 snadných způsobů, jak snížit stres a zabránit vzniku akné

1. Dopřejte si dostatek pohybu. Cvičení je skvělý způsob, jak snížit stres a zlepšit celkové zdraví. Může také pomoci předcházet vzniku akné.

2. Jezte zdravou stravu. Vyhýbejte se zpracovaným potravinám a sladkým nápojům a zaměřte se na konzumaci čerstvého ovoce, zeleniny, libových bílkovin a zdravých tuků.

3. Praktikujte techniky pro odbourání stresu. Jóga, meditace a hluboké dýchání jsou skvělé způsoby, jak se zbavit stresu a zlepšit celkovou pohodu.

4. Vyhýbejte se dotýkání obličeje. Dotýkání se obličeje může šířit bakterie a zhoršovat léze akné.

5. Udržujte svou pleť čistou. Dvakrát denně si obličej myjte jemným čisticím prostředkem a nepoužívejte drsné chemikálie nebo abrazivní peelingy.Pokud se budete řídit těmito tipy, můžete akné léčit přirozeně a účinně. Zlepšíte také své celkové zdraví a pohodu.

Potraviny, které vyvolávají akné, a jak se jim vyhnout

Existují určité potraviny, které mohou akné vyvolat a zhoršit. Patří mezi ně sladké nápoje, zpracované potraviny a potraviny s vysokým obsahem nasycených tuků. Abyste se těmto spouštěčům vyhnuli, jezte zdravou stravu, která zahrnuje dostatek čerstvého ovoce, zeleniny, libových bílkovin a zdravých tuků. Měli byste se také vyhýbat dotýkání se obličeje, protože to může šířit bakterie a zhoršovat léze akné. Pokud se budete řídit těmito radami, můžete se vyhnout spouštěčům, které způsobují akné, a udržet si co nejlepší vzhled a pocit pleti.

Akné je běžné onemocnění kůže, které může být frustrující a obtížně léčitelné. Pokud se však budete řídit výše uvedenými tipy, můžete akné léčit přirozeně a účinně. Zlepšíte také své celkové zdraví a pohodu.

Závěrem

Ráno a večer si myjte obličej jemným čisticím prostředkem a vlažnou vodou.

 • Nedrhněte si pleť příliš silně.
 • Nedělejte si pupínky ani je nevytrhávejte.
 • Udržujte vlasy čisté a mimo obličej.
 • Nevystavujte se slunci, a pokud na něm musíte být, používejte opalovací krém
 • a klobouk.
 • Po cvičení nebo pocení se osprchujte, abyste zabránili ucpání nečistotami a olejem
 • póry.
 • Často perte povlaky na polštáře.

Akné může být nepříjemné a frustrující, ale dodržování těchto jednoduchých rad může pomoci jeho vzniku zabránit!

Mohlo by vás zajímat: Novorozenecké Akné: Příčiny a co na něj zaručeně pomáhá!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

 • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
 • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

 • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
 • 10% na krabičkovou dietu
 • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
 • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.