Antibiotika na akné: Opravdu tato léčba funguje? Je bezpečná?

Antibiotika na akné: Opravdu tato léčba funguje? Je bezpečná?

Akné je kožní onemocnění, které může způsobit vážné emoční strádání a problémy s duševním zdravím. Často vede k sociální izolaci, nízkému sebevědomí a depresi.

Nejnovější a největší v léčbě akné jsou antibiotika. Antibiotika se po desetiletí používají při léčbě mnoha kožních onemocnění, ale teprve nedávno bylo zjištěno, že jsou účinná při léčbě akné.

Antibiotika jsou velmi účinnou léčbou akné, protože uvolňují póry, zabíjejí bakterie a snižují zánět. Většina lidí je také dobře snáší a mají méně vedlejších účinků než jiné léčby, jako je benzoylperoxid nebo retinoidy.

Lze akné vyléčit antibiotiky?

Akné je kožní onemocnění, které se vyznačuje výskytem pupínků, černých teček a bílých teček. Může to být způsobeno faktory, jako jsou hormony a strava. V některých případech se dá léčit antibiotiky.

Někteří lidé by si mohli myslet, že antibiotika nejsou účinná při léčbě akné, protože jde o bakteriální infekci. Tyto léky však mají schopnost zabíjet bakterie a zároveň mají protizánětlivý účinek na kůži.

O použití antibiotik při léčbě akné se diskutuje již mnoho let, protože některé studie ukazují, že jsou neúčinná při léčbě akné, zatímco jiné studie ukazují, že jsou účinná při snižování zánětu a odstraňování tohoto stavu.

Proces léčby

Antibiotika se používají při léčbě akné. Používají se také k prevenci a léčbě jiných kožních infekcí. Některá antibiotika jsou pro různé typy pleti lepší než jiná.

Nejlepší antibiotikum pro pokožku obličeje je klindamycin. Jedná se o lokální antibiotikum, které lze nalézt ve formě pleťové vody nebo krému. Je to nejznámější antibiotikum, které bylo schváleno FDA a je také velmi účinné proti bakteriím P acnes, které způsobují akné.

Antibiotika pro léčbu skvrn zahrnují kyselinu azelaovou a erytromycinový topický gel, který se dodává ve formě krému a lze jej aplikovat přímo na pupínky.

Jaké jsou nejlepší typy antibiotik k vyzkoušení při léčbě akné?

Antibiotika jsou nejčastější léčbou akné. Existuje mnoho typů antibiotik, které lze použít k léčbě akné, jako jsou perorální a lokální antibiotika.

Nejlepším typem antibiotické léčby je kombinace lokálních a systémových antibiotik. Fungují tak, že zabíjejí bakterie, které způsobují akné na kůži, a zároveň pomáhají vyčistit váš systém.

Někteří lidé věří, že perorální antibiotika jsou lepší než lokální antibiotika, protože se rychleji dostanou do vašeho systému, ale není to pravda – oběma trvá přibližně stejně dlouho, než začnou fungovat.

Vedlejší účinky a možná rizika

Existuje mnoho vedlejších účinků a rizik užívání antibiotik na kůži. Některé z nich jsou akné, erytém, exacerbace onemocnění a vzácné, ale závažné vedlejší účinky.

Antibiotika se většinou používají k léčbě bakteriálních infekcí. Svým způsobem zabíjejí bakterie zacílením na jejich buněčné stěny. To vede k přemnožení kvasinek nebo plísní, které mohou způsobit další problémy, jako je akné nebo plísňové infekce.

Nejrizikovější použití je, když jsou antibiotika aplikována lokálně na kožní onemocnění, jako je ekzém nebo lupénka, kde je infekce uvnitř těla a ne na povrchu jako při řezu nebo škrábnutí.

Vedlejší účinky antibiotik často zahrnují zarudnutí, otok a bolest v oblasti, kde jsou aplikovány. Pokud tyto příznaky přetrvávají nebo se zhoršují, je důležité kontaktovat svého lékaře.

Nejlepší způsob, jak se vyhnout vedlejším účinkům antibiotik, je důsledné mytí rukou před a po použití.

Nejlepších antibiotika na akné a jak dosáhnout nejlepších výsledků

Akné je běžné kožní onemocnění, které postihuje lidi všech věkových kategorií. Může způsobit zánět kůže a ucpání pórů.

Existuje mnoho způsobů léčby akné, ale antibiotika jsou jedním z nejúčinnějších dostupných způsobů léčby. Nejlepší antibiotika na akné mají řadu výhod a postupem času se ukázalo, že jsou velmi účinná při léčbě tohoto onemocnění.

Antibiotika nejen snižují zánět a čistí ucpané póry, ale také snižují zarudnutí, otoky a bolest. Mohou také zabránit zjizvení a učinit vaši pokožku jasnější tím, že omezí hyperpigmentaci způsobenou akné.

Dobré antibiotikum zabije bakterie, které přispívají k vašim útržkům, a zároveň zabrání bakteriím infikovat jiné oblasti vašeho těla nebo se šířit na další lidi.

Antibiotika jsou často předepisována k léčbě akné, ale nemusí být vždy účinná nebo bezpečná. Někteří lidé mají nežádoucí reakce na antibiotika, zatímco jiní jsou alergičtí a po jejich užití se u nich objeví závažné kožní vyrážky.

Tento článek nabízí seznam pokynů pro výběr nejlepšího antibiotika pro vaše akné a popisuje nejoblíbenější antibiotika používaná pro tento stav v USA.

Závěr

Akné je běžné kožní onemocnění, které postihuje lidi všech věkových kategorií. Je charakterizována přítomností černých teček, bílých teček nebo pupínků na obličeji, krku, hrudníku a zádech.

Použití antibiotik při léčbě akné je kontroverzní, protože může vést k rezistenci na antibiotika a dalším vedlejším účinkům, jako je průjem. Použití antibiotik k léčbě akné by mělo být omezeno na případy, kdy nezpůsobuje žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Závěr: Získání účinných antibiotik je klíčem k léčbě akné.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via