Laserová epilace: Jsou Výsledky Trvalé? Jak Zlepšit Výsledky?

Laserová Epilace: Jsou Výsledky Trvalé? Jak Zlepšit Výsledky?

Laserová epilace je skvělý způsob, jak se zbavit nežádoucích chloupků. Je rychlá, snadná a vhodná pro velké plochy. A co je nejlepší, dokáže vás těchto otravných chloupků zbavit „natrvalo“! Tak proč čekat? Vyzkoušejte laserovou epilaci ještě dnes!

Opravdu funguje laserová epilace ?

Uvažujete o laserové epilaci? Nejste sami. Rychlé vyhledávání na Googlu vám ukáže, že mnoho lidí se zajímá o to, zda tento zákrok skutečně funguje. A upřímně řečeno, je to oprávněná otázka. Pojďme se tedy na laserovou epilaci podívat blíže a zjistit, zda vám skutečně může pomoci dosáhnout hladké pokožky, po které jste vždy toužili.

Především, laserová epilace je lékařský zákrok, který k odstranění chloupků využívá lasery. Lasery vyzařují energii, která je absorbována melaninem ve vlasovém folikulu. To pak folikul poškodí a zabrání růstu nových chloupků.

Než se rozhodnete, zda je pro vás laserová epilace vhodná, měli byste vědět několik věcí. Za prvé, není trvalá. K udržení výsledků budete pravděpodobně potřebovat pravidelná ošetření. Za druhé, může být drahá. Náklady na laserovou epilaci se liší v závislosti na místě vašeho bydliště, ale může být poměrně nákladná.

Funguje tedy laserová epilace? Stručná odpověď zní ano – ale nemusí to být nejlepší řešení pro každého. Pokud hledáte trvalejší řešení nebo máte omezený rozpočet, laserová epilace pro vás nemusí být vhodná. Pokud jste však ochotni se zavázat k pravidelným ošetřením a máte peníze na útratu, může být laserová epilace účinným způsobem, jak se zbavit nežádoucích chloupků.

Mohlo by vás zajímat: Recenze bezbolestného vasku Waxx

Které části těla si můžete nechat epilovat laserem?

Laserová epilace je dnes běžným zákrokem, který lze provést téměř kdekoli na těle. Ať už chcete odstranit chloupky z horního rtu, podpaží, paží, nohou, lýtek, třísel, intimních partií, břicha nebo zad, existuje laserové ošetření, které vám pomůže. Díky nejmodernější technologii jsme schopni zajistit přesné a dlouhotrvající výsledky.

Jak se na zákrok připravit pro nejlepší výsledky?

Před laserovou epilací se raději vyhněte opalování – UV paprsky mohou zákrok narušit. V týdnech před ním se snažte udržovat pokožku co nejsvětlejší a používejte opalovací krém s vysokým faktorem (50+). V týdnech před ošetřením se vyhněte metodám, které zahrnují vytrhávání chloupků od kořínků – vhodné je pouze holení, chemická depilace nebo zastřihování. Tři dny před ošetřením přestaňte s veškerým odstraňováním chloupků, aby bylo co nejvíce chloupků v aktivní růstové fázi.

Odstraňování chloupků je nejúčinnější, když se provádí během jejich růstové fáze, což se děje pouze ve 30 až 40 % případů. Naštěstí pro vás to znamená, že ošetření budete muset opakovat 4 až 5krát. Chloupky si tedy 5 až 8 týdnů před zahájením ošetření nevytrhávejte, ale klidně si je oholte nebo ostříhejte. Jste připraveni začít?

Je zákrok bolestivý?

Laserové ošetření není obvykle bolestivé. Dopad laserového paprsku na kůži připomíná spíše štípnutí nebo cvaknutí gumičky. U osob, které jsou citlivější, nebo při ošetření větších ploch (nebo citlivějších oblastí) může pomoci použití lokálního znecitlivujícího krému.

Jak dlouho zákrok trvá?

Laserová epilace je oblíbeným způsobem odstranění nežádoucích chloupků. Doba potřebná k dokončení ošetření závisí na velikosti ošetřované oblasti. U menších oblastí, jako je horní ret, brada nebo obočí, trvá zákrok obvykle asi 10 minut. U větších oblastí, jako je podpaží, oblast bikin nebo lýtka, může trvat až 3 hodiny.

Jak se starat o pokožku po ošetření?

Po laserové epilaci je důležité vyhýbat se slunečnímu záření a při pobytu venku používat opalovací krém s SPF 30 nebo vyšším. Minimálně dva týdny po ošetření byste se také měli vyhýbat horkým vanám, saunám a chlorovaným bazénům. Vaše pokožka může být po ošetření mírně zarudlá a oteklá – to je normální a obvykle to během několika hodin zmizí. Vyhýbání se namáhavému cvičení, horkým sprchám nebo koupelím a líčení po dobu 24 hodin může pomoci zmírnit nepříjemné pocity a urychlit proces hojení.

kolik stoji laserova epilace?

Cena laserové epilace se liší v závislosti na řadě faktorů, včetně velikosti ošetřované oblasti, počtu potřebných sezení a zkušeností ošetřujícího lékaře. Obecně lze očekávat, že za jedno sezení zaplatíte od 4 000 do 12 000,- Kč.

Jsou výsledky trvalé?

Ne, laserová epilace není trvalá. Může však přinést dlouhodobé výsledky. Většina lidí bude muset podstoupit více ošetření, aby dosáhla požadovaných výsledků. Počet potřebných ošetření se u jednotlivých osob liší.

Za jak dlouho se projeví výsledky?

Výsledky laserové epilace nejsou okamžité. Může trvat několik týdnů nebo měsíců, než se v ošetřené oblasti projeví výrazné snížení růstu chloupků. Většina lidí bude muset podstoupit více ošetření, aby dosáhla požadovaných výsledků. Počet potřebných ošetření se u jednotlivých osob liší.

Má tato epilace nějaké vedlejší účinky?

Laserová epilace je obecně považována za bezpečnou. Stejně jako u každého lékařského zákroku však existují některá potenciální rizika a nežádoucí účinky. Může se jednat o podráždění kůže, zarudnutí a otok. Závažnější nežádoucí účinky jsou velmi vzácné, ale mohou zahrnovat popáleniny a trvalé jizvy.

Je bezpečné i laserová epilace intimních partií?

Ano, laserová epilace intimních partií je bezpečná. Stejně jako u každého lékařského zákroku však existují určitá potenciální rizika a vedlejší účinky. Ty mohou zahrnovat podráždění kůže, zarudnutí a otok. Závažnější vedlejší účinky jsou velmi vzácné, ale mohou zahrnovat popáleniny a trvalé jizvy.

Před podstoupením laserové epilace se nezapomeňte poradit s kvalifikovaným lékařem nebo dermatologem, abyste se ujistili, že je to pro vás ta správná léčba.

Laserová epilace: Stojí to za to?

To, zda se laserová epilace vyplatí, závisí na vaší individuální situaci. Pokud hledáte trvalejší řešení nežádoucího ochlupení, laserová epilace pro vás nemusí být vhodná. Pokud jste však ochotni věnovat se pravidelným ošetřením a máte dostatek finančních prostředků, může být laserová epilace účinným způsobem, jak se zbavit nežádoucích chloupků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend