Příčiny Studeného Nosu: Na Co Si Dát Pozor A Jak Se Ho Zbavit!

Příčiny studeného nosu: Na co si dát pozor a jak se ho zbavit!

Není neobvyklé, že zapomenete na to, jak se vaše tělo cítí, když je vám špatně – jako když pokračujete v běhu, když vás noha začne bolet, jen je to s každým krokem bolestivější. Ve skutečnosti někdy bolest v našem těle zůstane bez povšimnutí, dokud nedostaneme obzvlášť pichlavý nos nebo horečku. Plnění nosu žlutým výtokem a kýcháním je alarmující příznak, který něco signalizuje.

Občas může váš nos reagovat neobvyklým způsobem na nižší teploty, i když je zbytek vašeho těla teplý. To se může stát, protože když se nadechnete, teplota vašeho nosu se ochladí a poté se s nádechem tepla celého těla zase vrátí zpět.

Studený nos je také známý jako rinorea. Je to běžný příznak sinusitidy, což je bakteriální infekce dutin dutin. Kromě toho může být způsobena také alergií, virovou infekcí, jako je nachlazení nebo chřipka, a dokonce i rakovina.

Co je studený nos?

Opary jsou způsobeny virem herpes simplex. Primárně se přenáší slinami, kontaktem s pokožkou a sdílením předmětů, jako je balzám na rty nebo zubní kartáčky.

Opary se obvykle projevují jako bolestivý puchýř na rtech nebo v okolí úst. Mohou se vytvořit i na nose, kde připomínají malý pupínek, který lze snadno zmáčknout prsty. Opary mají tendenci trvat čtyři až šest týdnů, než zmizí samy.

Co způsobuje studený nos? Nezpůsobuje ho pouze zima!

Když jsme vystaveni chladu, teče nám z nosu a mohou se ucpat dutiny. Sliznice v těchto oblastech se skládají z buněk, které se při poklesu teploty slepí, a to brání pronikání kyslíku.

Nos je první obranou proti infekci v těle. Může však být také vstupní branou pro nemoci a nemoci. Pokud se cítíte trochu ucpaný a najednou vám začne téct z nosu, může to být proto, že máte infekci dutin.

Dalo by se říci, že existují dvě hlavní příčiny nachlazení: viry a bakterie. Viry pronikají nosem během kýchání nebo kašlání a způsobují ucpaný nos, zatímco bakterie pronikají otevřenými ranami, jako jsou řezy nebo škrábance na kůži.

Sinusitida je zánět dutin, který může způsobit příznaky, jako je chrápání nebo potíže s dýcháním, když vzduch proudí z ucpaného nosu. Je častější u lidí, kteří trpí alergiemi, astmatem nebo velkými polypy v nose.

Na co si dát pozor

Příznaky nachlazení je často těžké odhalit. Místo toho, abyste se spoléhali na tradiční příznaky nachlazení, je důležité, abyste si dávali pozor na tyto jemné příznaky a symptomy.

-Těžký, ucpaný nos

– Zelený nebo žlutý hlen nebo hlen

– Kašel nebo kýchání, které bolí, když to děláte

Jak léčit studený nos doma bez rady lékaře

Jedním z nejběžnějších domácích prostředků je nakapat pár kapek mléka na vatový tampon a přiložit si ho na nos. To pomůže s přetížením.

Můžete také zkusit použít zvlhčovač, který vám pomůže s přetížením.

Obecně existují tři způsoby, jak mohou lidé zmírnit své příznaky.

1. Léky proti nachlazení: Léky proti nachlazení mají na tělo „přímý účinek“, takže se okamžitě postarají o příznaky. Problém s tím je, že obsahují vedlejší účinky, jako je ospalost, zácpa a nevolnost, takže nejsou dobré pro dlouhodobé užívání.

2. Domácí léky: Mezi nejčastější domácí léky na nachlazení patří kloktání slané vody a vdechování páry přes ručník nebo sáček s vařící vodou. Je důležité mít na paměti, že tyto léky nepotlačí příznaky úplně, ale mohou je výrazně zmírnit.

3. Přírodní léčba nachlazení: Existují přírodní metody léčby nachlazení, které můžete vyzkoušet doma, abyste se vyhnuli užívání léků proti nachlazení, když to nejvíce potřebujete, jako je zázvorový čaj, citronová šťáva nebo eucaliptový čaj.

Jak chránit svůj vlastní studený nos před kontaminací a potenciálním narušením vašeho zdraví

Mikrobi, kteří se nacházejí na lidských tvářích, mohou být velmi nebezpeční, zvláště pokud se dostanou do nosu. Abyste tomu zabránili, použijte obličejovou masku nebo ručník k zakrytí nosu a úst, když nemáte rukavice. Pokud se vám při manipulaci s maskou nebo ručníkem kontaminují ruce, opláchněte je v alkoholu.

Neměli byste se dotýkat obličeje neumytýma rukama, protože by to mohlo vést k infekci nebo poškození kůže.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.