Co je to Analgosedace? [Výhody A Nevýhody!]

Co je to Analgosedace? [Výhody A Nevýhody!]

V lékařském světě je analgosedace relativně novým pojmem. Jedná se o spojení dvou existujících lékařských oborů: anestezie a analgezie. Analgosedace je použití léků k dosažení anestezie (ztráty vjemů) a analgezie (úlevy od bolesti) současně. Tento typ léků se obvykle používá při operacích nebo jiných zákrocích, při nichž je nutné zmírnit bolest.

Jak analgosedace funguje?

Analgosedace funguje tak, že působí jak na centrální nervový systém (CNS), tak na periferní nervový systém (PNS). CNS je zodpovědný za přenos signálů bolesti do mozku, zatímco PNS je zodpovědný za vysílání signálů bolesti z těla do mozku. Tím, že se analgosedace zaměřuje na oba systémy, může účinně blokovat přenos signálů bolesti do mozku. Výsledkem je, že pacienti, kteří jsou pod analgosedací, nebudou během zákroku cítit žádnou bolest 

Jaké jsou výhody analgosedace?

Analgosedace má oproti tradiční anestezii několik výhod. Zaprvé, protože se zaměřuje jak na CNS, tak na PNS, je při blokování signálů bolesti účinnější než tradiční anestezie. Za druhé, poskytuje rychlejší nástup anestezie než tradiční metody. To znamená, že pacienti nebudou muset čekat tak dlouho, než pocítí účinky léku. V neposlední řadě bylo prokázáno, že je spojena s menším počtem nežádoucích účinků než tradiční anestezie.

Čeho se vyvarovat po Analgosedaci

Po analgosedaci je důležité vyhnout se některým činnostem, protože mohou zvýšit riziko nežádoucích účinků.

Mezi tyto činnosti patří:

  • pití alkoholu
  • Řízení automobilu nebo obsluha strojů
  • Užívání jiných léků (včetně volně prodejných léků)
  • Jíst nebo pít cokoli horkého nebo kyselého

Pokud se u Vás po analgosedaci vyskytnou jakékoli nežádoucí účinky, určitě se ihned obraťte na svého lékaře nebo poskytovatele zdravotní péče.

Analgosedace je bezpečný a účinný způsob, jak dosáhnout úlevy od bolesti při chirurgickém zákroku nebo jiných lékařských výkonech. Pokud pochopíte, jak funguje a čeho se po zákroku vyvarovat, můžete si zajistit pozitivní zkušenost s tímto novým typem anestezie.

Alternativy k domácímu znecitlivění nervu v zubu

Pokud hledáte způsoby, jak znecitlivit nerv v zubu doma bez léků, existuje několik možností. Jednou z nich je použití ledu. Přikládání ledu na oblast kolem zubu může pomoci nerv znecitlivit a snížit bolest. Další možností je použít vatový tampon namočený ve vodce. Alkohol pomůže oblast znecitlivit a poskytne určitou úlevu od bolesti. Nakonec můžete zkusit použít hřebíčkový olej. Tento přírodní prostředek se ukázal jako účinný při znecitlivění nervů a snížení bolesti.

Pokud jde o znecitlivění nervu v zubu, je důležité si uvědomit, že se všemi těmito metodami jsou spojena určitá rizika. Určitě se poraďte s před vyzkoušením některé z těchto metod se obraťte na svého zubního lékaře nebo poskytovatele zdravotní péče. Pomůže vám určit, zda je jejich použití bezpečné, a poradí vám, jak nejlépe znecitlivit nerv v zubu.

Závěr 

Pokud vás čeká chirurgický zákrok nebo jiný typ zákroku, který vyžaduje úlevu od bolesti, můžete být kandidátem na analgosedaci. Analgosedace je novou hranicí v anestezii, která poskytuje mnoho výhod oproti tradičním metodám. Pokud máte jakékoli otázky ohledně toho, zda je pro vás analgosedace vhodná, určitě se před zákrokem poraďte se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.