10 Způsobů Jak Se Zbavit Akné Na Krku | Jak Na Pleť Bez Pupínků!

10 Způsobů Jak Se Zbavit Akné Na Krku | Jak Na Pleť Bez Pupínků!

Akné se může vytvořit na kterékoli části těla a často naznačuje, že něco není v pořádku. Akné na krku není výjimkou a může být známkou problémů s játry nebo trávicím systémem.

Pokud trpíte akné na krku, můžete udělat několik věcí, které vám ho pomohou odstranit. Zaprvé se ujistěte, že pijete hodně vody a jíte zdravou stravu. Za druhé, dbejte na to, aby vaše pokožka byla čistá a suchá. Nakonec zvažte použití volně prodejného přípravku na akné, který vám pomůže problém odstranit.

Pokud akné na krku přetrvává, vyzkoušejte další rady z našeho článku, kde rozebereme 10 možných cest jak se akné zbavit jednou pro vždy. S trochou péče a pozornosti se ho můžete zbavit a pokračovat v životě.

Hlavní příčiny akné na krku

Akné na krku může být způsobeno řadou příčin.

  • Zaprvé, pokud máte mastnou pleť, může to vést k ucpání pórů a vzniku výronů.
  • Za druhé, pokud nepijete dostatek vody, může dojít k dehydrataci organismu a vaše pokožka bude produkovat více oleje, aby to kompenzovala.(Kolik vody pít? Naše kalkulačka vám vypočte optimální denní příjem vody)
  • Zatřetí, pokud jste pod velkým stresem, vaše tělo může produkovat více hormonů, které mohou vést k akné.
  • A konečně, akné na krku mohou způsobit i některé léky.

Pokud si myslíte, že některý z těchto faktorů může být příčinou akné na krku, můžete udělat několik věcí, které vám ho pomohou odstranit.

Jak se zbavit akné na krku

Akné na krku se můžete zbavit několika způsoby:

1.Základem je dobře vyčištěná pleť

Lidé se často mýlí, když si myslí, že akné způsobuje špína a nečistoty. Pravdou je, že hlavní příčinou většiny případů akné jsou bakterie, které žijí na kůži. Proto je tak důležité čistit pleť dvakrát denně – ráno a večer – kvalitní micelární vodou na akné nebo čisticím gelem na akné. Dbejte na to, abyste používali čisticí a odličovací přípravky bez alkoholu, které vaši pleť nedráždí ani nevysušují. Suchá pleť má tendenci produkovat ještě více kožního mazu, což může vést k většímu výskytu pupínků.

2. Exfoliace pokožky

Exfoliace pleti pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a uvolnit póry. K tomu lze použít fyzický peeling – například peeling na obličej – nebo chemický peeling – například sérum AHA/BHA. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme používat exfoliační přípravek 2-3krát týdně. Dbejte jen na to, abyste to nepřehnali, protože to může pokožku podráždit a zhoršit tvorbu pupínků.

3. Používejte jílovou masku

Jílové masky jsou skvělé pro pleť se sklonem k akné, protože pomáhají odvádět nečistoty a přebytečnou mastnotu. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme používat jílovou masku 1-2krát týdně.

4. Vyzkoušejte bodové ošetření

Pokud máte obzvláště odolné výtoky, můžete vyzkoušet bodové ošetření. Bodová léčba se obvykle aplikuje na noc a nechává se působit přes noc. Ráno si obličej umyjte jako obvykle. Mezi oblíbené přípravky na ošetření skvrn patří kyselina salicylová, benzoylperoxid a tea tree olej.

5. Hydratace

Může se to zdát neintuitivní, ale hydratace je ve skutečnosti důležitým krokem při léčbě akné na krku. Je to proto, že suchá pokožka může ve skutečnosti zhoršovat vznik akné. Hledejte lehký, nemastný hydratační krém, který neucpává póry. Doporučujeme používat během dne hydratační krém s ochranným faktorem SPF, který chrání pokožku před škodlivými slunečními paprsky.

Pokud hledáte způsob, jak dodat své pleti dodatečnou hydrataci, jsou dobrou volbou masti a krémy na akné. Pomáhají rychle hojit pupínky a také zabraňují vzniku nových.

6. Výměna povlaku na polštář

Akné na krku mohou způsobovat také bakterie, které se usazují na povlaku na polštář. Abyste tomu předešli, měňte povlak na polštář alespoň jednou týdně. Pokud máte obzvláště citlivou pokožku, můžete zvážit použití hypoalergenního povlaku na polštář.

7. Nedotýkejte se obličeje

Jedním z hlavních důvodů vzniku akné je přenos bakterií z rukou na obličej. Abyste tomu předešli, vyhněte se během dne dotýkání obličeje – zejména pokud jste si nedávno nemyli ruce.

8. Navštivte dermatologa

Pokud jste vyzkoušeli všechny domácí prostředky proti akné na krku a nic se nezdá působí, možná je čas navštívit dermatologa. Dermatolog může předepsat silnější léčbu – například perorální antibiotika nebo retinoidy – která není dostupná bez receptu.

9.Buďte trpěliví – výsledky se mohou dostavit až po určité době

Akné je chronické onemocnění, což znamená, že výsledky léčby se mohou dostavit až po několika týdnech nebo dokonce měsících. Je důležité být trpělivý a důsledný v péči o pleť. Výsledky se nakonec dostaví – chce to jen čas.

10. Prevence

Nejlepším způsobem, jak se zbavit akné na krku, je v první řadě mu předcházet. Toho lze dosáhnout dodržováním zdravé péče o pleť a vyhýbáním se spouštěčům – například některým potravinám, lékům a kosmetickým přípravkům -, které mohou způsobit vyrážku.

Akné na krku je častý problém, který však lze účinně léčit doma. Dodržováním těchto jednoduchých rad můžete akné na krku odstranit během chvilky!

Jak akné zakrýt

Existuje několik způsobů, jak zakrýt akné na krku:

  1. Jedním ze způsobů je použití korektoru.
  2. Dalším způsobem je použití podkladového krému s obsahem kyseliny salicylové nebo benzoylperoxidu, který může pomoci pupínky vysušit a zmenšit jejich velikost.
  3. Nakonec můžete také zkusit použít pudrový podkladový krém, který může pomoci absorbovat přebytečnou mastnotu a udržet pleť matnou.

Ať už zvolíte jakoukoli metodu, nezapomeňte make-up dobře rozetřít, aby vypadal přirozeně.

V zimě je akné poněkud lehčí zakrýt pupínky na krku

Nevýhody

Pokud se rozhodnete akné zakrýt, prodloužíte dobu hojení, protože pupínek bude neustále podrážděný.

Pokud máte navíc hodně akné, může být časově náročné ho celé zakrýt.

Je důležité být trpělivý a důsledný v péči o pleť. Výsledky se nakonec dostaví – chce to jen čas.

Nejlepší způsob, jak se zbavit akné na krku, je v první řadě mu předcházet. Toho lze dosáhnout dodržováním zdravé péče o pleť a vyhýbáním se spouštěčům – například některým potravinám, lékům a kosmetickým přípravkům – které mohou vyrážku způsobit.

Často Kladené Otázky

Co znamená akné na krku?

Akné na krku je běžné kožní onemocnění, ke kterému dochází, když se kožní póry ucpou olejem, nečistotami a odumřelými kožními buňkami. To může vést ke vzniku černých a bílých teček a dokonce i pupínků.

Jak se zbavit vyrážky na krku?

Vyrážky na krku lze léčit doma pomocí volně prodejných přípravků – například hydrokortizonového krému nebo kalamínového mléka. Pokud je vyrážka obzvláště závažná, může být zapotřebí předepsat léky.

Jak se zbavit jizviček po akné na krku?

Jizvy po akné lze léčit různými metodami, včetně laserové terapie, chemického peelingu a mikrodermabraze. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme navštívit dermatologa a nechat se ošetřit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend