Escitaloprám: Dávkování, Zkušenosti & Nové Poznatky!

Escitaloprám: Dávkování, Zkušenosti & Nové Poznatky! 2023

Escitalopram je lék, který se předepisuje k léčbě deprese, úzkosti a obsedantně-kompulzivní poruchy. Patří do skupiny léků nazývaných selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Escitalopram je dostupný jako generický lék a jako značkový lék Lexapro.

Víte vše o Xanaxu?

Nežádoucí účinky

Escitalopram může způsobovat nežádoucí účinky.

Nejčastější nežádoucí účinky escitalopramu jsou:

 • nevolnost
 • zvýšené pocení
 • snížená chuť k jídlu
 • sucho v ústech
 • průjem
 • závratě nebo točení hlavy
 • nespavost nebo problémy se spánkem

Tyto nežádoucí účinky mohou během několika dnů nebo týdnů odeznít. Pokud přetrvávají nebo jsou závažné, poraďte se se svým lékařem.

Pokud se u Vás vyskytne některý z následujících závažných nežádoucích účinků, ihned kontaktujte svého lékaře: záchvat (křeče); snadné tvorba modřin nebo krvácení; třes; nová nebo zhoršující se úzkost, záchvaty paniky, problémy se spánkem, podrážděnost, nepřátelství, agresivita, impulzivita, neklid, hyperaktivita (psychická nebo fyzická); jednání na základě nebezpečných podnětů; pocit rozrušení nebo neklidu; býtpodrážděnost nebo agresivní chování, impulzivní chování, pocit, že omdlíte, nebo zvýšené močení.

Závažné alergické reakce na escitalopram zahrnují: kopřivku, potíže s dýcháním, otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla. Pokud se u Vás vyskytne některý z těchto příznaků, volejte 911 nebo jděte na nejbližší pohotovost.

Interakce

Escitalopram může interagovat s jinými léky. Nezapomeňte informovat svého lékaře o všech lécích, které užíváte, včetně: léků na předpis i bez předpisu; vitamínů a bylinných doplňků. Nezačínejte užívat nové léky bez předchozí porady s lékařem.

Dávkování

Doporučená zahajovací dávka escitalopramu je 10 mg denně. Dávka může být zvýšena na 20 mg denně po jednétýden.

Pokud vynecháte dávku escitalopramu, užijte ji co nejdříve. Pokud je již téměř čas na další dávku, vynechanou dávku vynechejte a pokračujte v pravidelném dávkovacím schématu. Neužívejte dvě dávky najednou.

Další informace o escitalopramu naleznete zde

http://www.drugs.com/mtm/escitalopram.html

Tento článek není lékařským doporučením. Tento článek slouží pouze jako obecná informace a neměl by nahrazovat osobní posouzení kvalifikovaného zdravotnického pracovníka. Máte-li jakékoli konkrétní dotazy týkající se léčby nebo zdravotního stavu, obraťte se, prosím, na svého lékaře nebo poskytovatele zdravotní péče.

Co byste měli vědět, než začnete Escitalopital

Před zahájením léčby escitalopramem je důležité znát možné nežádoucí účinky. Nejčastějšími nežádoucími účinky escitalopramu jsou nevolnost, zvýšené pocení, snížená chuť k jídlu, sucho v ústech, průjem, závratě nebo malátnost, nespavost nebo problémy se spánkem. Tyto nežádoucí účinky mohou odeznít během několika dnů nebo týdnů. Pokud přetrvávají nebo jsou závažné, poraďte se se svým lékařem

Nové klinické poznatky

Escitalopram je nový klinický objev, který se ukázal jako účinný při léčbě deprese. Předpokládá se, že tento lék působí tak, že zvyšuje hladinu serotoninu v mozku. Serotonin je neurotransmiter, o kterém se předpokládá, že se podílí na regulaci nálady a úzkosti. Escitalopram se ukázal být účinný při léčbě deprese i úzkostných poruch.Tento lék je v současné době schválen pro léčbu velké depresivní poruchy a generalizované úzkostné poruchy.

Bylo prokázáno, že escitalopram je dobře snášen a má jen málo nežádoucích účinků. Mezi nejčastější nežádoucí účinky patří nevolnost, sucho v ústech, nespavost a bolest hlavy. Escitalopram by se neměl užívat s inhibitory MAO nebo jinými antidepresivy. Pokud jste těhotná nebo kojíte, neměla byste escitalopram užívat.

Pokud trpíte depresí nebo úzkostí, poraďte se se svým lékařem, zda je pro Vás escitalopram vhodný.Tento nový klinický objev může změnit váš život.

Zkušenosti

Ecitalopram je lék, který se používá k léčbě úzkosti a deprese. Patří do skupiny léků nazývaných selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI).Tyto léky působí tak, že zvyšují hladinu chemické látky zvané serotonin v mozku.

Escitalopram jsem začal užívat asi před dvěma měsíci kvůli úzkosti a depresi. S oběma poruchami mi velmi pomohl. Moje úzkost je nyní zvládnutelná a deprese se zlepšila. Jsem schopna normálně fungovat a znovu si užívat života. Tento lék bych doporučila každému, kdo trpí psychickými problémy.

Přínosy

Escitalopram má řadu výhod, které mohou být užitečné pro lidi s úzkostí a depresí. Mezi tyto výhody patří:

 1. Escitalopram může přispět ke zvýšení hladiny serotoninu v mozku, což může pomoci zlepšit náladu a zmírnit příznaky úzkosti a deprese.
 2. Escitalopram je účinný při léčbě úzkosti i deprese, takže je dobrou volbou pro osoby, které trpí oběma stavy.
 3. Escitalopram je většinou lidí dobře snášen a má minimální nežádoucí účinky.
 4. Escitalopram může pomoci zlepšit kvalitu života lidí s úzkostí nebo depresí.5. Escitalopram je relativně dostupný lék.

Nevýhody

S escitalopramem jsou spojeny i některé nevýhody, které je třeba vzít v úvahu:

 • Escitalopram nemusí účinkovat okamžitě a může trvat několik týdnů, než začne účinkovat.
 • Escitalopram může u některých lidí vyvolat nežádoucí účinky, včetně nevolnosti, bolesti hlavy, sucha v ústech a ospalosti.
 • Escitalopram se může vzájemně ovlivňovat s jinými léky, proto je důležité se před jeho užíváním poradit s lékařem nebo lékárníkem.
 • U některých lidí se mohou vyskytnout abstinenční příznaky, pokud náhle přestanou escitalopram užívat.
 • Escitalopram není vhodný pro každého a neměl by se užívatpokud jste těhotná nebo kojíte.
 • poraďte se se svým lékařem, než začnete escitalopram užívat, pokud máte nějaké již existující onemocnění, např. onemocnění jater nebo bipolární poruchu.

Závěr

Escitalopram je lék, který lze použít k léčbě úzkosti a deprese. Má řadu výhod, včetně toho, že je účinný v léčbě obou stavů a je většinou lidí dobře snášen. S lékem jsou však spojeny některé nevýhody, včetně toho, že jeho účinek může trvat několik týdnů a u některých lidí může vyvolat nežádoucí účinky. Před užitím jakéhokoli léku, včetně escitalopramu, byste se měli vždy poradit se svým lékařem.

Anidepresivum Sertralin: Vše Co Nevíte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

 • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
 • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

 • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
 • 10% na krabičkovou dietu
 • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
 • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.