Červený Flek Na Prsu: Co To Je? & Co dělat!

Červený Flek Na Prsu: Co To Je? & Co dělat!

Bulka, flek nebo útvar v prsu může být děsivý, ať už je velký nebo malý, tvrdý nebo měkký a bez ohledu na jeho barvu. Změnu vzhledu bulky nebo útvaru v prsu by měl vždy posoudit zdravotnický pracovník.Zejména červená bolestivá skvrna na prsu však může být důvodem k dalším obavám kvůli možné souvislosti se zánětlivou rakovinou prsu (IBC). IBC je vzácná, ale agresivní forma rakoviny prsu, která často postrádá nádor. Místo toho se projevuje zarudnutím, otokem a zánětem v prsu. Pokud máte jakékoli obavy ze změn v prsou, poraďte se se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

K jakému lékaři se objednat?

Mamografické vyšetření je nejlepším způsobem, jak odhalit rakovinu prsu v nejranějším stadiu, kdy je nejlépe léčitelná. Pokud si všimnete jakýchkoli změn v prsou – například nové bulky, výtoku z bradavek nebo změny struktury kůže – ihned se objednejte ke svému lékaři. I když nemáte žádné příznaky, je důležité pravidelně se nechat vyšetřit, zejména pokud je vám více než 40 let.Nejlepším způsobem, jak odhalit rakovinu prsu, je mamografické vyšetření. Pokud si všimnete jakýchkoli změn v prsou, například nové bulky, výtoku z bradavky nebo změny struktury kůže, ihned se objednejte ke svému lékaři. I když nemáte žádné příznaky, je důležité chodit na pravidelné prohlídky.

Máte červený flek na prsu při kojení?

Červená skvrna na prsu při kojení může být způsobena několika příčinami. Může to být infekce, ucpaný mlékovod nebo dokonce alergie. Pokud je skvrna doprovázena dalšími příznaky, jako je bolest, horečka nebo otok, pak se s největší pravděpodobností jedná o infekci a měla byste ihned navštívit lékaře.

Pokud je skvrna pouze červená a není bolestivá, může se jednat o ucpaný mlékovod. Můžete zkusit masírovat danou oblast a přikládat teplo, abyste ucpání odstranila. Pokud to do jednoho nebo dvou dnů nezmizí nebo se to zhorší, měla byste navštívit lékaře. Další možnou příčinou červené skvrny na prsu při kojení je alergie.

Pokud jste nedávno začala používat nové mýdlo, hodněparfém nebo jste změnili prací prostředek, může být příčinou cokoli z toho. Měli byste přestat používat výrobek, o kterém si myslíte, že by mohl být příčinou alergie, a zjistit, zda vyrážka zmizí.

Pokud se tak nestane, měli byste navštívit lékaře, aby vyloučil další možné příčiny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend