Co je pneumokonióza? Příznaky & Léčba!

Co je Pneumokonióza? Příznaky & Léčba!

Pneumokonióza je plicní onemocnění způsobené vdechováním prachu, kouře nebo výparů z uhlí, ropy a plynu. Jde o chronické onemocnění, které může být smrtelné, pokud se neléčí.

Pacient s pneumokoniózou je osoba, u které se onemocnění rozvinulo v důsledku expozice uhlí, ropě a plynu. Má chronické plicní onemocnění způsobené vdechováním prachu, kouře nebo výparů z uhlí, ropy a plynu.

Plicní onemocnění je běžný a závažný stav postihující starší lidi. Plicní onemocnění se často léčí léky, které mohou být ve velkých dávkách toxické a způsobit tak závažné vedlejší účinky. Pneumokonióza je způsobena vdechováním prachových částic, které obsahují kovy, jako je železo, olovo a měď.

Pneumokonióza příčiny

Pneumokonióza je plicní onemocnění způsobené hromaděním minerálního prachu v plicích. Může to být způsobeno vdechováním prachu, kouře nebo jiných částic z prostředí.

Nejběžnější forma pneumokoniózy se nazývá chronická bronchitida. Tento stav způsobuje dýchací potíže a kašel, což jsou nejzjevnější příznaky pneumokoniózy. Dýchací systém je postižen, když je v plicích příliš mnoho vzduchových vaků a když je v těchto vzduchových vacích příliš málo vzduchu. To může způsobit dušnost, sípání a kašel. Mezi další příznaky patří bolest na hrudi, problémy se spánkem v noci nebo během chladného počasí a ztráta hmotnosti nebo otoky v jedné části vašeho těla, jako je obličej nebo krk.

Pneumokonióza je jednou z hlavních příčinou úmrtí ve Spojených státech. Každý rok postihuje více než 1 milion lidí a každý rok zabije více než 100 000 lidí.

Projevy a příznaky

Pneumokonióza je závažné plicní onemocnění způsobené kouřením. Pneumokonióza může být přítomna v jedné z plic, ale častější je v plicích lidí, kteří byli dlouhodobě vystaveni kouři.

Příznaky pneumokoniózy se velmi liší a často je velmi obtížné je diagnostikovat. Nejčastějšími příznaky jsou kašel, dušnost, bolest na hrudi a únava. Dalším častým příznakem je ztráta chuti k jídlu a ztráta hmotnosti. Mezi další možné příznaky patří:

Mezi příznaky pneumokoniózy patří dušnost, kašel a sípání. Nemoc může také vést k rakovině plic a dalším onemocněním, jako je emfyzém.

„Pneumokonióza je chronické plicní onemocnění způsobené vystavením prachu a výparům z uhlí, dřeva a dalších hořlavých materiálů. Je to progresivní onemocnění, které způsobuje poškození plic, způsobuje neustálý kašel a dušnost. Dá se vyléčit správným léčba.“

Případová studie mladého muže z Velké Británie, u kterého se po dlouhém boji se zápalem plic rozvinula plicní fibróza.

Jaké jsou různé typy pneumonie? Jak to diagnostikovat? Jak to léčit?

Nejběžnější typy pneumonie jsou:

  • Silikóza,
  • azbestóza,
  • uhlokopská pneumokonióza,
  • berylióza,
  • talkóza,
  • plicní postižení při inhalaci tvrdých kovů.

Diagnostika

Pneumonie je závažné onemocnění a je jednou z hlavních příčin úmrtí dětí. Je to také jedno z nejčastějších onemocnění u dospělých. Pneumonie lze diagnostikovat pomocí jednoduchého krevního testu, který lze provést doma. Tyto testy většinou provádějí lékaři, ale ne vždy jsou dostupné nebo jejich získání stojí příliš mnoho peněz a někdy je lékař nemůže udělat, protože je zaneprázdněn jinými pacienty.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend