Cviky Proti Arytmii: 5 Nejlepších Cvičení Pro Zdravé Srdce!

Cviky Proti Arytmii: 5 Nejlepších Cvičení Pro Zdravé Srdce!

Lidem se srdeční arytmií může prospět pravidelné a intenzivní cvičení. K tomuto závěru dospěli zdravotníci z Tyršovy polikliniky v Ostravě po skončení první části projektu proti arytmii.

Arytmie je porucha pravidelného srdečního rytmu. To může způsobit problémy, jako je dušnost, bolest na hrudi nebo dokonce srdeční infarkt. Existují však cvičení, která vám pomohou udržet srdce zdravé a předejít arytmii.

Nejlepšími cviky pro udržení zdravého srdce jsou aerobní cvičení. Tato cvičení rozproudí vaše srdce a pomohou ho udržet silné. Mezi vhodná aerobní cvičení patří chůze, běh, jízda na kole a plavání.

Dodržováním těchto tipů můžete pomoci udržet své srdce zdravé a snížit riziko arytmie. Před zahájením jakéhokoli nového cvičebního programu se nezapomeňte poradit se svým lékařem.

1. Dýchací cviky

Dýchací cvičení jsou skvělým způsobem, jak zlepšit celkové zdraví. Mohou vám pomoci zhubnout, zvýšit energii a zlepšit náladu. Věděli jste ale, že dechová cvičení mohou také pomoci udržet vaše srdce zdravé?

Existuje mnoho různých typů dechových cvičení, která mohou pomoci zlepšit vaše kardiovaskulární zdraví. Mezi nejoblíbenější patří brániční dýchání, dýchání se sevřenými rty a jógové dýchání.

A. Brániční dýchání

Brániční dýchání je typ cvičení, které pomáhá posilovat dýchací svaly a zlepšovat funkci plic. Při tomto cvičení si stačí lehnout na záda a jednu ruku si položit na břicho. Při nádechu se soustřeďte na vytlačování břicha směrem ven. Při výdechu se soustřeďte na stahování břišních svalů.

B. Dýchání se staženými rty

Dalším skvělým cvikem pro zlepšení kardiovaskulárního zdraví je dýchání se staženými rty. Toto cvičení pomáhá snížit množství vzduchu, které se dostává do plic, což následně snižuje práci, kterou musí srdce vykonávat. Při tomto cvičení jednoduše sevřete rty a nadechněte se nosem. Pomalu vydechujte sevřenými rty.

C. Jógové dýchání

Jógové dýchání je druh cvičení, které kombinuje hluboké dýchání se soustředěním a meditací. Toto cvičení pomáhá zklidnit mysl a snížit hladinu stresu. Pomáhá také zlepšit krevní oběh a zvýšit přísun kyslíku do srdce. Při tomto cvičení se posaďte do pohodlné polohy a zavřete oči. Pomalu se nadechněte nosem a naplňte plíce. Na několik sekund zadržte dech a poté pomalu vydechněte ústy.

D. Wim Hof

dýchání

Dýchání podle Wima Hofa je druh hlubokého dýchání, které pomáhá zlepšit okysličení a krevní oběh. Toto cvičení prý také pomáhá snižovat hladinu stresu a zlepšovat náladu. Při tomto cvičení se zhluboka nadechněte a poté silně vydechněte. Tento postup opakujte po dobu několika minut.

E. Dýchání palcem a ukazováčkem

Toto cvičení je skvělé pro začátečníky. Při tomto cvičení jednoduše položte palec a ukazováček na obě strany nosu. Při nádechu se soustřeďte na uzavření pravé nosní dírky a vydechujte pouze levou nosní dírkou. Při výdechu se soustřeďte na uzavření levé nosní dírky a vydechujte pouze pravou nosní dírkou. Tento postup opakujte několik minut.

Dechová cvičení jsou skvělým způsobem, jak zlepšit celkové zdraví vašeho kardiovaskulárního systému. Pokud máte nějaké srdeční onemocnění, je důležité, abyste se před zahájením jakéhokoli nového cvičebního programu poradili se svým lékařem. Pro zdravé dospělé osoby jsou však tato cvičení skvělým způsobem, jak udržet srdce zdravé a zlepšit celkový zdravotní stav.

2. Protahovácí cviky

Protahovací cvičení jsou skvělým způsobem, jak zlepšit flexibilitu a rozsah pohybu. Mohou také pomoci snížit bolest, zlepšit krevní oběh a snížit hladinu stresu. Věděli jste ale, že protahovací cviky mohou také pomoci udržet vaše srdce zdravé?

Existuje mnoho různých typů protahovacích cviků, které mohou pomoci zlepšit vaše kardiovaskulární zdraví. Mezi nejoblíbenější patří jóga, pilates a taiči.

A. Jóga

Jóga je druh cvičení, který kombinuje hluboké dýchání s fyzickými pozicemi. Toto cvičení pomáhá zlepšit flexibilitu, sílu a rovnováhu. Pomáhá také zklidnit mysl a snížit hladinu stresu. Při tomto cvičení je třeba vydržet v různých pozicích několik sekund nebo minut v kuse.

B. Pilates

Pilates je druh cvičení, které se zaměřuje na posílení svalů jádra těla. Toto cvičení pomáhá zlepšit držení těla, flexibilitu a rovnováhu. Pomáhá také snižovat hladinu stresu a zlepšovat krevní oběh. Při tomto cvičení je třeba provádět různé cviky, jako jsou sedy-lehy, sklapovačky a zvedání nohou.

C. Tai chi

Tai chi je druh cvičení, které kombinuje hluboké dýchání s pomalými, plynulými pohyby. Toto cvičení pomáhá zlepšit rovnováhu a koordinaci. Pomáhá také snižovat hladinu stresu a zlepšovat krevní oběh. Při tomto cvičení je třeba provádět různé pohyby, jako jsou otočky, výkruty a švihy.

Protahovací cvičení jsou skvělým způsobem, jak zlepšit celkový stav kardiovaskulárního systému. Pokud máte srdečním onemocněním, je důležité, abyste se před zahájením jakéhokoli nového cvičebního programu poradili se svým lékařem. Pro zdravé dospělé jsou však tato cvičení skvělým způsobem, jak si udržet zdravé srdce a zlepšit celkový zdravotní stav.

3. Odporový trénink

Odporový trénink je druh cvičení, při kterém se k budování svalové síly používají závaží nebo jiný odpor. Tento typ cvičení může pomoci zlepšit kardiovaskulární zdraví tím, že snižuje riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Může také pomoci zlepšit hladinu cukru v krvi, krevní tlak a hladinu cholesterolu.

Existuje mnoho různých typů odporových cvičení, která lze provádět pomocí činek, hrazd, odporových pásů nebo posilovacích strojů.

A. Cvičení s činkami

Cvičení s činkami jsou skvělým způsobem, jak zlepšit svalovou hmotu a sílu. Mohou také pomoci zlepšit koordinaci a rovnováhu. Při tomto cvičení se provádějí různé cviky s činkami, jako jsou bicepsové zdvihy, tricepsové extenze a tlaky na ramena.

B. Cvičení s odporovými páskami

Cvičení s odporovými gumami jsou skvělým způsobem, jak zlepšit svalovou vytrvalost. Mohou také pomoci zlepšit flexibilitu a rozsah pohybu. Pomocí odporových gum lze provádět různé cviky, jako jsou například pokrčování nohou, tlaky na hrudník a tlaky na ramena.

C. Cvičení na posilovacích strojích

Cvičení se zátěžovými stroji jsou skvělým způsobem, jak zlepšit svalovou hmotu a sílu. Mohou také pomoci snížit riziko zranění. Pomocí posilovacích strojů lze provádět různé cviky, například leg press, hrudní press a lat pulldown.

Resistanční trénink je skvělým způsobem, jak zlepšit kardiovaskulární zdraví. Pokud trpíte srdečním onemocněním, je důležité, abyste se před zahájením jakéhokoli nového cvičebního programu poradili se svým lékařem. Pro zdravé dospělé osoby jsou však tato cvičení skvělým způsobem, jak udržet srdce zdravé a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice.

4. Kardio cvičení

Kardio cvičení jsou skvělým způsobem, jak zlepšit zdraví kardiovaskulárního systému. Mohou pomoci zlepšit funkci srdce a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Kardio cvičení mohou také pomoci zlepšit hladinu cukru v krvi, krevní tlak a hladinu cholesterolu.

Existuje mnoho různých typů kardio cvičení, které lze provádět na eliptickém trenažéru, veslovacím trenažéru, běžeckém pásu nebo stacionárním kole.

A. Eliptický trenažér

Eliptický trenažér je skvělý způsob, jak zlepšit srdeční činnost a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Eliptický trenažér může také pomoci zlepšit hladinu cukru v krvi, krevní tlak a hladinu cholesterolu.

B. Veslovací trenažér

Veslovací trenažér je skvělý způsob, jak zlepšit srdeční činnost a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Veslovací trenažéry mohou také pomoci zlepšit hladinu cukru v krvi, krevní tlak a hladinu cholesterolu.

C. Běžecký pás

Běžecký pás je skvělý způsob, jak zlepšit srdeční činnost a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Běžecké pásy mohou také pomoci zlepšit hladinu cukru v krvi, krevní tlak a hladinu cholesterolu.

D. Stacionární kolo

Stacionární kolo je skvělý způsob, jak zlepšují srdeční činnost a snižují riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Stacionární kola mohou také pomoci zlepšit hladinu cukru v krvi, krevního tlaku a cholesterolu.

Kardio cvičení je skvělým způsobem, jak zlepšit zdraví vašeho kardiovaskulárního systému. Pokud trpíte srdečním onemocněním, je důležité, abyste se před zahájením jakéhokoli nového cvičebního programu poradili se svým lékařem. Pro zdravé dospělé osoby jsou však tato cvičení skvělým způsobem, jak udržet srdce zdravé a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice.

5. Chůze

Chůze je skvělý způsob, jak zlepšit zdraví kardiovaskulárního systému. Může pomoci zlepšit činnost srdce a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Chůze může také pomoci zlepšit hladinu cukru v krvi, krevního tlaku a cholesterolu.

Existuje mnoho různých způsobů chůze, například rychlá chůze, silová chůze nebo klidná chůze. Můžete také chodit uvnitř na běžeckém pásu nebo venku v sousedství nebo v místním parku.

A. Svižná chůze

Svižná chůze je skvělý způsob, jak zlepšit činnost srdce a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Svižná chůze může také pomoci zlepšit hladinu cukru v krvi, krevního tlaku a cholesterolu.

B. Silová chůze

Silová chůze je skvělým způsobem, jak zlepšit srdeční a snižují riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Silová chůze může také pomoci zlepšit hladinu cukru v krvi, krevní tlak a hladinu cholesterolu.

C. Volná chůze

Volná chůze je skvělým způsobem, jak zlepšit srdeční činnost a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Volná chůze může také pomoci zlepšit hladinu cukru v krvi, krevního tlaku a cholesterolu.

Chůze je skvělý způsob, jak zlepšit zdraví kardiovaskulárního systému. Pokud trpíte srdečním onemocněním, je důležité, abyste se před zahájením jakéhokoli nového cvičebního programu poradili se svým lékařem. Pro zdravé dospělé osoby jsou však tato cvičení skvělým způsobem, jak si udržet zdravé srdce a snížit riziko srdečních onemocnění a mrtvice.

Nebezpečné cviky pokud máte arytmii

Pokud trpíte arytmií, je důležité si uvědomit rizika spojená s cvičením. Některá cvičení mohou být nebezpečná a měli byste se jim vyhnout, pokud trpíte tímto onemocněním.

V první řadě je pro osoby s arytmií rizikový jakýkoli typ vysoce intenzivního cvičení. Patří sem aktivity, jako je běh, aerobik a posilování. Tato cvičení mohou zvýšit vaši tepovou frekvenci a zatížit váš kardiovaskulární systém, což může vyvolat příhody arytmie.

Další nebezpečnou aktivitou je plavání. Protože tlak vody může ovlivňovat srdce, může plavání vést k problémům u lidí s arytmií. Pokud se rozhodnete pro plavání, dbejte na to, abyste byli v klidu a vyhýbali se namáhavým cvičením.

A konečně buďte opatrní při sportování. Kontaktní sporty jako fotbal a ragby mohou způsobit zranění, která mohou vést k problémům s arytmií. Nebezpečné mohou být i sporty jako lyžování a snowboarding, které zahrnují vysokou rychlost a možné pády.

Pokud tedy trpíte arytmií, je důležité uvědomit si rizika spojená s cvičením a dbát při účasti na fyzických aktivitách zvýšené opatrnosti. Vyhněte se cvičení s vysokou intenzitou, plavání a kontaktním sportům. Místo toho se držte aktivit s nízkou zátěží, jako je chůze nebo jízda na kole. Před zahájením jakéhokoli nového cvičebního programu se vždy poraďte se svým lékařem.

Arytmie je problém s rychlostí nebo rytmem srdečního tepu. Můžete mít pocit, že vaše srdce vynechává rytmus, třepotá se nebo bije příliš rychle. Existuje mnoho různých typů arytmií, které mohou být od neškodných až po život ohrožující.

Pokud máte arytmii, můžete být ohroženi komplikacemi, jako je mrtvice, srdeční infarkt nebo dokonce náhlá smrt. Proto je důležité vědět, která cvičení jsou pro vás bezpečná a kterým byste se měli vyhnout.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.