Neschopnost vytlačit stolici: Příčiny & Léčba!

Neschopnost Vytlačit Stolici: Příčiny & Léčba!

Existuje mnoho příčin zácpy a několik řešení, jak jí pomoci. Je důležité, abychom pochopili, co zácpa je a co ji způsobuje, abychom věděli, jak tento problém řešit. Nejčastější příčinou zácpy je, když stolice zůstává ve střevech příliš dlouho kvůli nedostatečnému příjmu vody nebo vlákniny a nepravidelnému vyprazdňování. Existují věci, které můžete udělat doma a které by měly pomoci zmírnit vaše příznaky, a mezi ně patří pití většího množství tekutin, konzumace většího množství potravin s vysokým obsahem vlákniny, užívání volně prodejných projímadel nebo změkčovadel stolice, nošení břišního obinadla, které udržuje žaludek roztažený, nebo klystýr, pokud vše ostatní selže.

Neschopnost odchodu stolice se také nazývá zácpa. Tento stav může být způsoben nedostatečným pitím tekutin, nepravidelnou stolicí nebo nedostatkem vlákniny ve stravě. Zácpa může být také důsledkem nošení příliš těsné břišní bandáže a/nebo užívání některých léků na jiné stavy, které způsobují pomalé vyprazdňování. Pokud vám tato domácí opatření nepomohou, existuje několik dalších možností, mezi které patří volně prodejná projímadla nebo prostředky na změkčení stolice, klystýr, pokud vše ostatní selže, a nakonec operace.

V tomto článku se dozvíte, jaké jsou příčiny zácpy a co s ní můžete udělat doma, než sáhnete k drastičtějším opatřením, jako je chirurgický zákrok. Uvádí některé potraviny s vysokým obsahem vlákniny, které prokazatelně pomáhajíse lidé potýkají se zácpou. V závěru článku je uvedeno několik věcí, které můžete udělat, abyste se v budoucnu zácpě vyhnuli.

Neschopnost vytlačit stolici může být symptomem nemoci

Pokud je neschopnost odchodu stolice doprovázena dalšími příznaky, může se jednat o příznak nemoci. Pokud se u vás spolu se zácpou vyskytne některý z následujících příznaků, měli byste vyhledat lékaře:

Pokud se u vás vyskytne některý z těchto příznaků, je důležité navštívit lékaře a nechat si stanovit diagnózu. Existuje mnoho různých onemocnění, která mohou způsobovat tyto další příznaky, a některá z nich mohou být poměrně závažná, pokud se neléčí. Pokud tedy máte potíže s odchodem stolice a zároveň se u vás vyskytuje některý z dalších výše uvedených příznaků, navštivte co nejdříve lékaře.

Jak rychle vyvolat stolici

Pokud trpíte zácpou a nedaří se vám odvádět stolici, můžete udělat několik věcí, které vám v tom pomohou. Zaprvé pijte hodně tekutin. To pomůže změkčit stolici a usnadnit její odchod. Za druhé, jezte potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Tyto potraviny pomohou dodat stolici objem a usnadní její pohyb střevy. Za třetí, užívejte volně prodejná projímadla nebo prostředky na změkčení stolice. Tyto léky pomohou stimulovat střeva a usnadní vám stolici. A konečně, pokud vše ostatní selže, můžete zkusit klystýr. Jedná se o proceduru, při které se do konečníku zavede tekutina, aby se stimulovala stoliceeliminace.

Někdy může být neschopnost odchodu stolice způsobena některými léky, které užíváte. V takovém případě vám lékař může doporučit jiné léky, které vám se zácpou pomohou. Totéž platí pro nošení břišního vázání nebo pásu, který je příliš těsný nebo ztěžuje pohyb stolice střevy. Pokud si myslíte, že by to mohla být příčina vašich příznaků, určitě se poraďte se svým lékařem, aby mohl problém odstranit.

Jak mohu předcházet zácpě?

Chcete-li zácpě předcházet, měli byste mít na paměti několik věcí. Zaprvé pijte denně dostatek tekutin, protože voda pomáhá změkčovat stolici a usnadňuje její pohyb trávicím traktem. Za druhé, jezte potraviny s vysokým obsahemvlákno. Vláknina pomáhá urychlit proces vylučování, takže stolice se lépe odvádí. Za třetí, vyhněte se namáhání na toaletě nebo dlouhým pauzám mezi vyprazdňováním během defekace

Začtvrté, cvičte alespoň třikrát týdně. Cvičení stimuluje střevní činnost a usnadňuje odchod stolice. Za páté, nenoste příliš těsnou břišní bandáž.

Pokud se vám nedaří vyprázdnit stolici, můžete se řídit několika tipy, které vám tento proces usnadní. Zaprvé se ujistěte, že pijete hodně tekutin. To pomůže změkčit stolici a usnadní její odchod. Za druhé, jezte potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Tyto potraviny pomohou zvětšit objem stolice a usnadní její pohyb střevy. Za třetí, užívejte volně prodejná projímadla nebo prostředky na změkčení stolice. Tyto léky pomohou stimulovat střeva a usnadní odchod stolice. A konečně, pokud vše ostatní selže, můžete zkusit klystýr. Jedná se o proceduru, při níž se do konečníku zavede tekutina, která stimuluje odchod stolice.

Mohlo by vás zajímat: Co jsou zač bílé kousky ve stolici?

Závěrem

Neschopnost odchodu stolice může být příznakem zdravotního problému. Pokud máte potíže s odchodem stolice a zároveň se u vás vyskytuje některý z dalších výše uvedených příznaků, navštivte co nejdříve lékaře. Existuje mnoho různých onemocnění, která mohou způsobovat tyto další příznaky, a některá z nich mohou být poměrně závažná, pokud se neléčí. Pokud tedy máte potíže s odchodem stolice a zároveň se u vás vyskytuje některý z dalších výše uvedených příznaků, navštivte co nejdříve lékaře.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend