Jaké byliny na neuropatii: Seznam těch nejúčnějších!

Jaké byliny na Neuropatii: Seznam těch nejúčnějších!

Existuje mnoho různých bylin, které se často používají při neuropatii pro zmírnění příznaků. Mnoho lidí zaznamenalo zlepšení neuropatické bolesti přidáním přírodních prostředků do svého jídelníčku a životního stylu, například konzumací většího množství zeleniny a ovoce, užíváním bylinných doplňků a pitím velkého množství vody. Zjistili jsme, které z nejoblíbenějších bylinek na neuropatii – od kurkumy přes zázvor až po hořčík – a jak fungují!

Jaké byliny na zmírnění příznaků neuropatie

Jednou z nejoblíbenějších bylin při neuropatii je zázvor. Bylo prokázáno, že zázvor účinně snižuje neuropatickou bolest, a lze jej snadno přidat do jídelníčku. Můžete pít zázvorový čaj, přidávat zázvor do jídla nebo užívat zázvorové doplňky stravy.

Další oblíbenou bylinou při neuropatii je hořčík. Hořčík je minerál, který je nezbytný pro zdraví nervů. Studie prokázaly, že hořčík může pomoci zlepšit příznaky neuropatické bolesti. Můžete užívat doplňky stravy s hořčíkem nebo hořčík můžete získat také z potravin, jako jsou ořechy, semena a zelená listová zelenina.

Další oblíbenou bylinou při neuropatii je kurkuma. Kurkuma má protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci snížit zánět v nervech. Kurkumu můžete přidávat do jídla nebomůžete užívat doplňky kurkumy.

Třezalka tečkovaná je přírodní lék, který se již léta používá při depresích a úzkosti, ale ukazuje se, že třezalka může být užitečná i při zmírňování neuropatické bolesti. Studie ukázaly, že určitý extrakt z třezalky může na neuropatickou bolest působit stejně dobře jako některé léky na předpis – bez vedlejších účinků!

Jednou z nejoblíbenějších bylin na příznaky neuropatie je kajenský pepř. Kajenský pepř obsahuje kapsaicin, který podle studií dokáže snížit zánět nervů a opravit poškozené nervy, což vede ke zlepšení průtoku krve v končetinách a snížení bolesti. Kajenský pepř můžete přidávat do jídla nebo můžete kajenský pepř pít.

Závěrem

Po přečtení tohoto článku byste měli vědět, které byliny užívat při neuropatii a jak je nejlépe užívat. Ať už je to zázvorový čaj nebo kajenský pepř, existuje mnoho různých způsobů, jak si ulevit od příznaků pomocí přírodních prostředků! Pokud jste připraveni je vyzkoušet na vlastní kůži, jen nezapomeňte, že některé z nich mohou interferovat s některými léky, takže se předtím, než změníte cokoli na způsobu, jakým v současné době zvládáte svou bolest, určitě poraďte s lékařem.Pokud vás tento článek zaujal, sdílejte jej se svými přáteli a rodinou!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via