Periferní neuropatie: Diagnostika, Léčba & Účinná prevence!

Periferní Neuropatie: Diagnostika, Léčba & Účinná prevence!

Periferní neuropatie je poškození periferních nervů. Periferní nervy jsou nervy, které vedou k pažím a nohám a mnoha dalším místům. Pokud jsou tyto nervy poškozeny, nefungují správně. Lidé s periferní neuropatií snížili možná neobvykle zvýšenou citlivost nohou a prstů. Někdy dochází k poškození nervů v rukou.

Mnoho lidí se ptá na příznaky periferní neuropatie. Zde se podíváme na to, co je periferní neuropatie a některé příznaky.

Pokud si myslíte, že máte periferní neuropatii, měli byste ji určitě nechat zkontrolovat svým lékařem.

Co je to Periferní Neuropatie?

Periferní neuropatie je poškození periferních nervů. Periferní nervy jsou nervy, které vedou k pažím a nohám. Pokud jsou tyto nervy poškozeny, nefungují správně. Lidé s periferní neuropatií snížili možná neobvykle zvýšenou citlivost nohou a prstů. Někdy se u takových postižených lidí může vyvinout výrazný vzor necitlivosti a brnění, který začíná v nohou a pak se šíří do prstů a rukou, ale není to vždy patrné. V některých případech může být necitlivost a brnění tak závažné, že postižená osoba nemůže cítit nohy nebo chodidla nohou.

Symptomy

Periferní neuropatie je zdravotní stav, který je charakterizován poškozením nervů v důsledku periferních zdravotních problémů. Jedná se o poruchu, která způsobuje necitlivost a brnění v prstech nohou, stejně jako pálení, střelba nebo bodavá bolest na nohou. Pokud zaznamenáte některý z těchto příznaků, je důležité navštívit svého lékaře, který může poskytnout možnosti léčby.

Mezi nejčastější příznaky periferní neuropatie patří:

  • pálení
  • necitlivost
  • brnění
  • střelba a bodavá bolest v prstech u nohou nebo dokonce jen na jejich koncích

Jakákoli změna citlivosti prstů nebo nohou může být příznakem periferní neuropatie. Nezapomeňte co nejdříve oznámit svému lékaři jakoukoli necitlivost nebo brnění. Pokud žijete v chladném prostoru, nezapomeňte svázat nohy. V zimě to může pomoci chránit vaše nohy před omrzlinami.

Mezi další příznaky patří vředy, necitlivost a brnění. Pokud máte periferní neuropatii, měli byste navštívit lékaře. Existuje mnoho způsobů léčby periferní neuropatie, včetně léčby bolesti a léčby poškození nervů.

Domácí léčba

Existuje mnoho způsobů léčby periferní neuropatie. Například existují léky na předpis a dietní změny, které mohou pomoci. Nejlepší způsob léčby periferní neuropatie je však cvičení. Osoba s periferní neuropatií by měla pravidelně cvičit. To může pomoci posílit svaly. Kromě toho také pomůže snížit riziko zranění. Lidé s periferní neuropatií by také měli pravidelně kontrolovat nohy. Měli by zkontrolovat chodidla nohou, prsty a oblast těsně před prsty. Lidé by také měli každý den kontrolovat nohy, protože jejich nohy jsou často nejtěžší odhalit zranění nebo infekce.

Pokud máte periferní neuropatii, je důležité pravidelně kontrolovat nohy. Vzhledem ke snížené citlivosti nohou je docela běžné, že pacient často nezaznamenává zranění nebo infekci. Například diabetik trpící periferní neuropatií se může snadno stát, aby se dostal na střep nebo hřebík a zranil nohy. Existuje několik domácí léčby periferní neuropatie, které mohou pomoci zabránit riziku poranění nohou. Patří mezi ně pravidelná kontrola nohou, nošení bot s protiskluzovým dnem, nanášení pleťového mléka nebo krému na nohy a dlouhé teplé koupele. Kromě toho je důležité sledovat vaši váhu a všechny léky, které jste na. To vše může zvýšit riziko poranění nohou.

Vzhledem ke snížené citlivosti nohou je docela běžné, že pacient často nezaznamenává zranění nebo infekci. Například diabetik trpící periferní neuropatií se může snadno stát, aby se dostal na střep nebo hřebík a zranil nohy. Je také důležité pravidelně kontrolovat nohy, protože vaše periferní neuropatie může způsobit změnu nehtů. Nesprávná péče o nehty může vést k rozbitým nehtům, což může ztěžovat chůzi. Chcete-li pomoci vašim nehtům růst, je důležité, aby vaše nehty byly pravidelně oříznuty a podány. Seznam těch nejlepších babských rad pro léčbu neuropatie. Pokud máte pocit, že se příznaky nelepší, je nejlepší navštívit lékaře.

Kdy navštívit lékaře (pediatra)

Každý, kdo má příznaky periferní neuropatie nohou, by měl navštívit podiatru, kteří jsou lékaři, kteří se konkrétně zaměřují na ochranu zdraví nohou, a proto vám mohou nejlépe pomoci. Je to proto, že nohy jsou vystaveny mnohem většímu riziku neuropatických příznaků než ruce nebo jiné části těla.

Periferní neuropatie je stav, kdy jsou poškozeny nervy v nohou a rukou. To se může stát z mnoha důvodů, ale obvykle důvodem neuropatie je kompresní neuropatie. K tomu obvykle dochází, když jsou nervy stlačeny kvůli zranění nebo nemoci. Pokud máte příznaky neuropatie, měli byste si domluvit schůzku s pedikér. Tito lékaři se konkrétně zaměřují na zdraví nohou a rukou, a proto se mohou specializovat na poskytování nejlepší péče.

Každý, kdo zažívá příznaky periferní neuropatie nohou, by měl navštívit pediatra. Pediatři jsou lékaři, kteří se specializují na zdraví dětí a mohou vám nejlépe pomoci.

Diagnóza a léčba

Pokud se obáváte příznaků periferní neuropatie, může být dobré navštívit lékaře nebo odborníka na cukrovku. To jim může pomoci určit, zda příznaky souvisejí s diabetem, periferní neuropatií nebo vaskulární neuropatií. Pokud se Váš lékař domnívá, že máte periferní neuropatii, můžete být odkázáni na pedikér nebo lékaře, který se specializuje na cukrovku. Pedikér nebo lékař, který se specializuje na cukrovku, si může objednat krevní test ke kontrole hladiny cukru v krvi. Tento krevní test může být důležitým diagnostickým nástrojem pro periferní neuropatii. Může být také použit k tomu, aby jim pomohl rozlišovat mezi třemi typy neuropatie.

Diagnostika periferní neuropatie se provádí na základě fyzického vyšetření a anamnézy zdraví. Krevní testy mohou být použity ke kontrole hladiny cukru v krvi. Léčba je založena na příčině periferní neuropatie a závažnosti symptomů.

Periferní neuropatie může diagnostikovat pedikér, rodinný lékař, internista nebo lékař, který se specializuje na cukrovku. Diagnóza se provádí na základě fyzického vyšetření, zdravotní historie a vašich příznaků. Lékař může nařídit krevní test ke kontrole hladiny cukru v krvi kvůli vysokému riziku periferní neuropatie. Periferní neuropatie je porucha, která způsobuje bolest nebo necitlivost končetin. Jedná se o typ onemocnění periferních nervů, které je způsobeno kompresí nervů a poškozením.

Prevence

Před rozvojem periferní neuropatie je důležité udržovat nohy zdravé. Pokud se nestaráte o nohy, mohly by vést k řadě komplikací. Proto je prevence tak důležitá. Prevence sahá od nejlepšího fyzického stavu, častého pohybu, zdravé výživy, nejlepší fyzické kondice a dobře kontrolované hladiny cukru v krvi. Spolu s pravidelnými návštěvami vašeho podiatra vám tato prevence může pomoci vyhnout se komplikacím, jako je periferní neuropatie. Pokud bojujete s periferní neuropatií a chcete dostat nohy zpět do normálu, existuje řada možností léčby. Nejlepší možností léčby periferní neuropatie je transplantace kostní dřeně a transplantace kmenových buněk od jiného lidského dárce.

Pokud jste diabetik, je pravděpodobnější, že se u vás objeví periferní neuropatie než u lidí, kteří nejsou. Není vždy možné zabránit všem komplikacím, ale existují některé věci, které můžete udělat, abyste snížili své šance na získání takových komplikací. Nejlepší prevencí tohoto onemocnění je udržovat zdravou stravu, často chodit, cvičit a kontrolovat hladinu cukru v krvi. Spolu s pravidelnými návštěvami vašeho podiatra vám tato prevence může pomoci vyhnout se komplikacím, jako je periferní neuropatie.

Prevence periferní neuropatie je nejlepší způsob, jak se vyhnout komplikacím. Se správnými opatřeními se člověk s diabetem může vyhnout nástupu této nemoci. Zdravá strava, častý pohyb, nejlepší fyzický stav a dobře kontrolovaná hladina cukru v krvi jsou nejlepší způsoby, jak se vyhnout nástupu této nemoci. Spolu s pravidelnými návštěvami vašeho podiatra se můžete vyhnout komplikacím, jako je periferní neuropatie.

Jaký je dlouhodobý výhled pacientů s periferní neuropatií?

Stejně jako mnoho stavů, dlouhodobý výhled pro pacienty s periferní neuropatií může být dobrý nebo špatný. Pacienti s periferní neuropatií jsou obecně vystaveni většímu riziku vzniku dalších stavů, jako je cukrovka, hypertenze a srdeční choroby. Dobrou zprávou je, že riziko vzniku těchto podmínek je sníženo změnami životního stylu, jako je udržení zdravé hmotnosti, cvičení, ukončení kouření a snížení příjmu alkoholu.

Při řešení příznaků periferní neuropatie je důležité si uvědomit, že nejdůležitější jsou vaše příznaky. Je to proto, že jsou jediní, o kterých víte. Abyste co nejlépe využili své příznaky, měli byste se opravdu zaměřit na péči o své celkové zdraví. Měli byste zvážit získání fyzické aktivity každý rok, protože váš lékař může být schopen zjistit, co způsobuje vaši neuropatii a jak ji léčit. To vám poskytne lepší dlouhodobý výhled na váš stav. Samozřejmě, nejdůležitější věcí, kterou musíte udělat, je poslouchat své tělo. Pokud si začínáte všímat, že se vaše neuropatie zhoršila, je čas se poradit se svým lékařem. Měli byste být také ochotni vyzkoušet nové věci. I když si nevšimnete změny, možná budete chtít vyzkoušet něco nového, jen pro případ, že je to užitečné.

Dlouhodobý výhled u pacientů s periferní neuropatií závisí na řadě faktorů. Nejčastějšími faktory, které určují výhled u pacientů s periferní neuropatií, jsou to, zda je periferní neuropatie způsobena základním léčitelným stavem a závažností periferní neuropatie. Pokud máte periferní neuropatii, můžete být schopni docela dobře zastavit své příznaky správnou léčbou. Pokud máte periferní neuropatii a není způsobena základním léčitelným stavem, můžete být stále schopni úspěšně zvládnout příznaky periferní neuropatie.

Neuropatie nebo periferní neuropatie je zastřešující termín, který se týká poruch, které ovlivňují periferní nervový systém. Periferní nervový systém je tvořen nervy mimo mozek a míchu. Existuje mnoho různých typů neuropatie, ale nejčastější je periferní neuropatie. Periferní nervový systém řídí životně důležité orgány těla a všechny pocity, které zažíváte, když jste vzhůru. S periferní neuropatií umírají nervové buňky a signály mezi vaším mozkem a orgány se zkreslují. Tyto signály mohou způsobit necitlivost, svalovou slabost, bolest a další příznaky. Nervové buňky umírají v oblasti těla, kde nemají zemřít, jako noha. To způsobí, že člověk ztratí pocit v noze a rozvíjí bolestivý, oteklý a velmi svědivý stav nohou. Prevence periferní neuropatie není obtížná věc. Dokonce i když máte rodinnou anamnézu této poruchy, můžete zabránit jejímu nástupu následujícím způsobem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.