5 Cviků Na Protažení Bedrokyčlostehenní Svalu Pro Úlevu Od Bolesti!

Bedrokyčlostehenní sval je sval umístěný v přední části kyčelního kloubu, který pomáhá zvedat nohu směrem k trupu. Může být zdrojem bolesti u mnoha lidí, zejména u těch, kteří dlouho sedí.

Jak poznat zda je zkrácený?

Chcete-li vyzkoušet, zda je sval zkrácený, zkuste přitáhnout jednu nohu k hrudníku. Pokud je koleno níže než kyčel, je sval pravděpodobně zkrácený. To můžete vidět na obrázku vpravo, kde byl sval zkrácen v důsledku zranění nebo nemoci

Existuje několik cviků, které mohou pomoci zkrácený sval protáhnout. Jedním z nich je leh na zádech na posteli s jednou nohou přitaženou k hrudníku. Pokud nemáte dostatečně vysokou postel nebo žádný stůl ve vaší domácnosti nevydrží testovací námahu, složte si pod zadek peřinu a testujte na posteli nebo se (opatrně) zkuste přeložit přes okraj gauče.

Zde je několik tipů, jak protahovat ohýbač kyčelního kloubu a zbavit se bolesti:

1. Koleno k hrudníku

Začněte tím, že si lehnete na záda na podlahu a přitáhnete jedno koleno k hrudníku. Položte si ruku na horní část kolena a jemně ji zatlačte dolů a zároveň přitáhněte koleno k hrudníku. V této poloze vydržte 30 sekund, poté ji uvolněte a opakujte na druhou stranu.

2. Protažení ohýbače kyčelního kloubu

Dalším skvělým způsobem, jak protáhnout ohýbač kyčelního kloubu, je postavit se zpříma a poté se pomalu ohnout v pase a spustit hlavu dolů ke kolenům. V této poloze vydržte 30 sekund, poté se uvolněte a postavte se zpět do vzpřímeného stoje.

3. Protažení ohýbače kyčelního kloubu vsedě

Nakonec můžete také provést protažení ohýbače kyčelního kloubu vsedě s jednou nohou pokrčenou před sebou a druhou nohou nataženou rovně za sebou. Předkloňte se z boků dopředu a zároveň udržujte rovná záda, dokud neucítíte protažení v přední části stehna. V této poloze vydržte 30 sekund, poté uvolněte a opakujte na druhou stranu.

4. Podsazení pánve

Tento cvik je skvělý pro protažení ohýbačů kyčlí a posílení svalů jádra. Začněte tím, že si lehnete na záda na podlahu s pokrčenými koleny a chodidly položenými na zemi. Pomalu zvedejte boky ze země a přitom podsouvejte pánev. V této poloze vydržte několik sekund a poté se vraťte do výchozí polohy. Opakujte 10-15krát.

5. Výpadové protažení

Tento strečink je zaměřen na ohýbače kyčlí i čtyřhlavý sval stehenní. Začněte vzpřímeným stojanem s chodidly na šířku ramen. Jednou nohou udělejte velký krok vpřed a spusťte tělo dolů do pozice výpadu. Ujistěte se, že přední koleno je pokrčené v úhlu 90 stupňů a že vaše zadní koleno se dotýká země. V této poloze vydržte 30 sekund a poté opakujte na druhou stranu.

Pokud pociťujete bolest ohýbače kyčelního kloubu, je důležité sval protahovat a posilovat. Tato cvičení mohou pomoci zlepšit rozsah pohybu a snížit bolest. Pokud se však bolest nezlepší nebo se nadále zhoršuje, je důležité navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta pro další vyšetření a léčbu. Zanedbáním a neadresováním této bolesti si můžete vybudovat další bolesti, zejména bolesti spodních zad.

Závěrem

Pokud trpíte bolestmi ohýbačů kyčlí, neváhejte vyzkoušet tyto cviky. Pravidelným protahováním se můžete rychle zbavit bolesti a zlepšit rozsah pohybu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.