Zarostlé a zarůstající nehty: Příčiny, Příznaky, Prevence & Léčba!

Zarostlé a zarůstající nehty: Příčiny, Příznaky, Prevence & Léčba!

Zarostlé nehty jsou běžným onemocněním nohou, které může způsobit bolest, otoky a nepohodlí. Jsou také problémem, který často zůstává bez povšimnutí, dokud nedojde do bodu, kdy by mohl ovlivnit vaše každodenní aktivity.

Příčiny zarůstání nehtů jsou poměrně jednoduché – nehty, které se stanou příliš dlouhé a příliš ostré, nebo nehty, které zarůstají zpět do kůže mezi prsty. Příznaky zarůstání nehtů se mohou pohybovat od mírného nepohodlí až po vážnou bolest a infekci. Pokud máte některý z těchto příznaků, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Existuje mnoho způsobů, jak můžete své zarostlé nehty ošetřit doma, pokud máte základní lékařské nástroje, jako jsou pinzety a obvazy. Pokud zaznamenáte jakékoli známky infekce nebo silné bolesti, měli byste se poradit se svým lékařem.

Příčiny

Zarůstající nehty jsou častým problémem, se kterým se setkává mnoho lidí. Je to způsobeno zarůstáním nehtu do kůže a lze mu předejít pomocí několika jednoduchých kroků.

Zarůstání nehtů je způsobeno tím, jak nehet roste. Kůže na nehtu, nazývaná nehtová ploténka, roste dovnitř a zachycuje část nehtu pod sebou. To způsobuje bolest a infekci.

Zarůstání nehtů může být způsobeno řadou faktorů, včetně genetiky, traumatem prstu během manikúry nebo pedikúry, nebo dokonce jen neustálým nošením těsné obuvi.

Příznaky

Zarostlé nehty jsou častým problémem nohou, který může způsobit bolest a nepohodlí. Vznikají, když okraj nehtu prorůstá do kůže a způsobuje zánět a infekci.

Mezi příznaky zarůstání nehtů patří:

– Zarudnutí kolem nehtu

– Otok

– Oddělení nehtů od kůže

– Bolestivé nebo křeče v noze nebo prstech v noci nebo během období nečinnosti

Jak ošetřit zarostlé nehty přirozeně a bezpečně

Zarostlé nehty jsou častým problémem lidí s nehty, které rostou příliš dlouhé a kroutí se pod kůží. To může způsobit bolest, infekci a krvácení. Existuje několik způsobů, jak ošetřit zarostlé nehty přirozeně a bezpečně.

Zarostlý nehet:

-Naneste na nehet lokální krém nebo gel (jako je vazelína) po dobu nejméně 2 týdnů před zastřižením nehtu, abyste se vyhnuli zařezávání do kůže

-Pokud to nepomůže, namočte si chodidlo každý den na 10 minut do teplé vody, než si nehet zastřihnete

– Použijte přerostlý nůž na nehty z lékárny nebo kosmetiky k odříznutí přebytečné délky nehtu ze spodní části vašeho prstu

Jak ošetřit zarostlé nehty doma

Častým problémem jsou zarůstající nehty a v případě, že zarůstající nehet způsobuje bolest, je doporučeno navštívit lékaře. Existují však některé domácí léčby, kterými se můžete pokusit zmírnit bolest.

Zarůstání nehtů vzniká zarůstáním nehtu do kůže. Nejlepší způsob, jak je ošetřit, je odříznout všechny vyčnívající části nehtu. Poté byste měli namočit nohu do teplé vody a pomocí pemzy jemně vyhladit hrubé okraje nehtu. Poté, co nohu namočíte do vody, osušte ji ručníkem nebo ji nechte uschnout na vzduchu a poté aplikujte lokální antibiotický krém nebo antimykotický krém, abyste zabránili infekci a otoku.

Pokud máte zarostlý nehet na noze, bude pro vás nejlepší navštívit lékaře, který bude používat

Přírodní prostředky pro léčbu zarostlých nehtů

Zarůstající nehty jsou častým problémem, který řeší mnoho lidí. Existují však přírodní prostředky, které vám pomohou se jich zbavit.

Zarostlé nehty jsou způsobeny tím, že nehet nevyrůstá přímo z kůže, obvykle kvůli infekci nebo traumatu. Mohou být bolestivé a mohou vést k infekci, pokud se neléčí.

Neexistuje jediné řešení pro zarostlé nehty, protože se liší v závislosti na příčině, ale existuje několik způsobů, jak snížit bolest a urychlit dobu hojení.

Prevence

Abyste zabránili zarůstání nehtů, klíčem je udržovat nehty upravené. K tomu se musíte ujistit, že délka nehtů není příliš dlouhá. Pokud jsou příliš dlouhé, mohou se dostat do kůže a způsobit infekci.

Mnoho lidí má příliš dlouhé nehty na nohou a končí se zarůstajícími nehty kvůli tomu, že se jim nehty dostaly do kůže kolem prstů. Je důležité, abyste si nehty pravidelně zastřihávali, abyste z nich nedostali infekci.

Vznikají, když konce nehtu zarůstají spíše do kůže než ven. To se může stát, když máte příliš dlouhé nehty na nohou nebo neustále nosíte boty s těsně přiléhajícími pásky.

K zarůstání nehtů dochází, když vám konce nehtů zarůstají do kůže místo ven. To se může stát, protože máte příliš dlouhé nehty na nohou nebo vždy nosíte boty s těsně přiléhajícími pásky. Pokud se neléčí, zarostlé nehty se mohou infikovat a způsobit bolest, otok a zarudnutí. Zde je návod, jak se tomuto problému zcela vyhnout:

1) Udržujte nehty ostříhané nakrátko, aby se nezachytily do řemínku boty nebo jiného oděvu

2) Zarostlé nehty se ošetřují odstřižením postiženého nehtu a poté namočením v teplé vodě po dobu asi 10 minut před ošetřením antiseptickým roztokem, jako je peroxid vodíku nebo alkohol.

Nejlepší způsob, jak pečovat o naše nehty, je používat pilník na nehty. Mělo by to být hrubé, ne jemné. To pomáhá při odstraňování nečistot a nečistot, které se mohou hromadit na nehtech a způsobit infekce.

Nejlepší prevencí plísňovým infekcím je udržovat nohy v suchu. Pokud máme zpocené nohy, je důležité, abychom často měnili ponožky a boty. Pokud máme na nohou nějaké řezné rány nebo škrábance, je třeba je očistit a vydezinfikovat antimykotickým mýdlem nebo krémem, než je zakryjeme obvazy nebo ponožkami.

Jaké jsou nejhorší věci, které můžete udělat pro zarůstající nehet na palci

Existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste pomohli zarostlému nehtu, ale některé z nich nejsou dobré nápady. Nejhorší, co můžete udělat, je pokusit se nehet odstranit pilníkem nebo jehlou, což způsobí poškození a problém ještě zhorší.

Šest mýtů o zarostlých nehtech

1. Je to vážný stav

2. Není to jen kosmetická záležitost

3. Nemůžete tomu zabránit

4. Nemůžete se toho zbavit

5. Vždy se to vrátí

6. Neexistuje na to žádná léčba

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.