Časový Posun V Dubaji | Aktuální Čas ✅

Časový Posun V Dubaji | Aktuální Čas ✅

Zajímalo vás někdy, kolik je v Dubaji hodin? Možná tam žije váš přítel nebo člen rodiny a vy potřebujete vědět, co můžete očekávat, když mu zavoláte. Nebo možná plánujete dovolenou a chcete znát časový rozdíl. Pochopit časový rozdíl v Dubaji je jednoduché, jakmile znáte základní informace. Pojďme se na to podívat!

V jakém časovém pásmu se Dubaj nachází?

Spojené arabské emiráty (SAE), jejichž součástí je i město Dubaj, se nacházejí v pásmu standardního času v Perském zálivu (Gulf Standard Time). V tomto pásmu jsou SAE o 8 hodin napřed oproti koordinovanému světovému času (UTC). V porovnání s ostatními časovými pásmy na světě to znamená, že Dubaj je o 4 hodiny napřed oproti greenwichskému času (GMT+4).

Kolik hodin je aktuálně v Dubaji?

  • Aktuální Čas a Datum v Dubaji

Je také důležité si uvědomit, že po polovinu roku, od dubna do října, platí v některých zemích letní čas (DST). V tomto období se hodiny posunují o jednu hodinu dopředu, aby se v letních měsících lépe využilo sluneční světlo. Spojené arabské emiráty se letního času neúčastní, takže se v nich standardní hodiny nemění.

Kdy je v Dubaji denní čas?

Vzhledem k poloze Dubaje na Zemi a odpovídajícímu časovému pásmu nastává nad Dubají rozednívání obvykle kolem šesté hodiny ranní místního času. Západ slunce následuje obvykle v 18 hodin místního času ve většině částí roku. To se však mění v závislosti na tom, jaké je roční období, protože časy východu a západu slunce se mohou lišit v důsledku různých faktorů, jako je zeměpisná šířka a klimatické rozdíly. Například v srpnu 2021 bude svítat kolem 5:45, zatímco západ slunce nastane v 19:05 místního času.

Časové pásmo UTC+4

Pokud se chcete cítit jako jedni z mála a hrdí, pak je pro vás časové pásmo UTC+4 to pravé! Dubaj má v tomto časovém pásmu další tři přátele z ruských oblastí Samara, Astrachaň a Udmurtsko. Hned za ním leží Kavkaz – Arménie, Ázerbájdžán a Gruzie – a dále na východ Omán. Ani tyto řídce roztroušené země se však nemohou rovnat teplu Seychel, Komor, Mauricia a francouzského Réunionu v Indickém oceánu. Stačí, aby si každý kout světa připadal izolovaný a jedinečný!

Mohlo by vás zajímat: Časový Posun V Egyptě

Závěr

Bez ohledu na to, kde na světě se nacházíte, může být pochopení různých časových pásem složité, ale nezbytné, pokud vaše plány zahrnují cestování nebo komunikaci s lidmi v zahraničí. Doufáme, že jsme vám v tomto článku poskytli dostatek informací, abyste nyní lépe porozuměli tomu, jaký aktuální čas je právě v Dubaji a jak je to v porovnání s jinými oblastmi po celém světě! S těmito znalostmi byste nyní měli snadněji zvládat své plány zahrnující mezinárodní komunikaci a cestování! Šťastné objevování!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend