POV - Význam anglické zkratky a vysvětlení jejího použití

POV – Význam anglické zkratky a vysvětlení jejího použití

Pokud se zajímáte o videa, pravděpodobně jste už slyšeli o zkratce POV. Tato zkratka je velmi populární v oblasti filmu a videa a znamená „Point of View“ neboli „úhel pohledu“. Jedná se o techniku, kdy jsou většinou záběry snímané z pohledu aktéra filmu. Divák tak vidí to, na co se dívá aktér filmu. Někdy se používá výraz „POV kamera“, „POV shot“, „first-person shot“ či také „subjektivní kamera“.

POV technika se používá v mnoha různých žánrech, včetně akčních filmů, hororů, romantických filmů a dalších. Tato technika umožňuje divákovi prožít film z pohledu hlavní postavy a lépe se vcítit do děje. V dnešní době je POV technika stále populárnější a často se používá v reklamních videích a na sociálních sítích.

Pokud se zajímáte o film a video produkci, měli byste se se zkratkou POV seznámit. Tato technika je důležitou součástí moderního filmového průmyslu a může vám pomoci vytvořit zajímavá a poutavá videa.

Mohlo by vás zajímat: Co je sakra Zkratka „TF“?

Vysvětlení pojmu POV

Definice zkratky POV:

Pokud jste někdy slyšeli o zkratce POV, možná jste se ptali, co tato zkratka znamená. Jedná se o anglickou zkratku pro výraz „Point of View“, což v češtině znamená „úhel pohledu“. Tento termín se používá v různých oblastech, jako je například filmová tvorba, literatura, fotografie a mnoho dalších.

V oblasti filmové tvorby se termín POV používá pro označení záběrů, které jsou pořízeny z pohledu aktéra filmu. Divák tak vidí to, co vidí aktér. Tento druh záběru se také nazývá „POV kamera„, „POV shot„, „first-person shot“ nebo „subjektivní kamera„.

V literatuře se termín POV používá pro označení pohledu, z něhož je příběh vyprávěn. Existují různé druhy POV, jako je například první osoba (I), třetí osoba (he/she/it) nebo třetí osoba omezená (he/she/it, ale s omezeným pohledem na myšlenky a emoce postav).

V oblasti fotografie se termín POV používá pro označení úhlu, z něhož je fotografie pořízena. Například záběry z výšky se nazývají „bird’s-eye view“, záběry z úrovně očí jsou „eye-level view“ a tak dále.

V oblasti stavebnictví se termín POV používá pro označení pohledu na stavbu z různých úhlů. Například architekti a stavitelé používají různé druhy nákresů a plánů, aby mohli stavbu zobrazit z různých úhlů a perspektiv.

V této sekci jste se dozvěděli, co znamená anglická zkratka POV. Tento termín se používá v různých oblastech, jako je filmová tvorba, literatura, fotografie a stavebnictví.

Doporučujeme: Víte co znamená ROFL?

Použití zkratky POV

Zkratka POV se často používá v různých oblastech, jako je filmový průmysl, stavebnictví, a další. V této sekci se podíváme na to, jak se zkratka POV používá v různých oblastech.

Využití zkratky POV v různých oblastech:

Filmový průmysl

V filmovém průmyslu se zkratka POV používá pro popis záběrů, kde je většina záběrů snímaných z pohledu aktéra filmu. Divák tedy vidí to, na co se dívá aktér filmu. Tento typ záběru se obvykle používá pro zvýšení napětí a emocionálního efektu.

Stavebnictví

V oblasti stavebnictví se zkratka POV používá pro popis projektu organizace výstavby (POV). Tento projekt obsahuje plán organizace výstavby a plán na časové nároky a organizačně složité vazby. POV projekt se používá v případech, kdy je výstavba složitá a vyžaduje výjimečné časové nároky.

Jiné oblasti

Zkratka POV se také používá v jiných oblastech, jako je například výzkum, kde se používá pro popis subjektivního pohledu na určitý problém. V oblasti marketingu se zkratka POV používá pro popis zákaznického pohledu na produkt nebo službu.

Využití zkratky POV se tedy liší v závislosti na oblasti, ve které se používá. Během času se však stala velmi populární a je používána v mnoha různých oblastech.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.