Nejlepší Horory Na Netflixu: Top 23 Strašidelných Filmů, Na Které Se Můžete Nyní Podívat

Nejlepší Horory Na Netflixu: Top 23 Strašidelných Filmů, Na Které Se Můžete Nyní Podívat

V dnešní době je hororů jako šafránu a může být těžké poznat, které z nich stojí za váš čas. A právě v tom vám pomůže Netflix! V 2023 nabízí Netflix celou řadu hororů, které sahají od klasických slasherů až po moderní nezávislé klenoty. Aby vám žádný z nejlepších hororů neunikl, připravili jsme pro vás tohoto přehledného průvodce 23 nejlepšími horory, které se v současné době streamují na Netflixu.

1. Uteč (2017)

Oscarový režijní debut Jordana Peelea je znepokojivým pohledem na rasismus v moderní Americe. V hlavní roli Chrise Washingtona, mladého Afroameričana, který o víkendu navštíví rodinu své bílé přítelkyně, se představí Daniel Kaluuya. To, co tam objeví, přesahuje všechny jeho představy.

2. Annabelle (2014)

Annabelle je kultovní horor z roku 2014 s Mirandou Otto a Wardem Hortonem v hlavních rolích. Film vypráví příběh Johna a Mii Formových, manželů, kteří dostanou jako dárek krásnou porcelánovou panenku. Bohužel brzy zjistí, že tento dárek s sebou nese nechtěné následky: panenka je posedlá! Když se zpráva o Annabellině strašení rozšíří po jejich ospalém městečku u Los Angeles, dostane je to do konfliktu se sousedy, kteří se musí vypořádat s vedlejšími paranormálními jevy. V roce 2019 se Annabelle objeví na Netflixu ve druhém pokračování. Fanoušci nadpřirozených thrillerů mohou využít této příležitosti a podívat se na oba filmy hned po sobě!

3. Děsivé Dědictví (2018)

Debutový film Ariho Astera vzbudil po svém uvedení vlny a mnozí ho označili za jeden z nejděsivějších filmů za poslední roky. Dědictví sleduje Annie Grahamovou (Toni Collette), jejíž život se začne rozpadat poté, co jí zemře tajnůstkářská matka. Jakmile začnou vycházet najevo tajemství její rodiny, ocitá se tváří v tvář síle mnohem zlověstnější, než kdy čekala.

4. The Haunting of Hill House (2018)

The Haunting of Hill House je klasický příběh o rodině, kterou po nastěhování do nového domu postihne tragédie. I po letech je v dospělosti stále trápí nekončící zlovolná přítomnost, která jako by je všude pronásledovala. Ve snaze čelit svému strachu se sourozenci znovu vydávají do starého domu, aby se s ním vypořádali. Jejich odvážný duch od té doby inspiruje mnoho diváků a byl také adaptován společností Netflix v jejich spin-off seriálu – The Haunting of Bly Manor. Díky napínavým dějovým zvratům a napínavé, ale smutné atmosféře tento seriál dominuje světu hororové zábavy již několik desetiletí.

5. Čarodějnice (2016)

Mnoho hororových fanoušků považuje Čarodějnici Roberta Eggerse za jeden z nejlepších hororů desetiletí. Toto napínavé dobové dílo vypráví příběh anglické rodiny ze 17. století, která se přestěhuje na odlehlou farmu v Nové Anglii, aby zjistila, že v jejich novém domově číhá hrůza a zlo.

6. Vlak do Pusanu (2016)

Tento jihokorejský zombie snímek se rychle stává kultovní klasikou. Děj sleduje skupinu cestujících ve vlaku, který byl nakažen virem přenášeným vzduchem, jenž je všechny proměnil v masožravá monstra. Je na zbývajících přeživších, aby se dostali ven živí!

7. Marianne (2019)

Marianne je napínavý hororový seriál, který vás jistě nechá napjaté. Spisovatelka hororů zažívá dezorientující sny, které pronikají časem a telepatické vzkazy se mění ve skutečnost. I když je toto odhalování tajemství napínavé, je to navíc „zlá“ vedlejší postava Marianne, stará žena s nadpřirozenými schopnostmi, která vás donutí už nikdy neusnout. Každý díl přináší zvláštní děsivé zvraty plné napínavých momentů. Její hrůzou naplněná přítomnost jistě způsobí, že si fanoušci thrillerů budou užívat každou vteřinu tohoto seriálu

8. Babadook (2014)

Australský psychologický thriller sleduje osamělou matku Amelii (Essie Davis) a jejího syna Samuela (Noah Wiseman). Snaží se vyrovnat se smrtí Ameliina manžela, když se na prahu jejich domu objeví podivná kniha s názvem Babadook. Brzy se ocitnou tváří v tvář monstru, které chce ovládnout jejich životy.

9. Ve vysoké trávě (2019)

V připravovaném psychologickém hororu „Ve vysoké trávě“, natočeném podle novely Stephena Kinga a Joea Hilla, se muž a jeho žena vydají na pomoc malému chlapci v nesnázích. Tráva je zlověstnou pastí, ze které se zdá, že se nikdy nedostanou; ale naštěstí pro postavy, pokud dokáží rozluštit své okolí a bojovat s vlastními démony, možná existuje naděje, že se jim podaří upravit poměr sil a vyváznout živí. Čím více času však stráví ve vysoké trávě, tím je jejich situace fascinující a děsivější. Za každým rohem je čekají zvraty a nikdo neví, co se může stát dál, zatímco se pokoušejí uniknout z této tajemné země. Podaří se jim dostat ven v pořádku, nebo se stanou trvalými obyvateli?

10. V Zajetí Démonů (2013)

Klasický horor Jamese Wana sleduje vyšetřovatele paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenovy, kteří vyšetřují strašení na rodinné farmě na Rhode Islandu. Následuje děsivá a hrůzostrašná cesta do temných hlubin nadpřirozeného teroru.

11. Díra (2019)

The Hole vypráví strhující příběh o zoufalství a třídním boji v uzavřeném vězení. Příběh se soustředí na stavbu se stále klesající potravinovou rampou, kde mají lidé v horních patrech privilegia oproti těm dole. Jak hlad a útlak stoupají stále výš a výš, je jasné, že vzpoura může být za rohem. Ačkoli se nejedná o typický horor, rozhodně je plný napětí a atmosféry; díky tomu se jedná o jedinečný divácký zážitek, který stojí za to vidět.

12. Geraldova hra (2017)

Film Geraldova hra, natočený podle románu Stephena Kinga, vypráví příběh Jessie (Carla Gugino) a jejího manžela Geralda (Bruce Greenwood), kteří se vydají na cestu za dům na samotě u jezera pro romantickou dovolenou. Situace se rychle změní k horšímu, když Gerald nečekaně zemře a Jessie zůstane sama a připoutaná k posteli.

13. Hostitel (2006)

Tento jihokorejský monster film sleduje Gang-dua (Song Kang-ho), nešťastného všedního člověka, který se musí pokusit zachránit svou dceru před obrovským monstrem, které napadlo Soul. Toto stvoření se nepodobá ničemu, co kdy kdo viděl, a je na Gang-duovi a jeho rodině, aby našli způsob, jak ho zastavit, než zničí vše, co mu přijde do cesty.

14. Eli

Eli je napínavý horor, který s každou hranou děje přináší nečekané zvraty. Děj se točí kolem mladého chlapce, který je po onemocnění odvezen do starého domu ve snaze o jeho uzdravení. V průběhu děje se ukáže, že dům není takový, jak se zdá, a Eli musí použít veškerý svůj důvtip a odvahu, jen aby přežil. Film nabízí víc než jen lekačky; během jeho putování budete odhalovat tajemství, odhalovat trýznitele a zažívat zdrcující strach ze ztráty v neuchopitelném snu plném hororu. Závěr tohoto filmu zanechá v divácích mrazení, které jim běhá po zádech ještě několik dní, což z něj dělá ideální volbu pro fanoušky hororového žánru.

15. Chata v horách (2012)

Tento vynalézavý horor přistupuje k žánrovým konvencím jedinečným způsobem, když umístí pětici vysokoškolských studentů do chaty umístěné hluboko v nitru lesy. Když se skupina přátel vydá na průzkum oblasti, rychle zjistí, že ve stínech se skrývá něco zlověstného. Díky ostrým dialogům a spoustě zvratů je Chata v lese chytrý a děsivý film, který vás bude držet v napětí až do samého konce.

Film nabízí vzrušující směs komedie a hororu, která bude diváka napne na krajíček a je nezbytnou podívanou pro každého fanouška hororové kinematografie.

16. Sirotek: První Oběť (2022)

Se svýma velkýma hnědýma očima a nakažlivým úsměvem se tato devítiletá holčička zdá být ideálním přírůstkem do milujícího domova. Když ji však manželé přijmou do svého života, začnou si všímat neobvyklého chování, které v nich vyvolává pochybnosti. Postupně si začínají uvědomovat, že se v ní skrývá temnota, kterou si nedokážou vysvětlit. Vypráví o nočních můrách a vizích ze svého minulého života – nepochybně jde o zkušenost sirotka. Ačkoli je někdy nevědomky zlověstná, pod tím vším je stále plná nevinnosti. Bude trvat nějaký čas, než se její mysl zbaví traumat z minulosti a než do ní začlení teplo jejich domova.

17. Poltergeist (1982)

Tento klasický horor sleduje rodinu Freelingových, kterou v jejich domě na předměstí terorizují poltergeisti. Poltergeist je směsicí napínavých momentů a vtipných hlášek, které diváky jistě udrží v napětí. Speciální efekty se drží dodnes, a tak není divu, že tento film je i po tolika letech stále oblíbený mezi fanoušky. Pokud jste ho ještě neviděli, rozhodně ho zařaďte do svého příštího maratonu strašidelných filmů!

18. Osvícení (1980)

Psychologický hororový thriller Stanleyho Kubricka je jedním z nejuznávanějších děl svého žánru. Film vznikl na motivy románu Stephena Kinga a sleduje Jacka Torrance (Jack Nicholson) a jeho rodinu, kteří během dlouhé zimy pobývají v izolovaném hotelu Overlook. Jak Jack propadá šílenství, začínají se dít děsivé události, které v divácích zanechají nepříjemný pocit až do samého konce. Film možná není pro každého, ale pokud patříte mezi fanoušky hororu, rozhodně se na něj podívejte.

19. Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Tato hororová komedie sleduje dva americké vysokoškolské studenty Davida (David Naughton) a Jacka (Griffin Dunne), kteří se vydávají na výlet do Velké Británie. Poté, co je v bažinách napaden bestií, se David sám pomalu začíná měnit ve vlkodlaka. Tento film je plný vtipu, černého humoru a vynikajících speciálních efektů, které diváky donutí vyjeknout po dalších dílech!

20. Nezvaní (2009)

Anna a Alex jsou sourozenci, kteří se vrátí domů z ústavu a najdou svého otce žít s jeho novou přítelkyní – jenže se ukáže, že ta byla kdysi ošetřovatelkou jejich matky před její smrtí. V okolí domu se začnou dít podivné události, což Annu přiměje k dalšímu pátrání a odhalení tajemství, která ji obklopují rodina. Jedná se o napínavý hororový thriller, který vás udrží v napětí!

21. Sestup (2005)

Šestice přátel se vydá do jeskyní v Appalačských horách a zůstane uvězněna v podzemí, což je přivede k tomu, aby čelili svým nejhorším obavám. Bez možnosti úniku a signálu o pomoci se musí spolehnout jeden na druhého, aby přežili, když se vydávají hlouběji do neprobádaného území – a objevují bytosti, které jsou spíše noční můrou než skutečností. U tohoto filmu se diváci budou jistě třást strachy při každém zvratu.

22. Neutečeš (2015)

Děj oceňovaného hororu It Follows, který se odehrává ve strašidelně známých městech Detroitu, je silně prodchnut nostalgií. Režisérovi Davidu Robertu Mitchellovi se daří navodit ponurou atmosféru, pokud jde o stylizaci a výběr soundtracku. Od zchátralého stánku se zmrzlinou na 12. míli až po retro rančerské domy ve Ferndale a Berkley – vše dohromady vytváří znepokojivý pocit, že něco zlověstného číhá jen na dohled. Tato přetrvávající hrůza se přenáší i do samotných postav s jejich nic neříkajícími přízvuky a děsivými hrami Parcheesi, které naznačují větší síly, jež jsou mimo jejich kontrolu. Díky obratné kombinaci napětí a melancholických obrazů Mitchell skutečně vytvořil zážitek, který přetrvává ještě dlouho po skončení filmu.

23. Ať vejde ten pravý (2008)

Toto švédské drama sleduje mladého chlapce, který naváže nepravděpodobné přátelství s tajemným upírem žijícím ve vedlejším domě. Zatímco se snaží vyrovnat se šikanou a rozvodu rodičů si chlapec (Oskar) pomalu vytváří pouto s upíří dívkou (Eli). Společně zjistí, že lásku lze najít i na těch nejtemnějších místech. Díky snovému vizuálu a posmutnělé hudbě se tento film jistě dotkne vašeho srdce nečekaným způsobem – a také vám poskytne spoustu chvil na rozjímání.

Pokud jste viděli několik filmů a chcete se pro změnu zasmát, zde je jsou nejlepší komedie na netflixu.

Závěr

Netflix má zjevně k dispozici širokou škálu hororů – od klasických slasherů až po moderní nezávislé klenoty – a tento seznam je jen škrábnutím na povrch! Ať už hledáte něco, co vás udrží vzhůru celou noc, nebo jen odlehčenou lekačku, ze které nebudete mít později noční můry, pro každého se tu něco najde. Tak si vezměte popcorn a oblíbenou deku a připravte se na nejlepší horory, které se v současné době vysílají na Netflixu!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.