9 Nejlepších LGBT Filmů, Které Si Zamilujete!

9 Nejlepších LGBT Filmů, Které Si Zamilujete!

Pokud jste fanoušky LGBTQ kultury, je tento seznam určen právě vám. Od coming-out dramat přes kultovní komedie, dokumenty až po filmové trháky – náš seznam filmů, které reflektovaly a reprezentovaly queer kulturu na plátně, oslavuje celou škálu LGBTQ života v průběhu historie. Tyto kulturně významné filmy se pohybují od jemných a tichých až po politické a průlomové. Ne nadarmo je heslo „na reprezentaci záleží“ již dlouho heslem LGBTQ komunity a tyto filmy jsou důkazem, že na reprezentaci skutečně záleží.

Zde je 9 zásadních LGBT filmů, které byste měli vidět:

1. Viva 2015

Viva je působivý a dojemný film, který sleduje příběh otce a syna, kteří se snaží navázat vztah navzdory prohřeškům z minulosti. Jedinečný boj této konkrétní rodiny se odráží v každodenním životě lidí žijících v Havaně. Při zkoumání života kubánských „transformistů“ zachycuje Viva jejich každodenní okamžiky s mimořádnou krásou a sugestivním vizuálním vyprávěním. Prostřednictvím nádherného soundtracku a působivé kamery film mistrně popisuje zchátralé pamětihodnosti a zároveň zkoumá okouzlující pohled na živou kulturu Havany. Snímek Viva, který je srdceryvným příběhem o lásce, přijetí a růstu, jistě rozvlní diváky a vytvoří smysluplné vazby.

2. Film Pouštní srdce 1985

Film Pouštní srdce se odehrává v padesátých letech v Nevadě a ukazuje vášnivý a něžný románek dvou žen. Toto melodrama, které se vymyká dobovým normám, zobrazuje jejich lásku bez příkras – s vřelostí a oslavou namísto úzkosti a protivenství. Je všeobecně považován za jeden z nejlepších filmů o lesbických vztazích, které kdy byly natočeny!

3. Moje soukromé Idaho 1991

River Phoenix v roli Mikea Waterse, mladého pouličního podvodníka, který se vydává na cestu za svou odcizenou matkou v doprovodu svého nejlepšího přítele Scotta Favora (Keanu Reeves). Cestou potkávají různé postavy, od bohatých podnikatelů až po prostitutky. Moje soukromé Idaho je upřímný a dojemný příběh, který zachycuje složitost života LGBTQ komunity – od lásky a ztráty až po přijetí a porozumění.

4. Kniha Keep the Lights On 2012

Kniha Keep the Lights On je jedinečným a silným vhledem do problematiky řízení vztahů v moderním světě. Režisér Ira Sachs v něm zachycuje poněkud chaotický život skutečného filmaře Ericka, jehož vztah se závislým Paulem se rychle promění v vztah s nepředvídatelnými následky. Emocionálně nabité životopisné drama plné syrových emocí a nečekaných dějových zvratů zaujme své diváky, kteří proplouvají složitým příběhem plným bolesti, lásky a závislosti. Je to film, který se zabývá obtížným tématem podaným v podmanivém světle, na které diváci jen tak nezapomenou.

Mohlo by vás zajímat: Nejlepší Filmy S Gay Tématikou

5. Děti jsou v pohodě 2010

Film Děti jsou v pořádku představuje silné a energické herecké výkony Julianne Mooreové a Annette Beningové, které vykreslují dynamiku moderní rodiny otřesené příchodem otce, který jejich dětem daroval sperma, v podání Marka Ruffala.

Systém přesvědčení každé z postav je zpochybněn, všichni jsou nuceni konfrontovat se s minulostí a zároveň přehodnotit, na čem v rodině skutečně záleží a jak mohou nově odhalené informace ovlivnit léty prověřené vztahy.

Příběh se dotýká společenských norem, protože diváky vybízí k zamyšlení, zda jsou biologické vazby nutně nezbytné pro rodičovství, nebo jsou jen součástí naší snahy o pochopení toho, jak je člověk definován jako rodina.

6. Modrá je nejteplejší barva 2013

Francouzský film zkoumá románek dvou dospívajících dívek z odlišného prostředí, které se musí vypořádat se svými city, společenským tlakem a bojem o vlastní identitu. Adèle Exarchopoulosová a Léa Seydouxová podávají nezapomenutelné výkony, zatímco film sleduje jejich příběh na vzestupu i pádu a vytváří emocionální cestu, která zachycuje veškerou intenzitu mladé lásky. Nádherná kamera a realistické dialogy pomáhají vytvořit divákům srozumitelný zážitek. Na film Modrá je nejteplejší barva se musíte podívat.

7. Plážové krysy 2012

V temném a náladovém filmu Elizy Hittmanové Plážové krysy podává Harris Dickinson nezapomenutelný výkon v roli Frankieho, brooklynského teenagera, který se snaží sladit své tajné touhy s touhou udržet si iluzi normálnosti. Léto svých osmnácti let stráví Frankie neklidným touláním se po plážích a ložnicích, protože se snaží najít rovnováhu mezi očekáváními, která ho obklopují, a tajnými touhami, o nichž se obává, že ho zavedou na nebezpečnou půdu. Toto podnětné zkoumání toho, jak se konstrukty jako genderová identita střetávají v proměnlivých hrůzách sebepoznání, bylo zasypáno oceněními.

Díky odvážnému rozhodnutí prozkoumat příběh jednoho člověka, aniž by ho zabalil do úhledných závěrů, film Plážové krysy sebevědomě sděluje, že dospívání někdy znamená prodírat se temnotou a zároveň mít oči dokořán.

8. Making Love 1982

Film Milování se významně zapsal do dějin queer kinematografie jako první mainstreamový studiový film, který se zaměřuje na homosexuální vztah. Film sleduje Zacka Michaela Ontkeana a Barta Harryho Hamlina, kteří se potýkají se svou sexualitou a zároveň mají různé vztahy. Přestože má své chyby, tento průkopnický film podstupuje obrovské riziko, když nám ukazuje vzácný pohled na gay kulturu v období těsně před rozšířením povědomí o AIDS. Je stále důležitější, abychom si připomínali a oslavovali filmy jako Making Love, které představují queer vztahy, i když jsou kriticky nedokonalé.

9. Beginners 2010

Film Mikea Millse Beginners je jedinečný, srdceryvný snímek, který by měl vidět každý milovník filmů. Od losangeleského umělce Olivera, kterého hraje Ewan MacGregor, přes postaršího, ale výjimečně čilého Hala, za jehož ztvárnění získal Christopher Plummer Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, až po mluvícího Jack Russell teriéra – tento rozkošný film zachycuje křehká pouta s podmanivou jemností a šarmem. Upřímná emocionální cesta Olivera, který nachází klid ve vzpomínkách na svého otce a vyrovnává se s jeho smrtí, vás pohladí po duši a zanechá vás připravené přijmout svět s nově nabytou úctou. Takže klikněte na tlačítko play a nebojte se – Beginners je tu, aby vám nekonečně rozjasnil den.

Doporučujeme: Nefunguje Freefilm.to! 12 Alternativ Kde Sledovat Filmy Online Zdarma

Závěr

Ať už hledáte něco odlehčeného, nebo něco vážnějšího či nutícího k zamyšlení – pro každého se najde zásadní LGBT film! Doufáme, že vám tento seznam pomůže nasměrovat vás k některým skvělým filmům, které odrážejí život LGBTQ v průběhu historie! Užijte si to!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via