21 Nejlepších Zombie Filmů, Na Které Se Již Dnes Můžete Podívat!

21 Nejlepších Zombie Filmů, Na Které Se Již Dnes Můžete Podívat!

Pokud jste fanoušky hororů, pak víte, že zombie filmy mají v historii žánru zvláštní místo. Pokud jde o zombie filmy, každý si najde něco pro sebe – od klasických kultovních snímků až po moderní blockbustery. Pokud se tedy chcete pořádně vyděsit nebo se jen naladit na halloweenskou atmosféru, zde je seznam 21 nejlepších zombie filmů:

1. Noc oživlých mrtvol (1968)

Noc oživlých mrtvol George A. Romera je všeobecně považována za jeden z nejvlivnějších hororů, které kdy byly natočeny. Sleduje sedm lidí, kteří jsou ukryti v opuštěném statku, zatímco se snaží přežít epidemii zombie. Je také považován za jeden z prvních skutečných „zombie filmů“ a dal vzniknout několika pokračováním a remakům.

2. Úsvit mrtvých (1978)

Tento film je pokračováním filmu Noc oživlých mrtvol a odehrává se po globální zombie apokalypse a sleduje čtyři přeživší, kteří se snaží přežít v opuštěném obchodním centru. Díky intenzivním akčním sekvencím a ikonickým obrazům si tento film upevnil status George A. Romera jako jednoho z největších hororových režisérů.

3. Shaun Of The Dead (2004)

Shaun Of The Dead je odklon od tradičních zombie filmů, je spíše komedií než hororem, ale stále dokáže přinést spoustu lekaček spolu se smíchem. V hlavních rolích se objevují Simon Pegg a Nick Frost jako dva přátelé, kteří se musí probojovat hordami zombie, aby zachránili své blízké – a přitom se snaží nebrat život příliš vážně.

4. 28 dní poté (2002)

Tento britský film sleduje Jima (Cillian Murphy), člověka se ztrátou paměti, který se probudí 28 dní poté, co se při nezdařeném experimentu uvolní virus, který mění lidi v násilnické „nakažené“ zombie. I když to možná nebyl první film s tímto typem stvoření, rozhodně je zpopularizoval a vedl k bezpočtu dalších filmů využívajících podobné koncepty, jako jsou Já, legenda nebo Světová válka Z.

5. Zombieland (2009)

Tento temně komediální film sleduje čtyři přeživší na jejich cestě postapokalyptickou Amerikou, kde hledají bezpečí před zombiemi – a přitom se cestou učí cenným lekcím o lásce, přátelství a přežití. Tento film s hvězdnými hereckými výkony Woodyho Harrelsona, Emmy Stoneové, Jesseho Eisenberga a Abigail Breslinové vás určitě rozesměje – a na konci možná i rozpláče!

Pokud vás bavil zombieland, doporučujeme vám si pročíst i seznam nejlepších komedií na Netflixu, určitě si několik filmů z tohoto listu zamilujete.

6. Vlak do Pusanu (2016)

Tento jihokorejský trhák vypráví příběh cestujících ve vlaku ze Soulu do Pusanu, kteří bojují proti hordám nemrtvých bytostí a zároveň se snaží sami nepodlehnout. Díky intenzivním akčním scénám a spoustě srdceryvných momentů není divu, že se tento film rychle stal jedním z nejvýdělečnějších filmů v Jižní Koreji!

7. Úsvit mrtvých (2004)

Zack Snyder natočil remake klasiky George A. Romera, který se odehrává během celosvětové epidemie zombie, jež postaví čtyři přeživší proti sobě, když bojují o přežití v opuštěném nákupním centru. Díky rychlým akčním sekvencím a moderním estetickým prvkům tento remake rozhodně obstojí!  

8. Zombie (1979)

„Zombie“ je neuvěřitelně intenzivní film o zombie apokalypse od režiséra Lucia Fulciho. Nejenže má jedny z nejpůsobivějších maskérských efektů, které jsme mohli vidět v moderních filmech, jako je například „The Walking Dead“, ale také je v něm úžasně primitivně zobrazena smrt, odsouzení a hrůza. Způsob, jakým Fulci přivádí své nemrtvé k životu, je téměř biblický; mrtvoly, které se drápou z hrobů jako předzvěst soudného dne, nejsou ničím jiným než fascinujícím a závěrečné zúčtování na pozadí kostela činí z této vize něco ještě silnějšího. Fulciho „Zombie“ je nejen jedním z nejúžasnějších zombie filmů, jaké kdy byly natočeny, ale je i zásadní součástí hororové kinematografie jako celku.

9. Já, legenda (2007)

V tomto postapokalyptickém thrilleru se Will Smith představí jako Robert Neville , osamělý přeživší žijící uprostřed hordy tvorů nakažených virem, který je proměnil v krvelačné predátory . Přestože se odehrává v budoucnosti , jeho výkon udržuje diváky uzemněné současné realitě hrůzy zobrazené v celém filmu .  

10. Světová válka Z (2013)

Brad Pitt hraje další apokalyptický příběh , ale tentokrát hraje Gerry Lane , zaměstnanec Spojených národů se snaží zabránit celosvětové pandemii způsobené zombie virem . Akční dobrodružství plné napínavých scén s Pitt ‚ s postavou bojující proti drtivé přesile , aby se vzrušující zážitek ze sledování .   

11. Země mrtvých (2005)

Režie George A Romero ještě jednou , čtvrtý díl jeho série přináší divákům zpět svět, kde jsou lidé nuceni žít zabarikádovaných měst kvůli rozsáhlé infekce . Když tajemná postava ukazuje slib najít bezpečné útočiště mimo městské zdi , tým statečných přeživších se vydává najít nový domov .   

12. Série Resident Evil

Na základě videoherní série stejného jména , těchto šest dílů vyprávět příběh Alice Milla Jovovich, bývalý strážce se stal bojovník ona bojuje proti Umbrella Corporation ‚ s nemrtvých výtvorů vypuštěných na svět . Ať už zachraňuje lidstvo nebo prostě bojuje o přežití sám , Alice nikdy nezklame poskytnout poutavý divácký zážitek fanouškům franšízy .  

13. Armáda temnot (1992)

Bruce Campbell hraje Ash Williams protagonista Sam Raimi trilogie , která mísí prvky hororové komedie dohromady dokonale všechny tři filmy . Ve třetím díle Army Darkness cestuje zpět do středověku zastavit armádu mrtvých povstání dobýt království dobra znovu

14. Pontypool (2008)

Kanadská kultovní klasika nám představuje malé město rozhlasovou stanici obleženou podivným jazykem mluvící nemrtvé bytosti pouze reagovat na určitá slova fráze jsou vysloveny nahlas přes rozhlasové vlny vést postavy objevovat zlověstný původ za vypuknutí než vyprší čas zachránit sami několik zbývajících občanů města.

Mohlo by vás zajímat: Nejlepší seriály na Netflixu

15. Planeta Teror (2007)

Scénář režiséra Roberta Rodrigueze polovina dvoudílného celovečerního filmu Grindhouse Planeta Teror hraje Rose McGowan drsňačka Cherry Darling se ocitá v boji s nemrtvou hordou vytvořenou superzbraní experimenty se zvrtly její nesourodá skupina bojovníků se snaží přežít dostatečně dlouho zničit zdroj nákazy dříve než nakazí zbytek světa

16. Re – Animátor (1985)

Volně podle H. P. Lovecrafta \‘ Herbert West Reanimátor v černé komedii z roku 1985 se šílený vědec Jeffrey Combs pokouší vzkřísit mrtvé tělo děsivé následky výsledné vraždící oživlé mrtvoly rozpoutají teror v malém městě

17. Návrat oživlých mrtvol (1985)

Kkultovní klasika Dana O Bannona z roku 1985, která představila myšlenku, že mozky hladoví spíše lidské mozky než maso, zavedla komediální prvky, kvůli kterým se vyplatilo sledovat originál i po více než třiceti letech.

18. Little Monsters (2019)

Připravte se na nečekaně rozkošnou hororovou komedii s Lupitou Nyong’o v hlavní roli! Film se točí kolem třídy mateřské školy a její učitelky, kteří na výletě čelí zombie apokalypse. Snímek Malá monstra, který vyšel ve stejném roce jako film Jordana Peeleho My, se možná nedostal do takového povědomí, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. S Joshem Gadem v roli protivného dětského baviče a Alizou Vellani, která se připojí v roli jednoho z dětí, má tento film všechny předpoklady k tomu, abychom se pohodlně usadili a užili si několik napínavě úsměvných momentů. Už jen oficiální synopse – „věnovaná všem učitelkám v mateřských školách, které motivují děti k učení, vštěpují jim sebedůvěru a brání jim, aby je sežrali zombíci“ – slibuje dobrodružství plné zábavy. Tak už nečekejte – připravte se na krvavý smích, který se na vás vyvalí z obrazovek!

19. Melanie: Dar života a smrti (2016)

Dívka se všemi dary, zajímavý dystopický thriller vydaný v roce 2016, sleduje desetiletou dívku jménem Melanie, která se od ostatních dětí odlišuje jako skutečně „výjimečná“. V tomto světě budoucnosti hrozí lidem vyhynutí kvůli nemoci, která své oběti mění v masožravé zombie zvané Hunries. Zdá se, že malá skupina dětí je vůči jejím smrtícím účinkům imunní, což vzbuzuje naději na přežití a vede k rozsáhlému studiu těchto dětí při hledání léku. Melanie je známá jako „Dívka se všemi dary“ pro svou schopnost být mnohem zvídavější, vynalézavější a kreativnější než ostatní děti – což ji činí neocenitelnou pro ty, kteří ji chtějí ovládat a chránit. To, co Melanii čeká, když její základna připadne Hunrům, vás zaujme a udrží v napětí až do samého konce!

20. The Last Man on Earth (1964)

„Poslední muž na Zemi“ (1964) je skutečnou klasikou postapokalyptického hororu a je často uváděn jako inspirace pro kultovní zombie film George Romera „Noc oživlých mrtvol“ Vincent Price zde hraje doktora Roberta Morgana, muže záhadně imunního vůči celosvětové nákaze, která mění své oběti v upíry toužící po jeho krvi. I přes zjevně nízký rozpočet film v této originální adaptaci románu Richarda Mathesona z roku 1954, který byl později převeden do filmů Charltona Hestona „Omega Man“ (1971) a Willa Smithe „Já, legenda“ (2007), účinně vytváří napětí a hrůzu. Pokud hledáte klasickou variaci na horor, „Poslední muž na Zemi“ vás nezklame.

21. Dellamorte Dellamore (1994)

Soaviho rozkošně disharmonická jízda myslí Francesca Dellamorteho vás donutí pochybovat o realitě, případně o vašem duševním zdraví. Rupert Everett je vznešený jako náš hlavní hrdina-antihrdina, jehož myšlenky a emoce vřeli pod každým záběrem, když se snažil najít rovnováhu mezi svým životem na hřbitově, bojem proti hordám nemrtvých, které ho provázejí, a nadějí na společnost v poněkud zvláštním milostném vztahu s přesvědčivou vdovou Annou Falchi. Právě způsob, jakým Soavi proplétá romantiku s hororem, dělá ze „Hřbitovního muže“ takový zážitek; umocněný malebným italským prostředím a Everettovým vynikajícím výkonem je to film, který musí vidět všichni cinefilové.

Často Kladené Otázky

Závěr

Ať už se chcete bát, smát nebo obojí najednou, těchto sedmnáct filmů jistě uspokojí všechny choutky na zombie zábavu! Od klasiky jako Noc oživlých mrtvol až po nedávné hity jako Peninsula si tu každý najde něco pro sebe – tak si vezměte popcorn a posaďte se, užijte si nejlepší zombie filmy, které kdy byly natočeny! 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend