Návod Jak Vypočítat 1 Kubík Dřeva & Jak Převést Na m^3!

Návod Jak Vypočítat 1 Kubík Dřeva & Jak Převést Na m^3!

Ať už jste tesař, truhlář nebo jen chcete nakoupit řezivo na nějaké kutilské projekty, naučit se počítat kubické stopy dřeva je nezbytné. V tomto příspěvku na blogu vás seznámíme se základy počítání a měření kubíků dřeva, abyste si mohli být jisti při objednávání materiálu.

Co je to krychle?

Krychle je jednoduše trojrozměrný objekt se šesti stejnými stranami. Je to nejběžnější forma měření dřeva a dalších stavebních materiálů. Měření krychle není složité; stačí změřit délku, šířku a výšku v palcích nebo centimetrech a určit objem (v krychlových palcích nebo centimetrech).

Jak měřit?

Přesné změření krychle vyžaduje tři kroky. Nejprve změřte délku a šířku, poté tato dvě čísla vynásobte a získáte povrch. Dále změřte výšku a poté ji vynásobte plochou a získáte objem v krychlových jednotkách (např. v krychlových palcích nebo centimetrech). Nakonec toto číslo vydělte číslem 1728 (nebo 28316), pokud jej chcete převést na stopy (nebo metry).

Návod na výpočty

Jak vypočítat 1 kubík dřeva

Pro přesné spočítání krychle dřeva, ať už kulatiny nebo odřezků palivového dřeva, je důležité změřit nejen vnější rozměry, ale také posoudit a zaznamenat hmotnost s kůrou nebo bez ní. Pro usnadnění tohoto výpočtu jsou k dispozici kalkulačky dřeva, které udělají všechnu práci za vás! Pokud si však chcete být jisti, že jsou vaše výpočty přesné, můžete použít vzorce buď pro krychlový metr stavebního dřeva, nebo pro prostorový metr palivového dřeva. Tyto metody vám zajistí přesný výpočet kubíku dřeva – jak vzrušující!

Návod pro výpočet plnometru dřeva

Výpočet plného metru dřeva není tak náročný, jak se zdá! Stačí zjistit označení jednotky, například m3 nebo PLM, a pak vypočítat všechny rozměry v metrech. Bum! Získáte výsledný objem v metrech krychlových/kubických. Pokud chcete místo dřevěných hranolů použít kulatinu, budete objem válce počítat jinak, protože budete měřit skrz ni, a ne jen naskládat měření výšky a šířky. Bez ohledu na to, o kterou metodu se jedná, však z plného metru dřeva získáte krychli o základně jednoho metru během okamžiku!

Výpočet 1 metru dřeva rovnaného

Přemýšleli jste někdy, jak vypočítat metr rovnaného dřeva? Ve skutečnosti je to jednodušší, než se zdá, a postup je docela přímočarý! Prostorový metr rovnaného dřeva se rovná přibližně 0,6-0,7 plného krychlového metru dřeva – počet prostorových metrů, které potřebujete, tedy zjistíte tak, že vezmete délku rovnané hranice v metrech. PRMr, prm, prmr nebo rm jsou zkratky pro prostorový metr rovnaného dřeva! Jak vzrušující!

Návod na výpočet 1 metr dřeva sypaného

Chcete snadno a levně získat palivové dřevo? Pokud ano, pak musíte vědět, jak vypočítat metr rozloženého dřeva! Palivové dřevo se obvykle měří na prostorové metry volně loženého dřeva – to znamená, že je rozloženo v nádobě známé velikosti, bez rovnání. Díky tomu se malá polena a odřezky dokonale vejdou do dané plochy. Každý prostorový metr volně loženého dřeva odpovídá přibližně 0,4 plného krychlového metru dřeva. Pokud hledáte výhodnou koupi palivového dřeva, je nejlepší sledovat aktuální ceny energií, abyste za své peníze získali co nejvíce. Zbavte se tedy starých možností vytápění a získejte skvělou nabídku spolehlivého dřeva tím, že si spočítáte jeho prostorový metr rozpětí!

Jak vidíte, počítání kubických stop dřeva není tak složité, jak by se mohlo zdát. Pomocí několika jednoduchých kroků a přesného měření budete schopni přesně vypočítat množství dřeva nebo řeziva, které potřebujete pro jakýkoli projekt.

Jak spočítat krychlové stopy?

Nyní, když víte, jak změřit krychli dřeva v krychlových jednotkách, zbývá už jen spočítat, kolik krychlí je pro váš projekt potřeba. Chcete-li to provést rychle a snadno, aniž byste se museli vracet a znovu přeměřovat každou krychli zvlášť, můžete použít jednoduchý trik: stačí vzít celkovou míru objemu z kroku 2 výše a vydělit ji číslem 1728 (nebo 28316 pro metry), abyste získali přesný počet krychlí ve stopách (nebo metrech). Pokud jste například naměřili celkový objem 864 krychlových palců, pak vydělením tohoto čísla číslem 1728 získáte 0,5 stopy3 , což znamená, že v dané kostce je půl krychlové stopy dřeva!

Často Kladené Otázky

Závěr

Počítání krychlí dřeva nemusí být složité! Pomocí těchto jednoduchých kroků, které jsme zde uvedli – nejprve změřte délku a šířku a pak je vynásobte dohromady; změřte výšku a pak ji vynásobte plochou; vydělte celkový objem číslem 1728 (nebo 28316) – můžete snadno a rychle a pokaždé přesně vypočítat, kolik kostek je pro váš projekt potřeba. Teď, když víte, jak jednoduché může být počítání kostek dřeva – na co čekáte? Pusťte se do měření!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend