Jak Nakreslit Jednorožce A Jaké Barvy Použít!

Jak Nakreslit Jednorožce A Jaké Barvy Použít!

Nyní si ho můžete oživit vlastní kresbou! Nakreslit jednorožce je snadné a zábavné a vyžaduje to jen několik jednoduchých kroků. Zde je návod, jak na to.

1. Začněte s malováním hlavy jednorožce

Nejprve nakreslete hlavu svého jednorožce ve tvaru obráceného písmene „U“. Ten bude základem pro zbytek těla. Nezapomeňte kreslit zlehka, abyste později mohli případné chyby snáze vymazat!

2. Přikreslete uši a roh

Dále nakreslete dvě malá kolečka v horní části tvaru „U“ pro uši. Nad ně pak přidejte zakřivenou čáru, která vytvoří roh. Tento roh by měl být na konci špičatý jako kornout zmrzliny!

3. Nakreslete oči a ústa jednorožce

Nakreslete dva malé ovály poblíž horní části tvaru „U“ pro oči a pod ně přidejte tvar písmene „C“ pro ústa. Tu můžeš také udělat usměvavou nebo smutnou podle toho, jaký výraz chceš, aby tvůj jednorožec měl!

4. Přidejte detaily obličeje

Nyní, když máte nakreslené všechny základní rysy obličeje, je čas přidat nějaké detaily! Dejte svému jednorožci řasy nakreslením krátkých čar vycházejících z každého oka a pak mu nakreslete vlnitou čáru přes čelo pro jeho hřívu. Pokud chcete, můžete mu také přidat nosní dírky pod ústa.

5. Nakreslete mu krk

Nakreslete dlouhou čáru od místa, kde se hlava spojuje s tělem, abyste mu dali krk. Poté nakreslete další dvě čáry na obou stranách, aby to vypadalo, že má nohy, které mu vycházejí z krku. Ty budou tvořit přední nohy vašeho jednorožce, až je později přidáme!

6. Vytvořte zadní nohy

Teď, když máte nakreslené všechny čtyři nohy, dodejte jim nějaké detaily! Nakreslete dva malé ovály na každém konci každé nohy jako chodidla a pak nezapomeňte kolem každé nohy nakreslit nějakou srst nebo vlasy, aby vypadaly extra načechraně! Pokud chcete, můžete přidat i kopyta, ale není to nutné. 

7. Obarvi ho a nakonec dodej svému jednorožci nějakou barvu!

Můžete použít jakékoliv barvy nebo odstíny, které se vám nejvíce líbí – jen se ujistěte, že spolu pěkně ladí.

Jakmile dokončíte vybarvování všech částí jednorožce, vymažte všechny čáry tužkou, které by mohly být ještě viditelné, aby zůstalo jen vaše hotové mistrovské dílo!

Jak nejlépe vybarvit jednorožce: Průvodce krok za krokem

Pokud chcete svým kresbám jednorožců dodat život a barvy, jste na správném místě! V tomto příspěvku na blogu vás provedeme návodem, jak krok za krokem přidat barvy do svých kreseb jednorožců. Vysvětlíme vám, jak se barvy navzájem ovlivňují, probereme, jak barvy míchat, aby vypadaly přirozeně, a poskytneme vám tipy, jak docílit toho, aby vaši jednorožci vypadali živě a plní života. Připraveni? Začněme!

Výběr barev

Prvním krokem při vybarvování jednorožce je výběr správných barev. Začněte výběrem dvou hlavních barev – jedné na tělo a jedné na hřívu – a také akcentní barvy, kterou můžete použít k přidání světel nebo stínů. Dobrým pravidlem při výběru barev je použití kontrastních odstínů – například světle růžové a tmavě fialové – aby každý prvek na kresbě vynikl, navíc růžová a fialová barva jsou skvělé kombinace pro cute obrázky. Měli byste také věnovat pozornost tomu, jak se barvy vzájemně ovlivňují; například růžová vypadá skvěle proti modré, ale ne tolik proti žluté.

Prolínání barev

Jakmile jste vybrali základní barvy, je čas začít přidávat stínování a texturu. K tomu budete muset barvy smíchat pomocí malého štětce nebo barevných tužek. Začněte mícháním dvou různých odstínů stejné barvy (například světle růžové a tmavě růžové) malými krouživými pohyby, dokud se zcela nepromíchají. Chcete-li přidat větší hloubku, zkuste do směsi přidat bílou nebo černou barvu – jen to nepřežeňte! Dávejte pozor na to, kam na jednorožce přirozeně dopadá světlo (například kolem obličeje nebo krku), protože to určí, kam byste měli přidat stíny nebo světla.

Závěrečné úpravy

Nakonec je čas na závěrečné úpravy! Přidejte trochu jiskry tím, že podél hřívy a ocasu nakreslíte hvězdičky, nebo nakreslete malé květy poblíž rohu, abyste docílili rozmarného vzhledu. Pro zvláštní efekt můžete použít také metalické fixy nebo třpytivé barvy – možnosti jsou neomezené! Jen nezapomeňte, že to nesmíte přehánět – jednoduchost často vytváří ta nejefektnější umělecká díla.

Přidání života a barev do vašich kreseb jednorožců může být zábavná i užitečná práce! S naším průvodcem nyní víte vše, co je třeba vědět o vybarvování jednorožců – od výběru kontrastních barevných odstínů až po přidání závěrečných úprav.

Mohlo by vás zajímat: Jak Nakreslit Dinosaura

Závěr

Tak a je to – v pouhých sedmi jednoduchých krocích jste si vytvořili kouzelnou kresbu jednorožce! Ať už se jednalo o umělecké cvičení, nebo jen o činnost určenou k zabití času během dnů karantény – doufáme, že vám náš návod pomohl probudit tvůrčí šťávy a dostat se do režimu kreslení snadno a rychle. Hodně štěstí a šťastné kreslení!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend