Odstraňování Poruch Pračky Beko 

Čas od času se však může stát, že se setkáte s technickými problémy. Pokud je vaše pračka Beko nefunkční, existují určité závady, které můžete odstranit sami, a jiné, které budou vyžadovat pomoc servisního technika. Podívejme se na nejčastější závady a na to, jak je odstranit. 

1.Poruchový Kód E2 – Pračka se nedá naplnit vodou 

pracka beko problem

Tento poruchový kód označuje, že pračka se nemůže správně naplnit vodou. Chcete-li tento problém vyřešit, nejprve zkontrolujte, zda je kohoutek otevřený, nebo zkuste použít jiný kohoutek. Dále narovnejte přívodní hadici vody a ujistěte se, že není zablokovaná nebo nějak poškozená. Nakonec zkontrolujte a vyčistěte filtr ventilu přívodu vody (předtím vypněte přívod vody). 

2.Poruchový kód E3 – Pračka nevypouští vodu 

Pokud pračka Beko nevypouští vodu správně, začněte kontrolou a narovnáním vypouštěcí hadice. Poté zkontrolujte a vyčistěte vypouštěcí filtr. Pokud tyto kroky nepomohou, bude možná nutné pračku resetovat nebo zavolat servisního technika, který vám pomůže. 

3.Poruchový kód E4 – Příliš mnoho pěny a/nebo vody 

Když se na obrazovce zobrazí tento poruchový kód, znamená to, že je v pračce příliš mnoho pěny nebo vody. Chcete-li tento problém odstranit, jednoduše pračku restartujte a spusťte program vypouštění vody; pračka by měla být schopna sama vypustit veškerou přebytečnou vodu. Pokud se to však ani po několika pokusech nepodaří, obraťte se na servisního technika, který vám pomůže.  

4.Poruchový kód E7 – Problém s dvířky

Tento poruchový kód signalizuje, že dvířka pračky nefungují správně. Nejprve se ujistěte, že dvířka neotvíráte ani nezavíráte násilím. Poté zkontrolujte, zda nedošlo k zaseknutí mechanismu zámku, a zkuste odpojit a znovu zapojit napájení, abyste jej resetovali. Pokud to nepomůže, obraťte se na servisního technika.

Pochopení chybových kódů 

U praček Beko s displejem se chybový kód zobrazí přímo na displeji. U těch, které displej nemají, můžete závadu identifikovat podle toho, které LED diody na ovládacím panelu svítí. Písmeno „1“ znamená, že LED dioda svítí, a „0“ znamená, že LED dioda nesvítí. 

Nejčastější kódy chyb a jim odpovídající vzory LED jsou H1 (NTC – přerušený obvod nebo zkrat; LED svítí: 1-0-0-0-0-0), H2 (Topné těleso – přerušený obvod; LED svítí: 0-1-0-0-0), H3 (Obvod stále otevřený; LED svítí: 1-1-0-0-0), H4 (Ventil – TRIAC zkratován; LED svítí: 0-0-1-0-0), H5 (Čerpadlo – přerušený obvod; svítí LED: 1-0-1-0-0-0), H6 (Motor – zkrat TRIAC; svítí LED: 0-1-1- 0- 0), H7 (Porucha snímače tlaku; svítí LED: 1- 1- 1- 0- 0) a H11 (Přerušený obvod motoru/tachografu; svítí LED: 0- 0- 1- 1- 0). 

Pokud se na pračce objeví jeden z těchto chybových kódů, znamená to pravděpodobně, že došlo k problému buď s kabeláží, připojením nebo elektrickými součástmi spotřebiče. Neměli byste se pokoušet o opravu sami, protože by to mohlo vést k dalšímu poškození nebo dokonce zranění. Místo toho se obraťte na kvalifikovaného servisního technika, který dokáže bezpečně a odborně posoudit a opravit případné závady.  

Závěr

Vyplatí se znát svou pračku Beko, abyste mohli identifikovat problémy, když nastanou, a také sami odstranit základní problémy, aniž byste museli volat odborníka pokaždé, když se něco pokazí. Mezi nejčastější závady patří E2 (pračka se nemůže naplnit vodou), E3 (pračka nevypouští vodu) a E4 (příliš mnoho pěny a/nebo vody). Dodržením několika jednoduchých kroků u každé z těchto výše uvedených závad – například kontrolou hadic a vyčištěním filtrů – byste měli být schopni pračku rychle zprovoznit, aniž byste museli najímat profesionálního servisního technika!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.

Send this to a friend