HBO Max Končí Česku i Na Slovensku | 4 Nejlepší Streamovací Alternativy

HBO Max Končí Česku i Na Slovensku | 4 Nejlepší Streamovací Alternativy

HBO Max jen několik měsíců po svém uvedení na český a slovenský trh oznámilo, že tento region opouští. Tato zpráva je pro mnohé překvapením, protože spuštění streamovací služby HBO v těchto dvou zemích začátkem tohoto roku provázelo velké očekávání. Proč tedy HBO Max odchází tak brzy? Podívejme se blíže na to, co se stalo.

Důvody odchodu HBO Max z Českého Trhu

HBO plánovalo spustit svou streamovací službu v České republice a na Slovensku již v dubnu 2020. Ta sice nakonec byla spuštěna, ale vydržela jen asi 26 měsíců, než mateřská společnost HBO WarnerMedia oznámila, že své působení v regionu ukončí. Jako důvod uvedla, že streamovací služba nebyla schopna dosáhnout svých cílů v zamýšleném časovém rámci.

Toto rozhodnutí nepřišlo zčistajasna, od počátku se objevovaly náznaky problémů. Za prvé, Netflix se v obou zemích etabloval jako významný hráč již dlouho před příchodem HBO. Každý nový účastník na tomto trhu by tak od prvního dne musel čelit těžkému boji – a přesně to se stalo v případě HBO Max. Navíc mají obě země ve srovnání s jinými trhy, kde je HBO Max k dispozici (např. Spojené státy nebo Německo), relativně malý počet obyvatel, což znamená, že potenciálních uživatelů, kteří by si mohli službu objednat, je méně.

Možná nejdůležitější však je, že v obou zemích chybí přístup k některým digitálním platebním metodám, které jsou nezbytné pro to, aby si uživatelé mohli předplatit služby jako Netflix nebo HBO Max. To znamená, že ačkoli někteří lidé mohli mít o předplatné těchto služeb zájem, kvůli platebním omezením k nim jednoduše nemají přístup. V důsledku toho bylo pro společnost HBO Max smysluplnější zaměřit své úsilí na jiné trhy, kde může oslovit více platících zákazníků a využít těchto příležitostí rychleji a snadněji, než kdyby zůstala na těchto dvou trzích déle, než je nutné.

HBO jako taková ale v čr nekončí

Po plánovaném sloučení HBO Max a Discovery+ na jaře příštího roku vznikne obří streamovací služba s jednotnou nabídkou obsahu. Tato nová platforma s názvem „Max“ bude obsahovat dokumentární filmy z Discovery+ i filmy a seriály z HBO Max – vše na jednom místě. Podle důvěryhodných zdrojů, o nichž informoval server The Verge, je spojení téměř na spadnutí a vše vypadá slibně; Warner Bros. Discovery plánuje rozšířit službu nad rámec její současné dostupnosti a oslovit masivní nové trhy s rozšířenou nabídkou obsahu. Po sjednocení těchto dvou výkonných streamovacích služeb do jediné destinace to vypadá, že filmové fanoušky po celém světě čeká vzrušující budoucnost!

Když se v loňském roce HBO Max a Discovery+ poprvé spojily, hodně se spekulovalo o tom, jak se operátor postaví k případnému zvýšení cen. Od té doby se streamovací služby kvůli současné situaci ve světě dostaly na přetřes, takže je pochopitelné, proč mají lidé obavy. S ohledem na všechny tyto skutečnosti by však diváci v České republice, kteří si při spuštění zajistili 33% slevu na měsíční předplatné, měli být klidní. Cena se sice může zvýšit, ale jejich předplatné zůstane zvýhodněné podle podmínek původní smlouvy. Při zvažování, zda využít podobné nabídky pro budoucí služby, jako je HBO Max, se vyplatí důkladně prověřit všechny podrobnosti, než se k něčemu zavážete.

Nejlepší streamovací alternativy v ČR

Budeme se zabývat některými z těch nejpopulárnějších – Netflix, Hulu, Amazon Prime Video – a také několika alternativami HBO Max, které nabízejí skvělý poměr ceny a kvality.

1.Netflix

Netflix je pravděpodobně jednou z nejoblíbenějších streamovacích služeb v USA. Díky obrovské knihovně filmů a televizních pořadů napříč všemi žánry není divu, že se Netflix stal tak nezbytnou součástí zábavního jídelníčku mnoha lidí. Netflix navíc nabízí různé varianty předplatného, takže si můžete svůj plán přizpůsobit svým potřebám. Nevíte na co se podívat na netflixu? 10 nejlepších titulů!

2.Hulu

Hulu je další populární streamovací služba v USA s rozsáhlou knihovnou filmů a televizních pořadů. Nabízí také obsah na vyžádání i živé vysílání, takže se můžete dívat na to, co chcete, kdy chcete. Na rozdíl od Netflixu nabízí Hulu také obsah podporovaný reklamou bez dalších poplatků, což je skvělé, pokud vám nevadí přerušování během sledování.

3.Amazon Prime Video

Amazon Prime Video je další skvělou alternativou pro ty, kteří hledají cenově dostupný způsob sledování svých oblíbených filmů a televizních pořadů. Díky obrovské knihovně obsahu na vyžádání a původních programů je Amazon Prime Video skvělou volbou pro ty, kteří rádi sledují své oblíbené seriály nebo dohánějí své oblíbené klasické filmy. Předplatitelé navíc získají přístup k exkluzivním originálním filmům Amazonu, jako jsou The Marvelous Mrs. Maisel a Transparent, a také slevy na vybrané produkty z internetového obchodu Amazon.

4.Voyo

Voyo je streamovací služba na vyžádání, která v České republice nabízí širokou škálu filmů a televizních pořadů. Díky uživatelsky přívětivému rozhraní a snadné navigaci umožňuje Voyo snadno najít a sledovat váš oblíbený obsah. Díky nízkým měsíčním poplatkům a absenci reklam navíc Voyo nabízí skvělý poměr ceny a kvality.

Závěr

Je škoda, že si zde v České republice a na Slovensku již nebudeme moci vychutnat všechny skvělé pořady a filmy, které HBO Max nabízí – alespoň ne do doby, než dojde k nějakým změnám, pokud jde o způsoby digitálních plateb, které jsou na těchto dvou trzích k dispozici. Do té doby můžeme jen doufat, že se brzy objeví jiná streamovací služba, abychom mohli i nadále sledovat své oblíbené pořady, aniž bychom museli opustit své domovy!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.