Nevhodné Ovoce V Těhotenství: 5 Ovocí, Které Je Lepší Nejíst!

Nevhodné Ovoce V Těhotenství: 5 Ovocí, Které Je Lepší Nejíst!

Být těhotná je obrovská zátěž pro vaše tělo a znamená to, že musíte být opatrní při konzumaci určitých potravin. V souvislosti s ovocem existuje několik plodů, na které byste měli během těhotenství dát pozor. V dnešním článku se dozvíte, které ovoce by měly těhotné ženy vyloučit nebo snížit jejich konzumaci.

1.Ananas

Existuje mýlka, že ananas může narušit průběh těhotenství, ale to není úplně pravda. Ananas je bohatý na bromelain, který může vyvolat křeče, ale konzumace malého množství ananasu během těhotenství vás pravděpodobně neohrozí. Nicméně, pokud máte historii ztráty těhotenství nebo komplikací, měli byste se vyvarovat konzumace ananasu.

2.Papája

Papája je dobrým zdrojem vitamínu C a beta-karotenu, ale také obsahuje papain, enzym, který může vyvolat krvácení. Pokud papáju jíte mírně, měla by být bezpečná, ale opatrnost nikdy nezaškodí. Většina kuchařů během vaření papáji enzym deaktivuje, ale zkontrolujte, zda papája, kterou budete jíst, byla dobře tepelně upravena.

3.Jahody

Jahody jsou neuvěřitelně chutné a zdravé, protože jsou plné vitamínů, antioxidačních látek a vlákniny. Nicméně, pokud jich sníte moc najednou, mohou způsobit alergickou reakci na pleť. Navíc jahody mohou obsahovat pesticidy, takže byste měli kupovat ekologické nebo mýt jablka v octové vodě, aby se snížilo riziko vystavení pesticidům.

Doporučujeme: Co Se Nesmí v Těhotenství Dělat!

4.Kiwi

Kiwi je dalším vynikajícím zdrojem vitamínu C a vlákniny, ale některé ženy se mohou cítit alergické na toto ovoce. Pokud zjistíte, že při konzumaci kiwi můžete být alergičtí, vyhněte se mu. Ve skutečnosti, pokud jste alergičtí na některé druhy ovoce, jako jsou banány nebo avokádo, s největší pravděpodobností se budete cítit alergičtí na kiwi.

5.Hrozny

Hrozny jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C, antioxidačních látek a vlákniny, ale také obsahují mnoho cukru. Pokud máte problémy s cukrem nebo diabetes, měli byste se vyvarovat konzumace hroznů. Kromě toho, některé druhy hroznů mohou obsahovat pesticidy, takže byste měli volit ekologické odrůdy nebo mýt hrozny v octové vodě, aby se snížilo riziko vystavení pesticidům.

Mohlo by vás zajímat: Pistácie v těhotenství a při kojení: Jsou zdravé, či ne?

Závěrečné myšlenky

Během těhotenství je důležité dodržovat zdravou výživovou hodnotu a vyhnout se potravinám, které mohou ohrozit vaše dítě. Průmyslově zpracované potraviny, řízky, uzeniny a alkohol jsou jen některé z mnoha potravin, kterých se byste měli vyvarovat kvůli riziku pro vaše dítě. Pokud nevíte, které potraviny byste měli jíst a které ne, požádejte svého lékaře nebo poradce pro těhotné ženy o radu. Pokud máte pochybnosti o konkrétním ovoci, vyhledávejte radu odborníka nebo se vyhněte jeho konzumaci. Buďte opatrní a užívejte si vaše těhotenství!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.