Co Se Nesmí V Těhotenství Dělat!

Co Se Nesmí v Těhotenství Dělat!

Jak se vyhnout komplikacím v těhotenství a co očekávat během porodu, porodu a po porodu.

Těhotenství je období, které si mnoho žen užívá a prožívá jinak, ale komplikace spojené s těhotenstvím mohou někdy způsobit spoustu stresu. Mnoho žen neví, jaký je rozdíl mezi komplikacemi a tím, co je čekat při porodu a co čekat po porodu. Tento článek vám pomůže identifikovat možné komplikace, abyste se jim během těhotenství vyhnuli.

Některé příklady možných komplikací během těhotenství jsou: gestační diabetes, preeklampsie, abrupce placenty, těhotenská hypertenze, eklampsie, placenta previa, gestační přírůstek hmotnosti. Některé příklady komplikací po porodu jsou: problémy s krvácením nebo poporodní deprese.

Aby nastávající maminky měly snazší průběh těhotenství a porodu a také bezprostředně po porodu.

Jaká jsou nejčastější zranění v těhotenství?

Úrazy v těhotenství jsou jedny z nejčastějších, vyskytují se asi u 60 % těhotných žen. Když si mnoho lidí představí těhotenské úrazy, vybaví se jim zlomená ruka nebo natržený vaz. To však neplatí pro nejčastější úrazy, ke kterým v těhotenství dochází.

zvedani tezkych veci v tehotenstvi

Existují některé běžné úrazy a stavy, kterými ženy v těhotenství trpí – hemoroidy, zácpa, křečové žíly a další.

9 nejčastějších zranění v těhotenství

1) Preeklampsie

2) Placenta previa

3) Vasa previa

4) Eklampsie

5) Protržené membrány

6) Fetální tíseň/předčasný porod

7) Embolie plodovou vodou

8 ) Předčasný porod dítěte s nízkou porodní hmotností

9) Poporodní krvácení a děložní atonie nebo ruptura dělohy.

Seznam toho, jak předcházet nebo minimalizovat riziko těhotenských zranění

Pokud jde o těhotenství, rizika jsou vysoká. Mohli byste být vystaveni riziku těhotenských zranění nebo komplikací, ale existují způsoby, jak jim předejít.

1) Snižte svou šanci na potrat tím, že se vyhnete pozdním těhotenstvím. Může to být obtížné, protože některé ženy do poslední chvíle ani nevědí, že jsou těhotné. Důvodem je to, že většina žen pociťuje rané příznaky v prvním trimestru a poté se příznaky dále hromadí, dokud nejsou 4-6 týdnů těhotné.

2) Udržujte své dítě blízko tím, že omezíte aktivitu před 36. týdnem a po porodu. Tato dvě období jsou známá jako „nebezpečná zóna“, během které nastávající maminka potřebuje

Seznam toho, jak chránit své tělo před možným zraněním během těhotenství

Během těhotenství je důležité chránit své tělo. Je však také důležité chránit své dítě. Tento článek vám poskytuje seznam toho, jak chránit své tělo a nenarozené dítě před možnými zraněními, včetně podvrtnutí a natažení

vana v tehotenstvi

Existuje několik způsobů, jak se můžete postarat o své duševní a fyzické zdraví, než otěhotníte.

– Dopřejte si každou noc dostatek spánku, abyste se během dne necítili unavení. Ujistěte se, že každou noc spíte alespoň 7 hodin.

– Snižte stres ve svém životě, aby to neovlivnilo vaše duševní nebo fyzické zdraví. Pokuste se snížit množství stresorů ve svém životě tím, že se úplně zbavíte toxických lidí nebo situací ze svého života, pokud to pro vás není možnost, zkuste alespoň snížit množství stresorů a naučte se správně meditovat.

Zvedání těžkých věcí v těhotenství

Zvedání těžkých věcí v těhotenství je velmi důležité pro zdraví maminky i miminka. Mezi výhody patří silnější svaly, lepší spánkový režim, lepší nálada, snadný porod a nižší riziko preeklampsie.

Nejčastějším důvodem, proč by těhotné ženy měly zvedat těžké věci, je zpevnění svalů. Těhotné ženy, které zvedají závaží, budou mít silnější a vyrýsovanější svaly než ty, které ne. Silnější svaly jsou důležité pro zdraví matky i dítěte, protože budou moci více pracovat se svým tělem a porodit snadněji.

Zvedání závaží v těhotenství má kromě fyzického posílení ženských těl mnoho dalších výhod. Existují také duševní výhody, jako je zlepšení nálady a snížení úrovně stresu při zvedání těžkých věcí během cvičení. Ženy, které

Jakou váhu mohou zvednout těhotné ženy?

Hmotnostní limit pro těhotné ženy je založen na přírůstku hmotnosti matky během těhotenství. To se může lišit v závislosti na jedinci, ale bezpečný limit pro většinu žen během těhotenství je mezi 8-10 kg.

Důvody, proč některé ženy mohou mít během těhotenství podváhu nebo nadváhu, jsou komplikované, ale zdravotní rizika spojená s podváhou jsou závažnější než u žen s nadváhou.

Mnoho těhotných žen se během těhotenství obává o svou váhu a příjem potravy. Ženy by se neměly tolik starat o přibírání na váze, pokud dodržují zdravou a vyváženou stravu, která zahrnuje dostatek bílkovin a tuků a také dostatek ovoce a zeleniny.

Důležité bezpečnostní pokyny pro všechny činnosti zvedání během těhotenství – vědět, kdy přestat!

To, co běžně vidíme ve filmech, není realita, pokud jde o zvedání a těhotné ženy.

Vědět, kdy přestat:

– Měli byste přestat zvedat těžké předměty, než se příliš přiblížíte k datu splatnosti.

– Těhotné ženy by neměly zvedat nic nad 10 kg.

Způsoby, jak je vaše dítě ovlivněno věcmi, které zvedáte

Zvedání těžkých břemen během těhotenství může mít dlouhodobý vliv na zdraví a vývoj vašeho nenarozeného dítěte. I když po porodu přestanete zvedat, vaše miminko bude stále pociťovat některé negativní dopady aktivit se zátěží.

Těhotenství není jen o matce, ale i o miminku. Způsob, jakým nosíte své tělo během těhotenství, má vliv na vyvíjející se plod a ovlivňuje jeho růst. Některá z těchto rizik můžete snížit tím, že se vyvarujete určitých typů cvičení, jako je vzpírání nebo nošení těžkých předmětů, zejména během raného těhotenství

Cvičení může být prospěšné jak pro maminku, tak pro její miminko, ale existují určité aktivity, které jsou riskantnější než jiné. Vzpírání je jedním z nich, protože způsobuje stres na klouby, který se zvětšuje v počtu a velikosti, stejně jako vytváří malé trhliny ve svalech.

Těhotenství a vířivka: Je bezpečné ji používat nebo horké koupele?

Vířivka je oblíbeným místem k odpočinku po dlouhém a stresujícím dni. Pro mnoho lidí je máčení ve vodě příjemným způsobem relaxace a přípravy do postele.

tahani tezkych veci v tehotenstvi

Pro některé těhotné ženy ale vířivka představuje vážné zdravotní riziko. I když je pravda, že používání vířivky nezpůsobí vašemu dítěti žádnou újmu při narození, může mít trvalý dopad na zdraví vašeho dítěte.

Mnoho odborníků se shoduje, že rizika spojená s používáním vířivky během těhotenství převažují nad výhodami užívání si jejího tepla a vůní v posledních týdnech před porodem.

Některé ženy se těmto rizikům raději vyhýbají tím, že si jdou raději do teplé koupele. Jiní se během posledního trimestru rozhodnou pro perličkové koupele nebo sprchování místo namáčení ve vaně.

Jaké jsou důsledky užívání vířivky během těhotenství na zdraví dítěte?

O používání vířivek během těhotenství se diskutovalo o tom, zda mohou způsobit zdravotní problémy pro dítě. Existuje mnoho spekulací a důkazů, které ukazují, že může zvýšit riziko vrozených vad a dalších vrozených abnormalit.

Těhotné ženy mohou považovat vířivku za terapeutickou a relaxační, ale zdravotní účinky vířivky během těhotenství jsou kontroverzní. Některé studie ukázaly, že může zvýšit riziko vrozených vad a jiných vrozených abnormalit, zatímco jiné takové riziko nevykazují.

Rizika používání vířivky během těhotenství

Ženy, které během těhotenství užívají vířivku, mohou být vystaveny riziku perinatální asfyxie a fetální anoxie. Používání vody během těhotenství se nedoporučuje, protože to může vést k vážnému poškození zdraví jejich dítěte.

Léčba hydrokortisonem může pomoci v případě perinatální asfyxie, ale přesto je obvykle nejlepší vyhnout se horké koupeli nebo používání horké vany během těhotenství.

Rizika používání vířivky během těhotenství zahrnují perinatální asfyxii a fetální anoxii, které často vedou k vážnému zranění nebo smrti.

Závěr

V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak se chránit před těhotenstvím a během prvního roku miminka. Jedním z nejúčinnějších způsobů je použití hormonální antikoncepční metody, jako je IUD nebo hormonální implantát.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.

Send this to a friend