7 Důvodů Proč Používat Brýle Proti Modrému Světlu!

V moderní digitální době, kdy jsou televizory a přístroje v popředí každodenního života, jsou ti, kdo je používají, vystaveni zvýšenému množství modrého světla. Není překvapením, že se to může projevit příznaky podobnými únavě: potížemi se soustředěním a dalšími! Naštěstí máme nyní k dispozici brýle proti modrému světlu, které filtrují nebezpečné paprsky, takže vaše oči zůstanou zdravé bez ohledu na to, jak moc jste přilepení k obrazovce.

Co je modré světlo?

Modré světlo je typ světla o vlnové délce 380-500 nanometrů, které je viditelné lidským okem. Vyskytuje se v přírodních zdrojích, jako je slunce, a v umělých zdrojích, jako jsou digitální obrazovky, zářivky a LED osvětlení. Vystavení modrému světlu na nás může mít jak pozitivní, tak negativní účinky v závislosti na tom, jak moc a jak dlouho jsme mu vystaveni. Vystavení modrému světlu během dne může přispět ke zvýšení bdělosti, zrychlení reakcí, zlepšení nálady a zvýšení pocitu pohody. Vystavení modrému světlu v noci však může narušit náš cirkadiánní rytmus (vnitřní hodiny našeho těla) a ztížit nám usínání nebo udržení spánku.

Co jsou brýle, které blokují modré světlo?

Brýle blokující modré světlo jsou navrženy tak, aby odfiltrovaly škodlivé vlnové délky modrého světla z umělých zdrojů, jako jsou digitální obrazovky a LED osvětlení. Tyto brýle mají čočky zabarvené do žluté nebo jantarové barvy a mohou pomoci snížit namáhání očí, bolesti hlavy, únavu a nespavost tím, že blokují určité části spektra viditelného světla. Pomáhají také chránit oči před krátkodobým poškozením způsobeným dlouhodobým působením modrého světla.

Je důležité si uvědomit, že ne všechny brýle, které tvrdí, že blokují modré světlo, jsou stejné – některé mohou blokovat vlnové délky jen částečně, zatímco jiné je mohou blokovat úplně. Navíc neexistují žádné vědecké důkazy, které by naznačovaly, že nošení těchto typů brýlí chrání oči před dlouhodobým poškozením způsobeným vystavením modrému světlu.

7 důvodů proč by jste měli používat brýle proti modrému světlu

Pokud jde o ochranu očí před škodlivými účinky modrého světla, měli byste zvážit nošení brýlí proti modrému světlu. Nadměrné vystavení modrému světlu může způsobit digitální únavu očí a řadu dalších problémů včetně bolestí hlavy, suchých očí a únavy. Brýle proti modrému světlu jsou navrženy tak, aby filtrovaly modré světlo a poskytovaly větší kontrast při dlouhodobém sledování digitálních zařízení. Zde je pět důvodů, proč byste měli zvážit investici do těchto specializovaných brýlí:

1. Lepší vidění

Brýle proti modrému světlu pomáhají zlepšit vidění tím, že filtrují škodlivé paprsky z obrazovek, které mohou mít časem negativní vliv na náš zrak. Čočky zvyšují kontrast, čímž snižují případnou rozmazanost a usnadňují vám soustředění na to, co máte před sebou.

2. Snížení namáhání očí

Digitální únavu očí si příliš často stěžují ti, kteří tráví dlouhé hodiny u počítače nebo telefonu. Nošení brýlí s modrým světlem pomáhá snižovat únavu očí tím, že filtruje některé škodlivé paprsky vyzařované digitálními zařízeními, umožňuje očím odpočívat a zmírňuje příznaky spojené s únavou očí, jako jsou bolesti hlavy nebo rozmazané vidění.

3. Lepší kvalita spánku

Jednou z největších výhod nošení brýlí proti modrému světlu je zlepšení kvality spánku díky tomu, že pomáhají blokovat umělé světlo, které nám může ztěžovat noční usínání. Bez oslnění vycházejícího z obrazovek se nám lépe spí a cítíme se během dne plnější energie.

Doporučujeme: Jak modré světlo ovlivňuje spánek!

4. Ochrana proti makulární degeneraci

Další velkou výhodou nošení brýlí proti modrému světlu je ochrana před makulární degenerací, což je onemocnění způsobené dlouhodobým působením UV záření, které v případě neléčení vede časem ke ztrátě zraku. Nošením těchto brýlí můžeme odfiltrovat UV záření z obrazovek přístrojů, čímž pomůžeme zabránit jejímu dalšímu vzniku.

5. Úspora nákladů

V neposlední řadě může nošení brýlí proti modrému světlu vést k významným úsporám nákladů, protože je mnohem méně pravděpodobné, že dojde k poškození nebo újmě v důsledku nadměrného používání našich zařízení, pokud budeme chránit své oči těmito specializovanými brýlemi! Nejenže ušetříte peníze na účtech za lékařskou péči, ale také díky vyšší produktivitě, protože zdravé oči znamenají možnost lépe se soustředit na dané úkoly!

6. Budete moct používat elektronická zařízení bez výčitek

S rostoucím používáním technologií a zařízení vyzařujících modré světlo může být problém chránit oči před dlouhodobým poškozením. Brýle proti modrému světlu představují snadné řešení, které vám zajistí, že budete moci digitální zařízení používat déle, aniž byste se museli obávat ohrožení zdraví zraku. Je to důležité zejména pro děti a dospívající, kteří mohou digitální technologie potřebovat pro účely učení; povzbuzování k nošení ochranných brýlí jim pomůže dlouhodobě chránit zdraví očí.

7. Budete vypadat stylově

Brýle s modrým světlem mohou mít různé tvary, velikosti a barvy, které vyhovují každému stylu. Existují dokonce obroučky, které mají na čočkách antireflexní vrstvu, která snižuje oslnění při používání zařízení. Ať už dáváte přednost klasickému nebo modernímu vzhledu, určitě si každý najde něco pro sebe. Nošení brýlí proti modrému světlu je navíc stále populárnější, protože je nosí mnoho celebrit! Proč se tedy nepřidat k tomuto trendu a zároveň nechránit své oči?

Připravili jsme pro vás seznam 5ti nejlepších brýlí, které blokují modré světlo!

Investicí do brýlí proti modrému světlu si můžete užít lepší vidění, kvalitnější spánek, ochranu před makulární degenerací, úsporu nákladů a ještě u toho vypadat stylově! V konečném důsledku je však důležité, abyste se při práci s digitálními zařízeními rozhodli nosit ochranné brýle.

Závěr

Brýle proti modrému světlu představují snadný způsob ochrany očí před riziky spojenými s digitálními zařízeními. Investicí do těchto specializovaných brýlí si můžete užívat lepšího vidění, kvalitnějšího spánku, úspory nákladů a dalších výhod. Proč tedy nezačít chránit své oči ještě dnes? Ať se brýle proti modrému světlu stanou vaším řešením, jak snížit namáhání očí a makulární degeneraci a přitom vypadat stylově!

V konečném důsledku vám nošení brýlí proti modrému světlu pomůže být při používání digitálních zařízení bezpečnější a zdravější. Investice do kvalitních ochranných brýlí je důležitým krokem, který by mělo mnoho lidí učinit, aby zajistili, že jejich oči budou dobře chráněny před možným poškozením způsobeným dlouhodobým vystavením modrému světlu. Díky mnoha výhodám, které jsou k dispozici, není důvod, abyste se přejděte na brýle s modrým světlem!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via

Soutěž o vouchery v hodnotě 2 650,- Kč

V NAŠÍ SOUTĚŽI VYHRÁVÁ úPLNĚ KAŽDÝ

seznam výher:

  • 2x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 1 000, Kč Voucher na víno
  • 1x Voucher na 150,- Kč pro e-shop Lentiamo + 200,- Kč voucher na spodní prádlo

Všichni účastnící soutěže získají:

  • 20% Slevu na prémiové doplňky stravy
  • 10% na krabičkovou dietu
  • 35% Slevu na rehabilitační a masážní pomůcky
  • 20% Slevu na osobní trénink a tvorbu tréninkových a dietních plánů na míru

Pro přihlášení do slosování se, které proběhne 21.5.2023 nám napiš svůj nejlepší email, na který ti pošleme pozvánku do soutěže, kterou musíš potvrdit.