Proč Mám Po Alkoholu Průjem? 6 Způsobů Jak Se Ho Zbavit!

Proč Mám Po Alkoholu Průjem? 6 Způsobů Jak Se Ho Zbavit!

Pití alkoholu může mít na organismus řadu účinků, včetně průjmu. Alkohol totiž může narušit rovnováhu bakterií ve střevech, což vede k průjmu. Kromě toho může pití příliš velkého množství alkoholu způsobit dehydrataci, která může rovněž vést k průjmu. Pokud se u vás po požití alkoholu objeví průjem, je důležité pít hodně tekutin, abyste zůstali hydratovaní a pomohli nahradit ztracené elektrolyty.

Proč mám průjem po alkoholu?

O alkoholu a průjmu byste měli vědět několik věcí.

1.Alkohol je diuretikum

Za prvé, pokud máte po požití alkoholu průjem, je to pravděpodobně způsobeno tím, že alkohol je diuretikum. To znamená, že způsobuje, že vaše tělo vyloučí více vody, než by jinak vyloučilo, což vede k dehydrataci. A dehydratace může následně vést k průjmu. Vypočítejte si kolik máte promile pomocí online alkohol testeru, aby jste zjistili, zda je průjem opravdu z alkoholu!

2.Kvašení

Další možnou příčinou průjmu způsobeného alkoholem je kvašení. Když pijete alkohol, váš žaludek jej rozkládá na dvě látky: etanol a oxid uhličitý. Etanol se vstřebává do krevního oběhu a oxid uhličitý je vylučován plícemi. Pokud však žaludek není schopen alkohol zcela rozložit, oxid uhličitý místo toho uniká střevy. To může způsobit nadýmání a plynatost a také průjem.

3.Střevní bakterie

V neposlední řadě je tu také otázka střevních bakterií. Když pijete alkohol, může to zničit některé prospěšné bakterie ve střevech. To může narušit přirozenou rovnováhu bakterií ve střevech a vést k průjmu.

4.Kombinace alkoholu a léků

Další možnou příčinou průjmu vyvolaného alkoholem je kombinace alkoholu a léků. Pokud užíváte nějaké léky, nezapomeňte se před konzumací alkoholu poradit se svým lékařem nebo lékárníkem. Některé léky se mohou s alkoholem vzájemně ovlivňovat a způsobovat nežádoucí účinky, jako je průjem.

Tak tady to máte! Toto je jen několik možných vysvětlení, proč můžete mít žlutý průjem z alkoholu. Pokud vás to znepokojuje, určitě se poraďte se svým lékařem.

Jak zmírnit střevní potíže

Pokud tedy po požití alkoholu trpíte průjmem, můžete udělat několik věcí, které vám pomohou příznaky zmírnit.

1.Hodně pijte

Především se ujistěte, že pijete hodně tekutin, abyste zůstali hydratovaní. Pokud můžete, doplňte vaše pití o sůl a elektrolyty. To vám pomůže nahradit ztráty způsobené průjmem. nevíte kolik vody se má denně pít? Nevadí, zde si můžete spočítat kolik vaše tělo potřebuje vody každý den!

2.Jezte nevýrazné potraviny

Další užitečnou radou je jíst nevýrazná jídla. Potraviny s vysokým obsahem tuku nebo vlákniny mohou průjem zhoršit, proto je nejlepší držet se jednoduchých, snadno stravitelných jídel, jako je rýže, polévka nebo toasty.

3.Vyhněte se alkoholu

Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, je samozřejmě úplně se vyhnout alkoholu. Pokud trpíte častými nebo silnými záchvaty průjmu po požití alkoholu, možná bude nejlepší ho ze svého jídelníčku úplně vyřadit.

4.Navštivte lékaře

Pokud zjistíte, že váš žlutý průjem je trvalý nebo silný, je vždy nejlepší navštívit lékaře. Ten může být schopen

5.Probiotika

Můžete také zkusit užívat probiotický doplněk stravy, který vám pomůže obnovit rovnováhu bakterií ve střevech.

6.Léky

A pokud je průjem opravdu silný, můžete užívat volně prodejné léky proti průjmu, dokud nezmizí.

Alkohol a průjem nejdou dohromady. Pokud vás po noci strávené pod vlivem alkoholu trápí průjem, můžete udělat několik věcí, které vám pomohou zmírnit jeho příznaky. Ujistěte se, že jste hydratovaní pitím velkého množství tekutin, a zkuste užívat probiotický doplněk stravy, který vám pomůže obnovit rovnováhu bakterií ve střevech. A pokud je průjem opravdu silný, můžete užívat volně prodejné léky proti průjmu, dokud nezmizí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share via
Send this to a friend